Koszyk 0
Opis:
Żeby przekonać się, kim naprawdę jesteś, porzuć wyobrażenia o tym, jaka być powinnaś!Każdy z nas chciałby czasem być kimś innym. Jenny Shaw słyszy za sobą wołanie „Jessie!” w hotelowym holu i odruchowo ogląda się przez ramię. Całe życie była grzeczna i układna, jednak tym razem coś każe jej skorzystać z okazji i podszyć się pod Jessie Morgan ... do której jest uderzająco podobna. Samotna i zagubiona, niespodziewanie zyskuje krąg serdecznych przyjaciół i ku swemu ogromnemu zaskoczeniu wdaje się w romans. Zgłębiając przeszłość Jessie, odkrywa tajemnicę, która nakłania ją do kolejnego śmiałego kroku w nieznane. Co z tego wszystkiego wyniknie?Allie Larkin przedstawia zaskakujące i całkiem świeże spojrzenie na znany skądinąd temat problemów z tożsamością. Po mistrzowsku powołuje do życia złożone osobowości, które czytelnikowi wydają się starymi przyjaciółmi, a także tworzy sytuacje, można powiedzieć, żywcem wyjęte z rzeczywistości. Krótko mówiąc, jestem w tej książce zakochana! Allie Larkin należy wciągnąć na listę obserwowanych autorów, ponieważ ona wie, co robi, i robi to świetnie. Jen LancasterNajnowsza powieść Allie Larkin każe się zastanowić nad pytaniem: Co by było, gdyby dało się porzucić własne życie i wejść w cudzą skórę? „Zrządzenie losu” jest intrygującym i rzetelnie przedstawionym obrazem kwestii tożsamości, przyjaźni i zaufania oraz próbą odpowiedzi na pytanie, co może się stać, gdy dojdzie do spektakularnej kolizji wszystkich trzech czynników. Sarah PekkanenUrzekająca, wzruszająca opowieść o miłości, radości, rozczarowaniu i skradzionej tożsamości. „Zrządzenie losu” prowadzi czytelnika do błyskotliwej konkluzji, że by przekonać się, kim naprawdę jesteśmy, musimy najpierw porzucić własne wyobrażenia o tym, kim powinniśmy być.Amy Hatvany, autorka bestsellerowej powieści „Ogród wspomnień”Najnowsza książka Allie Larkin jest zajmującą i mądrą powieścią pełną bohaterów z krwi i kości. „Red Hot Book of the Week”, SheKnows.com Zabawna i wciągająca lektura dla każdego, kto kiedykolwiek zastanawiał się, jak by to było żyć w cudzej skórze. „Romantic Times Book Review” Dzięki świetnym dialogom i doskonałej konstrukcji z łatwością mkniemy przez tekst, zastanawiając się nad tym, kim chcielibyśmy być. „The Gazette” Allie Larkin mieszka z mężem Jeremym, dwoma owczarkami niemieckimi, Argo i Stellą, oraz kotem o trzech łapach. Autorka przysięga, że nigdy nie przybrała fałszywej tożsamości, by wziąć udział w zjeździe absolwentów liceum.Kocha Boston. Zespół, nie miasto. Chociaż uważa, że miasto też jest super.Studio Universal Pictures zakupiło prawa filmowe do powieści „Zrządzenie losu”. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Allie Larkin
  • 2015
  • 376
  • 195
  • 125
  • 9788379611867
  • 9788379611867
  • ZCGO1

Recenzje czytelników

Trochę jak Kopciuszek

Ocena:
Autor:
Data:
Allie Larkin w „Zrządzeniu losu” rozwinęła trochę motyw znany dobrze z „Kopciuszka” Braci Grimm. Bo przecież Jenny jest takim współczesnym Kopciuszkiem. Dziewczyna ma niewiele talentów, atrakcyjnych cech, przynajmniej nie umie ich okazać. Jednak pewnego dnia los pozwala jej pobyć kimś innym i Jenny z tej okazji korzysta. Larkin bardzo fajnie poprowadziła losy tej dziewczyny – bardzo dobrze się to czyta.
Czy ta recenzja była przydatna?

Coś więcej niż romans

Ocena:
Autor:
Data:
Jenny Shaw stoi na życiowym rozdrożu. Porzucona przez ukochanego na lotnisku, tuż przed wylotem na ważną firmową konferencję, w dodatku bez walizki z ciuchami. Katastrofa. Na dodatek w hotelu pewna kobieta pomyliła ją z długo niewidzianą przyjaciółką z czasów szkolnych, wierząc, że Jenny (a w zasadzie Jessie) przyjechała na zjazd absolwentów. Jenny - samotna, niepewna siebie, zrozpaczona - postanawia "na chwilę" poudawać osobę, za którą została wzięta ... Ma szansę po raz pierwszy w życiu poczuć się silna i niezależna. Nie przypuszcza, że ten incydent zmieni w jej życiu wszystko i skłoni ją do poszukiwań swojej własnej, zatartej w bólu dzieciństwa, tożsamości.

Po raz kolejny znalazłam dowód na to, że lektura "lekka" i "kobieca" wcale nie musi być stereotypowa i banalna. Zrządzenie losu to złożona, wielopoziomowa książka o poszukiwaniu własnego ja, o tym jak łatwo złamać ludzką psychikę, jaki wpływ mają na nas bolesne wydarzenia z dzieciństwa i o tym jak silna i podstawowa jest potrzeba bycia kochanym i akceptowanym. Wbrew pozorom wątek romansu jest zdecydowanie drugo lub nawet trzecioplanowy.

Styl w jakim Allie Larkin snuje swoją opowieść jest lekki, przyjemny, ale na pewno nie prosty. Spodziewałam się płaskiej narracji, małej głębi i ubogiego języka, ale się pomyliłam. Autorka wplata w narrację życiowe prawdy, zmusza do podjęcia refleksji, zatrzymania się i postawienia w sytuacji głównej bohaterki. Jenny, mimo, że bardzo wrażliwa (i ma co chwilę szklące się oczy) jest postacią niezwykle ciekawą, a czytelnik powoli odkrywa jej portret psychologiczny, wraz z retrospekcją dotykającą czasów jej dzieciństwa i dojrzewania. Ludzie, których Jenny spotyka na swojej drodze - a więc dawni przyjaciele Jessie, w której skórę weszła - są różnorodni, mają problemy z krwi i kości, dają się lubić (lub nie). Dodatkowym atutem powieści jest trzymająca w napięciu tajemnica Jessie, którą Jenny stara się rozwikłać.
Problemem współczesnych książek dla kobiet jest często fakt, że wydarzenia są maksymalnie naciągane, nieprawdopodobne i ciężko jest się z nimi utożsamiać. Allie Larkin postarała się, aby możliwości jakie daje literacka fikcja nie przyćmiły realności bohaterów, ich rozterek i spraw.

Zrządzenie losu jest książką lekką, przyjemną, relaksującą i bardzo godną uwagi. Jeżeli nie przekonała Was moja recenzja, może zrobi to za mnie ten cytat:
"Gdyby i moja twarz znalazła się na którejś z tych ścian, widniałaby na niej taka sama nieśmiała nadzieja. Nie dostrzegamy własnego piękna, gdy jesteśmy młodzi, rozedrgani i brak nam pewności siebie. Wydaje nam się, że wszyscy dookoła widzą w nas przede wszystkim wady" (str. 105).
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena