Koszyk 0
Opis:
Koty i psy towarzyszą nam na co dzień. Znamy je ze spacerów po parku, z gonitwy po łące, z wesołych zabaw z kłębkiem wełny. Wiemy, co jedzą, gdzie śpią, czego się boją... A jakie zwyczaje mają zwierzęta leśne? Czym się żywią, gdzie mają swoje kryjówki, jak chronią się przed niebezpieczeństwem lis, wiewiórka, zając czy dzik - wiecie? Las skrywa mnóstwo tajemnic. Odkryj je z nami! Bogate informacje oraz kolorowe nalepki i piękne zdjęcia pozwolą Wam poznać małych i dużych mieszkańców lasu.
Mniej Więcej
  • 2011
  • 16
  • 285
  • 205
  • 978-83-63122-16-4
  • 9788363122164
  • ZAKD6
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Zwierzęta leśne

Ocena:
Autor:
Data:
Szkolne powodzenia w dużym stopniu zależą od tego w jaki sposób wprowadzimy dzieci w świat nauki. Jeśli tę poważną sprawę potraktujemy jak zabawę i pozwolimy na rozwijanie zainteresowania światem to wyrobimy nawyki podobnego traktowania wiedzy w ten sposób, a przy tym zwiększymy ilość przyswajanych informacji przez nasze dzieci (z pozytywnym nastawieniem łatwiej zapamiętuje się materiał). Nauka spostrzegawczości, trenowanie koncentracji, motoryki małej ... przyswajanie wiedzy o otaczającym nas świecie nie musi być nudne. Zbiór ćwiczeń „Zwierzęta leśne. Naklejanki” to zadania przybliżające dziecku takie gatunki leśnych zwierząt. Spotkamy tam wiewiórkę, jeża, dzika, sarnę, lisa, sowę i zająca. Na jednej stronie znajdziemy ciekawostki dotyczące określonego zwierzęcia, a na sąsiadującej ćwiczenie pozwalające rozwijać umiejętność spostrzegawczości, motorykę małą ważną w czasie nauki pisania. Niedługie, interesujące wiadomości i duża czcionka zachęcają dzieci do samodzielnego czytania. Kolorowanka zabiera przedszkolaków i uczniów w świat zwierząt i pomaga przygotować się do lekcji biologii w starszych klasach.
U nas tego typu książeczki cieszą się wielkim powodzeniem, ponieważ zawiera wiele różnorodnych zwierząt, a do tego kolorowanka posiada pola, w których należy wkleić naklejki. Jest to bardzo dobry materiał terapeutyczny pozwalający urozmaicić zwykłe ćwiczenia z puzzlami, wzbogacający ćwiczenia z wymowy o nazwy zwierząt i ich czynności, zachowania, których połączenia liter pozwalają ćwiczyć różne dysfunkcje. Plusem jest połączenie kolorowanki z niedługimi informacjami, dzięki czemu dziecko chętniej będzie wracało do swoich prac, co jest bardzo ważne u maluchów z zaburzeniami społecznymi. Dopisanie pociechy jako współautora ćwiczeń pozwoli podbudować u dziecka wiarę w siebie. Odpowiednie rozmieszczenie informacji i ćwiczeń pozwala również na wywieszaniu prac, możliwości chwalenia się nimi. Na końcu ćwiczeń znajdziemy test z zagadkami, które dzieci mogą wykorzystać w czasie zabawy z rówieśnikami.
Ćwiczenia polecam wszystkim przedszkolakom oraz uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej. Spędzą przy niej wiele godzin i zdobędą dużo informacji o świecie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena