Koszyk 0
Opis:
Zbiór opowieści o zwierzętach z różnych stron świata. Książka zawiera wiele informacji i ciekawostek ze świata fauny, czyli to, co pasjonuje młodych przyrodników. Piękne realistyczne ilustracje doskonale przedstawiają opisywane gatunki zwierząt i ich środowisko. Książka składa się z 6 niezależnych opowiadań: 1. Wśród łąk i pól 2. Wakacje na wsi 3. Wśród leśnych zwierząt 4. Przyjaciele z ciepłych krajów 5. Tam, gdzie płynie rzeka 6. Zwierzęta krain podbiegunowych
Mniej Więcej
  • Pascale Vedere D'Auria
  • 2012
  • 96
  • 241
  • 171
  • 978-83-7568-777-4
  • 9788375687774
  • ZAGI4
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Zwierzęta, moi przyjaciele - 6 opowieści

Ocena:
Autor:
Data:

Prezentowana lektura to, jak wskazuje tytuł, zbiór 6 opowieści o zwierzętach. Nie są to właściwie żadne fantastyczne bajki, raczej coś w rodzaju relacji, opowiadań. Są one średniej długości, kilkuminutowe, a każda bez wyjątku pomaga maluchom zrozumieć otaczający je świat, pokazuje piękno przyrody i różnorodność zwierząt zamieszkujących naszą planetę. Wszystko to przekazane w ciekawy sposób za pomocą prostych i ciepłych historyjek, bardzo realistycznych i przyziemnych ... Właściwie nie potrafię wskazać, która z nich spodobała nam się najbardziej gdyż moje dzieci każdej słuchały w skupieniu i uwadze.

Sięgając po tego typu książeczki dzieci mają okazję poznać najróżniejsze gatunki zwierząt. Tekst natomiast pięknie uzupełniają ich barwne ilustracje. Dzięki książce maluchy poznają sylwetki zwierzaków posegregowane w kilku rozdziałach: Wśród łąk i pól; Wakacje na wsi; Wśród leśnych zwierząt; Przyjaciele z ciepłych krajów; Tam, gdzie płynie rzeka; Zwierzęta krain podbiegunowych.

Jak widać na młodego czytelnika czeka tu mnóstwo przygód, wrażeń ale też i wiedzy jaką obdarują go bohaterowie wszystkich opowiastek. Wszystkie opowieści wchodzące w skład tego uroczego zbioru są zrozumiałe, ciekawe i ciepłe. Na pewno potrafią wciągnąć dzieci, zainteresować przyrodom i wzbogacić wiedze maluchów o interesujące fakty z życia zwierząt zamieszkujących różne regiony świata.

Zważając na fantastyczne ilustracje oraz solidne wydanie wiem już dziś, że książka ta pozostanie z nami na długo uprzyjemniając niejedną wolną chwilkę.
Polecam, bo warto ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena