Koszyk 0
Opis:
W Daringham Hall zapanował spokój. Ben realizuje plan przywrócenia majątkowi dawnej świetności. Kate odnajduje upragnione szczęście u boku Bena. Sielanka nie trwa jednak długo – nagle wybucha pożar, który trawi nie tylko rezydencję, ale i zaufanie między kochankami... Ben zamierza odejść, lecz jeśli to zrobi, w angielskiej posiadłości zostawi swoje serce. Czy będzie miał odwagę ... opuścić Daringham Hall na zawsze? Historia Bena i Kate trzyma w napięciu do ostatniej strony. Poznaj dalsze losy rodziny Camdenów, Petera, Tilly i innych mieszkańców Salter’s End w najbardziej dramatycznym romansie tego roku. ZŁAMANE OBIETNICE, WALKA O POSIADŁOŚĆ I PŁOMIENNE UCZUCIATO WSZYSTKO ZNAJDZIESZ W OSTATNIEJ CZĘŚCI TRYLOGII DARINGHAM HALL. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Otwarte
 • miękka
Mniej Więcej
 • Kathryn Taylor
 • 2016
 • 1
 • 320
 • 205
 • 136
 • *, 978837515-350-7
 • 9788375153507
 • ZD7L5

Recenzje czytelników

http://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/

Ocena:
Autor:
Data:
Nad Daringham Hall nadciągają ciemne chmury niepewnych czasów. Ben Sterling, znany kiedyś ze swojego surowego oblicza i bezwzględności, teraz zakasuje rękawy i robi wszystko, by podołać zadaniu odratowania angielskiej posiadłości. Nie każdy jest jednak przekonany co do jego dobrych intencji, a to, co siedzi mu w głowie pozostaje zagadką także dla samej Kate. Kobieta, bez dwóch zdań stojąc po jego stronie, nie jest pewna czy mężczyzna czuje się tutaj szczęśliwy. Nie wie ... czy będzie on kiedyś w stanie oderwać się od przeszłości i otwarcie opowiedzieć jej o tym, czego chce. Brak rozmów i presja ze strony otoczenia oddalają ich od siebie, a pustkę powstałą w ich relacji można wyraźnie wyczuć chociażby przelotnie zerkając na treść powieści. Zbitka imiona Ben i Kate nie pojawia się w książce przed długi czas i dopiero dla tych wytrwałych autorka szykuje miłosną konfrontację i prawdziwą, finalną ucztę.

O czym zatem można przeczytać czekając na rozwój wydarzeń dotyczący głównych bohaterów? Pojawia się sprawa dotycząca zagubionego Davida, który postanawia odwiedzić swojego prawdziwego ojca. Jaki ślad na jego życiu pozostawi ta decyzja? Jest oczywiście zdruzgotana niepotrafiącym się określić Peterem Tilly, która czuje coś do człowieka poświęcającego jej tak niewiele czasu. Jest też i pożar, który wybucha w Daringham Hall nie bez przyczyny. Pytanie tylko, kto podłożył ogień?

Pewność i niepewność, miłość i nienawiść, wykorzystane szanse i chybione cele, upadająca posiadłość i pamiętnik człowieka, którego już nie ma. Akcja ostatniej części tej trylogii nie sprawia wrażenia pędzącej. Nie ma wielkich punktów zwrotnych czy braku czasu na oddech, a jednak trudno powiedzieć, że treść wyzbyta jest emocji, bo przy takiej liczbie bohaterów cały czas dzieje się coś ciekawego. Są ludzie serdeczni i złośliwi, ci, którzy unoszą się dumą, ale i ci potrafiący przyznać się do błędów. W tej części, jako że jest to już ostatni tom, każdy bohater przyjmuje ostateczne stanowisko i zdradzę tylko tyle, że poczujecie się usatysfakcjonowani.

Nico zdziwieni mogą okazać się ci, którzy sięgając po trylogię Daringham Hall liczyli na niegasnące sceny namiętności. Tak, jak pierwsza część niosła ze sobą nutę powieści erotycznej, w ostatniej łóżkowe igraszki zdają się wygasać. Oczywiście tym bardzo spragnionym Bena czytelniczkom autorka dostarcza kilku ognistych obrazów, jednak bardziej skupia się na ukazaniu głównego bohatera od innej strony – niemniej męskiej. Jego determinacja, inteligencja, majestat i władza sprawiają, że aż chciałoby się marzycielsko jęknąć - co za facet… A trzeci tom obnaża nam ułamek jego najintymniejszej części – wspomnień przeszłości i niełatwych czasów dzieciństwa.

Czy po śmierci Ralpha podzieleni mieszkańcy Daringham Hall w końcu się zjednoczą? Czy zrozumieją, że tylko działając wspólnie są w stanie odbudować dom i osiągnąć sukces? Czy Ben udowodni Kate, że potrafi kochać i że łączy ich o wiele więcej, niż wspomnienia upojnie spędzonych chwil? Czy mężczyzna odnajdzie w Anglii rodzinę, której nigdy nie miał?

Sądzę, że ci, którzy zapoznali się już z poprzednimi częściami nie pozwolą sobie na to, by opuścić także i tą, zwłaszcza, że znajduje się w niej wielki finał. Autorka sprostała zadaniu i chociaż zakończenie jest nieco przewidywalne, z pewnością nie byłabym w stanie zaakceptować żadnego innego. Kathryn Taylor pokazała, że pomimo dwóch wydanych już jakiś czas temu tomów jest jeszcze w stanie całkiem sporo wymyślić i nie sugerujcie się nieskalaną, białą suknią na okładce książki, bo tak niewinnie z pewnością nie będzie. Czekacie na Bena? Wpuście go więc do własnego domu ostatni już raz.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Romantyczne zaczytanie

Ocena:
Autor:
Data:
"Zdjęty niepokojem wyruszył w drogę... Nie mógł żyć tak jak do tej pory, to było pewne. Okłamywał najbliższych mu ludzi i nie potrafił rozstać się z czymś, co już dawno powinien zostawić za sobą."

Bardzo sympatyczna, utrzymana w ciepłym klimacie trylogia, idealna na lekki relaks i poszukiwanie dobrego nastroju po ciężkim dniu. Ciekawa mieszanka współczesności i angielskiej arystokratycznej atmosfery, określonych konwenansów, norm i zasad zachowania ... poczucia własnej wyjątkowości i ważności w kontraście z fałszywą prawdą i grą pozorów. Trzeci tom dostarcza nam przyjemnego zaczytania, opartego na romantycznej nucie, namiętnościach bohaterów, intrygującej fabule, dramatycznym przebiegu zdarzeń i ciekawej narracji. Trzeba przyznać, że wiele się w nim dzieje, w zasadzie każdy rozdział dostarcza czytelnikowi ciekawych wrażeń, niecodziennych sytuacji i spojrzenia z różnych perspektyw na podobne sprawy. Książka napisana lekkim piórem, sprawnie skonstruowaną siecią zazębiających się wątków, starannie budowanym napięciem niepewności i pełną gamą ludzkich emocji.

Otrzymujemy wszystko to, co pozwala nam spokojnie i swobodnie cieszyć się śledzeniem czynów i zachowań licznych bohaterów. Sympatyzujemy z głównymi postaciami, kibicujemy im w walce z przeciwnościami losu, zaskakującymi okolicznościami odsuwającymi ich od szczęścia, radości i miłości. Przyglądamy się jak poszukują własne cele w życiu, odkrywają pragnienia i marzenia. Wydarzenia stopniowo zagęszczają się, narasta dynamiczna akcja, rozwiązuje się wiele niewyjaśnionych spraw, wychodzą na światło dzienne ostatnie sekrety i tajemnice. Scenariusze losów postaci, choć z dużym prawdopodobieństwem przez nas odgadnięte, to jednak zaciekawiają i wywołują serdeczne odczucia. Czy uda się Tilly i Peterowi odnaleźć drogę do siebie, pogodzić dzielące ich różnice, wyrazić głośno swoje uczucia i pragnienia? Dlaczego Anna i David nie widzą już dla siebie wspólnej przyszłości, z każdym dniem coraz bardziej oddalając się od siebie? Jak głęboka miłość łączy Bena i Kate, czy będzie ona w stanie przeciwstawić się wyzwaniom, przełamać nieufność i złamane obietnice? I oczywiście, jedno z istotniejszych pytań, czy Daringham Hall pozostanie w rękach rodziny Camdenów i wróci do swojej dawnej świetności?

bookendorfina.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena