Koszyk 0
Opis:
Encyklopedia ukazuje różnorodność świata zwierząt. Problemowe ujęcie wielu zagadnień wyjaśnia dzieciom wiele zdumiewających zjawisk, np. dlaczego zwierzęta produkują jad, świecą, mają dziwne kształty, upodabniają się do siebie nawzajem, są niezwykle barwne itp. Z kolei przedstawienie podstaw ewolucji oraz pogrupowanie zwierząt zgodnie z systematyką pomoże dziecku uporządkować wiedzę o świecie przyrody ... Treści ujęte zostały w rozdziały: * Świat zwierząt * Grupy zwierząt * Tam żyją zwierzęta * Sposoby na przetrwanie. Encyklopedie skierowane są do grupy wiekowej z początkowego przedziału edukacyjnego. Tak małe dzieci nie mają umiejętności dłuższego skupienia uwagi, a większość z nich jeszcze nie czyta płynnie. Teksty zawarte w encyklopediach zostały więc dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci w tym wieku - pisane są prostym językiem, a krótkie notki opatrzono tytułami, co umożliwia wybiórcze czytanie. Notkom towarzyszą realistyczne ilustracje, na które dzieci zwracają szczególną uwagę. Wynika to z zainteresowania 7-10-latków światem i z potrzeby odnalezienia się w nim. Encyklopedie mają wiele walorów edukacyjnych. Krótkie teksty i realistyczne ilustracje sprzyjają nauce czytania, zwłaszcza czytania ze zrozumieniem. Na końcu książki znajduje się słowniczek trudnych pojęć oraz indeks, umożliwiający szybkie wyszukiwanie potrzebnych informacji. Dziecko może w pełni samodzielnie korzystać z encyklopedii. Znajdzie w nich wiele informacji uzupełniających i porządkujących wiedzę szkolną. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Mariusz Lubka
  • 2013
  • 76
  • 295
  • 230
  • 978-83-7568-901-3
  • 9788375689013
  • ZAZ8H
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Zwierzęta. Ilustrowana encyklopedia dla dzieci

Ocena:
Autor:
Data:
Encyklopedii na rynku znajdziemy dziś kilka tysięcy - cieńsze, grubsze, mniej lub bardziej interesujące. Dziś chciałabym opowiedzieć Wam o tej, dotyczącej zwierząt.

Na uwagę zasługuje niska cena tej publikacji (30 zł). Moim zdaniem, to bardzo okazyjna stawka, biorąc pod uwagę, że publikacja naprawdę jest dużego formatu, w sztywnej oprawie, a w dodatku ma w całości ilustrowane strony. Została podzielona na cztery główne kategorie i kilkadziesiąt podkategorii.

Pomimo tego ... że encyklopedia ma tylko 80 stron jest bardzo dokładna i zawiera mnóstwo informacji. Tak naprawdę jest tutaj bardzo duża różnorodność zwierząt, co bardzo się chwali. O każdym z wymienionych gatunków została zawarta krótka notatka, ale można później doczytać o nich w Internecie, czy innych książkach ,,naukowych". Na końcu znajduje się słowniczek z trudniejszymi słowami, które mogą sprawić dzieciom trudność.

,,Zwierzęta. Ilustrowana encyklopedia dla dzieci" to naprawdę bogato ilustrowana i nasycona wiedzą publikacja nie tylko dla najmłodszych. Sama z przyjemnością zajęłam się jej zgłębianiem, do czego i Was zachęcam.

Moja ocena: 5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena