Koszyk 0
Opis:
Autor "Paktu Ribbentrop-Beck" i "Obłędu ’44" tym razem podjął drażliwy temat stosunków polsko-żydowskich. Jego poprzednie książki wywoływały ostre dyskusje i kontrowersje, żadna nie była jednak tak niepoprawna politycznie. Żydzi rozsierdzą zarówno filosemitów, jak i antysemitów. Piotr Zychowicz pisze o żydowskich komunistach i kolaborantach pod okupacją niemiecką ... ale i o zbrodniach popełnionych przez Polaków na Żydach. O szkoleniu przez II Rzeczpospolitą żydowskich terrorystów i zamordowaniu przez żydowskich bojówkarzy polskiego konsula. O pogardzie, jaką okazywano w Izraelu ocalałym z Zagłady, i próbach wyłudzenia tytułu Sprawiedliwego. O powstaniu w getcie warszawskim i tysiącach Żydów służących w Wehrmachcie, a nawet SS. O operacjach tajnych służb PRL w Izraelu i o łowcy zbrodniarzy Szymonie Wiesenthalu. Wreszcie docieka, ile jest prawdy w tezie prof. Szlomo Sanda, że naród żydowski… został wymyślony. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Rebis
  • miękka
Mniej Więcej
  • Piotr Zychowicz
  • 2016
  • 1
  • 560
  • *, 9788378188803
  • 9788378188803
  • ZDAXF

Recenzje czytelników

http://mechaniczna-kulturacja.blogspot.com/2016/06/zydzi-opowiesci-niepoprawne-politycznie.html

Ocena:
Data:
Temat stosunków polsko-żydowskich w naszym kraju jest bardzo drażliwy. Związane jest to głównie ze wspólną historią obu narodów. Niestety panująca obecnie sytuacja ma niewiele wspólnego z historyczną prawdą. Mity, które narosły w sprawie stosunków polsko-żydowskich głównie przez ostatnie kilkadziesiąt lat, a swój początek mają dużo, dużo wcześniej, sprawiają, że temat Żydów w Polsce najlepiej powinien być w ogóle nie poruszany. Z jednej strony można zostać okrzykniętym antysemitą ... a z drugiej filosemitą. W obydwu przypadkach zapędzanie się w skrajności jest spowodowane powielaniem wielu półprawd prowadzących do zamazania prawdziwego wizerunku relacji obu narodów.

Pytanie, które należy sobie teraz postawić brzmi: czy w chwili obecnej jest jeszcze możliwość aby na światło dzienne wydobyć to, co pod wpływem zakłamania historii i niekiedy celowych manipulacji zostało ukryte? Tego trudnego zadania podjął się etatowy łamacz schematów i pisarz, który nigdy nie podąża za tłumem. Mowa tu oczywiście o Piotrze Zychowiczu, autorze kontrowersyjnego Obłędu 44. Autor kolejny raz mierzy się z niewygodnymi prawdami, które narzucane są nam przez historyków i serwuje gorzką, ale otrzeźwiającą lekcję, która pozwoli na spojrzenie na "naród wybrany" z innej perspektywy. Niestety to, co przekazuje Zychowicz daleko mija się z polityczną poprawnością, ale dzięki temu może ruszy w naszym kraju dyskusja, która naprostuje wiele zakrzywionych prawd i pozwoli wreszcie przełamać twarde, niekiedy zakłamane schematy.

W stosunku do poprzednich swoich książek Piotr Zychowicz rezygnuje ze standardowej budowy. Książka, którą tym razem czytelnik weźmie do ręki składa się z wywiadów i artykułów, które autor publikował na przestrzeni lat w różnego rodzaju pismach. Wszystko to zebrane jest w jednym miejscu, dzięki czemu po lekturze wyłania się klarowny obraz tego, co do tej pory mogłoby się dla większości wydawać zwykłą abstrakcją. Najciekawsze są wywiady z żydowskimi historykami i różnymi wybitnymi intelektualistami, którzy wbrew temu, co propagują przedstawiciele ich nacji, otwarcie się temu sprzeciwiają. Zychowicz pisze jednak nie tylko o sprawach niewygodnych dla Żydów. W kilku przypadkach zarzuca także Polakom zacieranie prawdy.

Z książki Zychowicza wyłania się, wydawać by się mogło, prawdziwy obraz ostatnich kilkudziesięciu lat historii stosunków polsko-żydowskich. Możemy dowiedzieć się prawdy o powstaniu w getcie warszawskim, które przedstawiane jest jako wielki zryw uciemiężonego narodu żydowskiego. W rzeczywistości "zryw" ten trwał jeden, góra dwa dni i stał się pretekstem do wymordowania pozostałych Żydów i spalenia całego getta. Niemcy stracili w nim zaledwie kilku żołnierzy. Autor porusza sprawy związane z kolaboracją, szmalcownictwem, czy zbrodniami. Nie oszczędza nikogo. Dostaje się zarówno Polakom, jak i Żydom, z tą różnicą, że o zbrodniach Polaków mówi się głośno, to zbrodnie Żydów z premedytacją są przemilczane. Okazuje się jednak, że Żydzi odpowiedzialni byli za śmierć swoich rodaków wiele razy, zarówno w gettach jak i w obozach koncentracyjnych. Głośno mówi także o tysiącach Żydów służących w Wermachcie, którzy świadomie wybrali stronę, aby przeżyć.

Książka Zychowicza na pewno nie jest laurką wystawioną Polakom, choć w wielu przypadkach podkreśla naszą rolę w ratowaniu Żydów, która w dzisiejszych czasach coraz częściej zostaje pomijana, kosztem nagłaśniania sytuacji, w której Polak wydał lub zamordował Żyda. Oczywiście o takich sytuacjach też trzeba mówić głośno, jednak należy przedstawiać prawdziwy obraz, a nie przypisywać wszystkiego narodowo-katolickiej tożsamości Polaków. Prawda niestety jest o wiele bardziej przyziemna. W większości przypadków zbrodnia spowodowana była odwetem za donoszenie przez Żydów wkraczającej Armii Czerwonej, a często były to zwyczajne bandyckie napady. W żaden sposób nie można oczywiście tego usprawiedliwiać, ale też nie można naginać prawdy w drugim kierunku. Niestety w dzisiejszych czasach taki obraz Polaka jest kreowany w świecie przez żydowskich historyków, którzy sami tworzą swoją prawdę i przedstawiają je młodym ludziom. Przykładem mogą być protesty w ostatnim czasie przed ambasadą polski w Ameryce, żydowskich studentów, oskarżających Polaków o Holokaust.

Osobny rozdział poświęcony jest także braciom Bielskim, o których nakręcony został głośny film Opór, z Danielem Craigiem w roli głównej. Nawet w Polsce reklamowany był jako film o bohaterskich Polakach, którzy w lasach stawiali opór. Z drugiej strony nie można się dziwić, że w świecie przedstawiany jest taki obraz Polaków, jeżeli my sami we własnym kraju propagujemy takie zakłamane historie. Prawda jest taka, że bracia Bielscy dowodzili komunistycznym oddziałem, który z zimną krwią wymordował 130 polskich chłopów. Tego jednak w filmie nie pokazano, a w zamian wystawiono im piękną laurkę. W rzeczywistości nie byli oni partyzantami, a zwykłymi bandytami, którzy nawet uratowanych Żydów, jeżeli nie mieli pieniędzy, traktowali jak gorszy sort. Bracia Bielscy jaki inni winni masakry Polaków w Nalibokach, nigdy nie zostali osądzeni. Za to na ławie oskarżonych zasiadł oficer AK, Eugeniusz Klimowicz, który dowodził miejscową samoobroną. Podczas masakry obrońcom udało się zastrzelić kilku napastników. Oskarżenie komunistycznej prokuratury brzmiało: zamordowanie radzieckich partyzantów. Absurd.

Piotr Zychowicz poza tymi najważniejszymi tematami porusza ich jeszcze więcej, za każdym razem przełamując schematy, demaskując kłamstwa i ukazując niewygodne prawdy. Pozycja ta nie jest łatwa w odbiorze i wzbudza mnóstwo emocji i kontrowersji. Sądzę jednak, że nie na tym zależało autorowi. Jego głównym celem było po prostu ukazanie prawdy. Tej trudnej i niewygodnej, ale jednak prawdy. Pytanie tylko, czy czytelnik dzięki tej książce pozwoli sobie zmienić swój punkt widzenia i będzie chciał podążać inną drogą, niż tą którą serwują nam światowe media i pseudo autorytety. Polecam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena

W zestawie taniej

40,41 Dostępny Wysyłamy w 3-6 dni
32,32 35,91

W zestawie taniej

Kupując zestaw oszczędzasz:
3,59 zł

Cena zestawu:

72,73 zł
76,32 zł
Oszczędzasz3,59 zł
Dostępne Wysyłka 24h