Koszyk 0
Opis:
Codziennie mijasz go w drodze do pracy. Mieszka w domku z zadbanym ogródkiem, tak jak ty robi zakupy w osiedlowym sklepie. Miły, zawsze grzeczny i uśmiechnięty. Na pozór przeciętny, może nawet nudny. Nikt nie wie, że od lat morduje młode kobiety. Wyrusza na polowanie jak drapieżnik, starannie wybiera ofiary. Przetrzymuje je w klatce, a potem zabija, bo tylko dzięki temu odzyskuje spokój. Taki zwykły seryjny morderca ... Pewnego dnia czuje, że już czas znów zaatakować. Ale po raz pierwszy precyzyjny plan zawodzi, a sytuacja zupełnie wymyka się spod kontroli… Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Cameron Graeme
  • 2015
  • 288
  • 215
  • 145
  • 97883276-1460-5
  • 9788327614605
  • ZCSIY

Recenzje czytelników

gdy pozornie zwykły człowiek okazuje się psychopatą

Ocena:
Data:
Pozory - to właśnie widzimy mijając na ulicy przypadkową osobę. Skąd możemy wiedzieć czy przechodzący obok, dobrze ubrany i uśmiechnięty mężczyzna, przed momentem nie dokonał brutalnego morderstwa? Czy pod mankietami tej perfekcyjnie uprasowanej koszuli, nie kryją się zadrapania ofiary, która walczyła o własne życie? Czy krople potu na skroniach, to efekt prażącego z nieba słońca, czy wysiłku spowodowanego szamotaniną z przerażoną ofiarą?
„Do osobnego worka włożyłem pośladki i uda ... po czym umieściłem te części ciała przy tylnych drzwiach, z dala od kałuży krwi. Tułów, pomimo drobnej sylwetki, jaką odznaczała się Sarah, był nadzwyczaj ciężki i wymagał grubszego worka; chodziło o to, by się nie przedarł i nie doszło do wycieku. Wziąłem taki ze sobą, kierując się roztropnością.”
Ten fragment książki zatytułowanej „Zwykły człowiek” autorstwa Greame Cameron’a dobitnie opisuje bezwzględność głównego bohatera. Bez skrupułów i według ściśle określonego przez siebie planu morduje kobiety. Jest przy tym tak przebiegły a zarazem zrównoważony, że uchodzi mu to bez jakichkolwiek konsekwencji. Czy na pewno? Czy zdarzy się coś, przez co sprawiedliwość go dosięgnie? I czy tak bezwzględna osoba, będzie w stanie okazać jakiekolwiek uczucia? Czy będzie zdolna do miłości?
Bardzo intrygująca książkowa pozycja, pełną zwrotów akcji, mrocznych sytuacji i grozy. Trzymająca w napięciu do samego końca.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Z pamiętnika seryjnego mordercy

Ocena:
Autor:
Data:
Jak wygląda świat widziany przez psychopatę? Choć perspektywa wejścia w głowę zwyrodnialca wydaje się być przerażająca, poznanie procesu jego myślenia w jakiś sposób przyciąga. W "Zwykłym człowieku" Graeme Cameron wychodzi naprzeciw ludzkiej ciekawości i odkrywa najmroczniejsze zakątki umysłu człowieka ogarniętego psychozą.

Główny bohater i równocześnie narrator kryminału to człowiek, który na ulicy nie przyciąga wzroku, wręcz ginie w tłumie. Wydaje się być właśnie " ... zwykłym człowiekiem", prowadzącym bardzo przeciętne, a może nawet nudne życie. Okazuje się jednak, że pod tą nader normalną przykrywką kryje się porywacz i morderca młodych kobiet.

Swoje ofiary więzi w klatce w piwnicy. Przetrzymuje je jak zwierzęta i maltretuje fizycznie i psychicznie. Po czasie wypuszcza, po czym łapie ponownie i zabija. Pewnego dnia coś jednak się zmienia. "Zwykły człowiek" pod wpływem uczuć wobec napotkanej przypadkowo kobiety chce zmienić swoje życie. Okazuje się jednak, że ofiara, którą aktualnie więzi nie chce mu na to pozwolić...

Graeme Cameron w niesamowicie wciągający sposób "bawi się" aspektami ludzkiej psychiki. W "Zwykłym człowieku" robi to na tyle umiejętnie, że czytając pewne fragmenty czuje się sympatię do głównego bohatera, który de facto jest seryjnym mordercą. Istne mistrzostwo w swojej lidze. Warto przeczytać.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena