Koszyk 0
Opis:
Odkryj prawdę, która może odmienić nie tylko twoje życie, i nie traktuj obojętnie dramatu tych, którzy zostali dotknięci przez los. "Życie na ulicy" to opowieść zaskakująca, niezwykła, wzruszająca. Osobista, bo oparta na prawdziwych wydarzeniach, relacja Danielle Steel z jej jedenastoletniej działalności na rzecz bezdomnych w San Francisco. Pisarka angażuje się w pomoc pozbawionym dachu nad głową mieszkańcom metropolii, kiedy przepełniona smutkiem po śmierci syna, próbuje odzyskać sens życia ... Zakłada stowarzyszenie Yo! Angel! Wspierana przez ludzi dobrej woli, raz w miesiącu przez lata przemierza ulice miasta, nie tylko po to, by dostarczyć najbardziej potrzebującym podstawowe artykuły, które pomogą im przetrwać, jak ciepłe ubrania, jedzenie, środki czystości, ale także by dodać im otuchy i nadziei. Danielle Steel przywołuje spotkania, które wywarły na niej największe wrażenie, wręcz wstrząsnęły nią czy nawet ją przeraziły. Uświadamiając czytelnikom niestałość losu i obojętność instytucji publicznych na czyjąś krzywdę, zachęca nas wszystkich do niesienia nadziei innym. Danielle Steel to najpoczytniejsza współczesna autorka książek. Napisała ponad 80 powieści, których łączny nakład przekroczył 590 milionów egzemplarzy na całym świecie. Wszystkie trafiają na czołowe miejsca list bestsellerów "New York Timesa", "Wall Street Journal" i innych rankingów najlepiej sprzedających się tytułów, wiele z nich zostało przeniesionych na ekran. Część wynagrodzenia ze sprzedaży książki Z potrzeby serca pisarka przekaże na konto Stowarzyszenia Emmaus, które walczy z ubóstwem i społecznym wykluczeniem. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Danielle Steel
  • 2012
  • 0
  • 144
  • 195
  • 130
  • 97883-7778-1623
  • 9788377781623
  • ZAF74

Recenzje czytelników

Życie na ulicy - Danielle Steel

Ocena:
Autor:
Data:
Danielle Steel do tej pory kojarzyła mi się z doskonałymi książkami obyczajowymi i romansami. Była elegancką kobietą, która spoglądała na mnie z okładek swoich książek.
Jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że jej najnowsza książka to dokument, który obrazuje jej wieloletnią działalność na rzecz bezdomnych z San Francisco.

To bardzo osobista i wzruszająca książka, która jeszcze lepiej przybliża nam sylwetkę Autorki ... jej relacje z otoczeniem i zaangażowanie w pracę społeczną po śmierci ukochanego syna.
Historię życia i śmierci syna ,Nicka, Danielle Steel opisała w biograficznej książce "Światło moich oczu".
Najnowsza książka jest niejako kontynuacją tamtej historii, opowiada o tym, jak ta śmierć odmieniła życie Autorki. Pod wpływem tragicznych wydarzeń założyła stowarzyszenie "Yo!Angel!", które wspiera bezdomnych. Zapewnia im żywność, ciepłą odzież, a co najważniejsze wsparcie, otuchę, chwilę rozmowy.
Wędrując po ulicach San Francisco, przeżywamy wraz z Autorką spotkania z niezwykłymi ludźmi, który na skutek różnych wydarzeń znaleźli się na ulicy. Zdajemy sobie sprawę jak chwiejny jest los i jak niewiele trzeba, aby wszystko stracić. Zauważamy jak działają instytucje, które powinny dawać ludziom wsparcie i otuchę - a oferują obojętność....

"Życie na ulicy" to kolejna książka Danielle Steel, obok której nie można przejść obojętnie. Wstrząsa, wzrusza i daje do myślenia. Niewielka, cienka książka, która niesie za sobą ogromny przekaz emocjonalny. Nie da się jej odłożyć na półkę i przejść do innych spraw - pozostaje w głowie na długo. To piękna opowieść napisana sercem !

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2012/03/zycie-na-ulicy-danielle-steel.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Życie na ulicy

Ocena:
Autor:
Data:
Muszę przyznać, że ta książka jest nieco inna od innych książek, które czytałam. Ta jest autobiografią autorki, opowiada o jej losach, jej bliskich. Kobieta była bardzo zaangażowana w pomoc bezdomnym. Moim zdaniem jest to najlepsza książka jest autorki, jaką czytałam, gdyż oparta jest na faktach,a nie na wymyślonej fabule, gdzie wszystko dobrze się kończy. Książkę czyta się szybko, jest wciągająca.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena