Ogród w torebce

Romana Hasenehohl

Ogród w torebce

24,90 zł

1875

 

Samodzielna uprawa warzyw i ziół – po to, żeby urządzić ogródek w torbach nie trzeba posiadać nawet jednego metra kwadratowego ziemi - w zupełności wystarczy trochę zapału.
Sałata dębolistna na parapecie, pomidory i papryka na klatce schodowej albo dynie na balkonie – Romana Hasenehohl, dziennikarka, pisząca wcześniej w austriackim dzienniku „Der Standard”, która już od dzieciństwa była zafascynowana ogrodnictwem - udowadnia, że można zostać ogrodnikiem amatorem nie mając do dyspozycji nawet skrawka ziemi. Podchwyciła ona najnowszy trend ogrodnictwa miejskiego i pokazuje w swojej książce, jak można wyhodować warzywa w torbach – takich jak zwykła torba plastykowa, wyeksploatowana torba kąpielowa, czy elegancka torba papierowa.
Można tu również znaleźć dokładne informacje na temat uprawy roślin - niezależnie od tego, czy będziemy zaczynać od sadzonki, czy od nasienia - dotyczące wyboru właściwej ziemi, najlepszego sposobu nawożenia, a także na temat szkodników oraz metod ich zwalczania. Całość dopełniają opisy roślin najchętniej uprawianych na balkonach i w ogródkach.
• Torby – które się nadają?
• Ulubione rośliny balkonowe: pomidory
• Zgodnie z aktualnymi trendami: papryka i chili
• Ogórek, cukinia i dynia
• Ukochane dzieci ogrodników-amatorów: zioła
• Ogród w torbach w rocznym cyklu wegetacyjnym
Twoje marzenie o posiadaniu własnego ogródka może się spełnić, jeżeli urządzisz sobie ogród w torbach!

Bellona
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-111-5283-0

Liczba stron: 160

Format: 165x235mm

Cena katalogowa: 24,90 zł