Koszyk 0
Opis:
Autobiografia najbardziej utytułowanego zawodnika w historii polskiej siatkówki: złotego i srebrnego medalisty Mistrzostw Świata, złotego medalisty Mistrzostw Europy, złotego medalisty Ligi Światowej, srebrnego medalisty Pucharu Świata. W trakcie trwającej już ponad 20 lat kariery Zagumny wraz z klubowymi kolegami wielokrotnie zdobywał medale Mistrzostw Polski, był też wicemistrzem i zdobywcą Pucharu Grecji. Grał ... z największymi siatkarskimi sławami, wiele razy uznawany najlepszym rozgrywającym najważniejszych światowych turniejów, łącznie z Igrzyskami Olimpijskimi, Mistrzostwami Świata i Mistrzostwami Europy. Uczestniczył w trzech Igrzyskach Olimpijskich. Szczera opowieść o gigantycznym wysiłku, niezliczonych wyrzeczeniach, bólu i zwątpieniu, ale też o wielkiej radości i satysfakcji, jaką daje uprawianie sportu na najwyższym światowym poziomie. Barwne wspomnienia o ludziach i wydarzeniach z pierwszych stron gazet, kulisy ważnych sportowych wydarzeń, anegdoty i nieznane do tej pory fakty z najnowszej historii polskiej i światowej siatkówki. Fascynująca lektura dla kibiców jedynej drużynowej dyscypliny, w której od lat Polska utrzymuje się w światowej czołówce, dla wszystkich osób interesujących się sportem, dla każdego, kto lubi czytać o nieprzeciętnych ludziach dokonujących nieprzeciętnych rzeczy. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Muza
 • miękka
Mniej Więcej
 • Paweł Zagumny
 • 2015
 • 1
 • 432
 • 235
 • 155
 • 97883287-0062-8
 • 9788328700628
 • ZCWMA

Recenzje czytelników

Prawdziwa

Ocena:
Autor:
Data:
Książka jednego z najlepszych polskich siatkarzy. Historia człowieka dla którego praca jest jego największą pasją. W książce ukazane są nie tylko piękne strony wykonywania tego co się kocha. Opisane są także ciemne strony jego pracy. Wielokrotne rozłąki z rodziną, których do końca nie wynagrodzi nic. Nawet złoty medal mistrzostw świata, chociaż niewiele brakuje.
Czy ta recenzja była przydatna?

Cudowna opowieść

Ocena:
Autor:
Data:
Ciężko doszukiwać się jakichkolwiek wad w tej autobiografii. Czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie, właściwie jednym tchem. Może to dzięki prostemu językowi? Czytając ją, miałam wrażenie, że siedzę na podłodze, jak to małe dziecko, wsłuchana w opowieść Pawła Zagumnego. Książka rozpoczyna się wspomnieniem z meczu finałowego Polska-Brazylia na Mistrzostwach Świata w 2014 roku. I tym samym akcentem się kończy. To ca jest dla mnie barzo ważne czytając biografie to zachowanie chronologii ... o której wielu autorów zapomina. Tutaj wszystko jest uporządkowane.
Paweł Zagumy zdradza nie tylko tajemnice swojego życia, ale także tajemnica sportowca, siatkarza, opisuje wszystkie wyrzeczenia jakie musiał podjąć w imię kariery. Choć sportowo czuje się nienasycony, uważam, że jest jednym z lepszych rozgrywających na świecie, prawdziwym wzorem godnym naśladowania (podobnie opisują Go w ostatnim rozdziale osoby z kręgu "Gumy" - jego trenerzy, Rodzice, Żona, Siostra).
Książka godna polecenia, obowiązkowa, nie tylko dla fanów siatkówki, ale wszystkich osób interesujących się sportem, bo Paweł Zagumny to legenda polskiego sportu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena