Koszyk 0
Opis:
Autor opisuje najważniejsze gatunki zwierząt chronionych w naszym kraju: ich cechy charakterystyczne, klasyfikację, historię, obszar występowania i liczne ciekawostki, np. gdzie i w jakim celu "zatrudnia się" szczeżuję wielką, na czym polega zjawisko echolokacji u nietoperzy, kiedy i gdzie samica niedźwiedzia brunatnego rodzi młode. Bogaty materiał ilustracyjny pozwala „podejrzeć” te rzadko występują ... ce zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Paweł Czapczyk
  • 2015
  • 48
  • 297
  • 214
  • 9788324520862
  • 9788324520862
  • ZCG27

Recenzje czytelników

Zwierzęta chronione w Polsce

Ocena:
Autor:
Data:
Otaczający nas świat jest niezwykle piękny i różnorodny, bogaty w najróżniejsze gatunki roślin i zwierząt. Niestety część z nich, również w Polsce, zagrożona jest wyginięciem i dlatego objęta została ochroną. Jeżeli zainteresował was ten właśnie temat zajrzyjcie do kolejnego już wydania książki „Zwierzęta chronione w Polsce” ... na kartach której autor objaśnia czytelnikom dlaczego powinniśmy chronić przyrodę charakteryzując bliżej 21 wybranych gatunków zwierząt chronionych żyjących na terytorium naszego kraju. Najczęściej zamieszkują one parki narodowe oraz rezerwaty przyrody, które stworzone zostały min. właśnie z myślą o nich.
Lektura dość szczegółowo obrazuje życie każdego z omawianych gatunków. Poznajemy w ten sposób ich tryb życia od momentu narodzin, dowiadujemy się gdzie dokładnie występują, czym się żywią, jak rozmnażają, jak je rozpoznać i w końcu jak chronić. Publikacja jest ponadto bogato ilustrowana, pełno w niej kolorowych fotografii oraz rysunków co ułatwia identyfikację gatunku i rewelacyjnie uzupełnia ciekawy tekst.
Książka, mimo iż nie zawiera wykazu wszystkich zwierząt objętych ochroną w Polsce, a jest ich niemało, jest zdecydowanie warta polecenia. Te 21 gatunków, o których opowiada autor, opisane zostało bardzo interesująco. Jestem miłośniczką przyrody i chętnie podczas spacerów obserwuję zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Lekturę czytałam więc z ogromnym zainteresowaniem i odbieram bardzo pozytywnie, dlatego polecam ją każdemu komu szeroko rozumiany temat przyrody polski nie jest obojętny.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena