Koszyk 0
Opis:
Książka z serii TU POWSTAŁA POLSKA, której celem jest przybliżenie młodemu czytelnikowi kultury i życia Piastów. Jak wyglądały dawne grody, osady i miasta, jak budowano koscioły i pałace, jak wyglądała codzienność na dworze, gdzie mieszkali, jak się ubierali, co jedli nasi przodkowie, jak wyglądało uzbrojenie wojów i rycerzy. Mnóstwo detali przedstawionych na bardzo bogatych ilustracjach.
Mniej Więcej
  • Jarosław Gryguć
  • 2015
  • 24
  • 270
  • 230
  • 978838008-053-9
  • 9788380080539
  • ZCOGY
  • 7-10 lat

Recenzje czytelników

Życie w grodzie

Ocena:
Autor:
Data:
Seria ,,Tu powstała Polska" autorstwa Jarosława Grygucia to niepowtarzalne książeczki, które pomogą młodszym i starszym czytelnikom przenieść się ponownie o wielu wieków wstecz i sprawdzić, jak wtedy wyglądało życie.

Dzięki tej książeczce możemy się dowiedzieć, co to takiego grody, jak budowano wały, czy umocnienia. Poznamy także ludzką chatę, ubiór, zaczerpniemy informacji na temat tego, jak dbano o higienę, różnych typów rzemieślników. Przeczytamy co nie co o magii - np ... z tamtego czasu wywodzi się zwyczaj lania wosku, czy lanego poniedziałku. Na koniec rozszerzymy swoją wiedzę o uprawach, łowiectwie, zbieractwie i hodowli.

Publikacja pomimo swojej niewielkiej objętości zawiera wiele ważnych informacji oraz ilustracji. Wiele z obrazków zaczerpnięto z prawdziwych eksponatów znajdujących się w muzeach, które zostały wyszczególnione. Całość jest kolorowa, przejrzysta, dokładnie opisana.

,,Tu powstaje Polska" to seria, która zainteresuje czytelnika w każdym wieku. Osoby mieszkające w Wielkopolsce będą mogły odwiedzić te miejsca osobiście, a pozostali, jeśli uznają, że odległość jest zbyt duża, będą mieli pooglądać to w książkach. Co prawda jest tu dużo historii i mało znanych faktów, jednak czyta się je z przyjemnością. W publikacji zostały użyte trzy wielkości czcionek, co dodatkowo urozmaica lekturę.

Moja ocena: 5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena