Koszyk 0
Opis:
Tom 1 powieści w dwóch tomach z cyklu rozpoczętego fenomenem wydawniczym ZACZEKAJ na mnie ZACZEKAJ na mnie – cztery dodruki w ciągu 8 miesięcy! Dwudziestojednoletnia Calla jako nastolatka nie robiła wielu rzeczy oczywistych dla jej rówieśniczek. Nie chodziła na imprezy, nie całowała się z chłopakiem. Przeżyła za to coś, czego nie powinno przeżyć ż ... adne dziecko. Wciąż nosi blizny na ciele i na duszy. Wciąż nie może zapomnieć, co zrobiła jej matka. I wciąż ukrywa swoją tajemnicę – nawet przed nowymi przyjaciółmi z college’u. Nagle koszmar zaczyna się od nowa. Calla musi wrócić do rodzinnego miasta i odzyskać to, co odebrała jej matka. Czy pomoże jej tajemniczy przystojniak Jax? I czy Calla da mu szansę, by pomógł jej pokonać przeszłość? Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • J. Lynn
 • 2015
 • 1
 • 266
 • 206
 • 130
 • *, 9788324153152
 • 9788324153152
 • ZCF41

Recenzje czytelników

Wciągająca historia

Ocena:
Autor:
Data:
Miłość mało kiedy przychodzi zapowiedziana. Najczęściej zaskakuje w najmniej przewidywalnym momencie, spadając niczym grom z jasnego nieba. Niezaplanowana atakuje całe ciało i duszę, a człowiek odczuwa coś w rodzaju przyjemnego paraliżu, odbierającego zdolność prawidłowego funkcjonowania. Możemy planować sobie życie i układać jego scenariusze, ale kiedy wedrze się w nie to głębokie uczucie, już nic nie jest takie samo, bo nasz świat radykalnie ulega zmianie, stając w blasku ciepłego światła ... O tym, jak to jest kochać, miała okazję przekonać się Calla, bohaterka książki „Zostań ze mną” autorstwa J.Lynn.

Calla, młoda studentka pielęgniarstwa realizuje swoje założenia, dążąc do ściśle wyznaczonych celów. Jej mało rozrywkowa i rutynowa codzienność zostaje przerwana w momencie, kiedy chcąc opłacić czesne, dziewczyna orientuje się, że na jej koncie nie zostało nic. Calla zdaje sobie sprawę z tego, że matka, do której się nie przyznawała, zabrała jej wszystko, chociaż ciężko było jej w to uwierzyć. Uzależnienie do alkoholu i narkotyków bywa jednak tak silne, że rodzic jest w stanie pozbawić jakichkolwiek szans na szczęście nawet swoje własne dziecko. Dziewczyna postanawia odwiedzić rodzinny dom, chociaż rany fizyczne i psychiczne nie pozwalają jej na zapomnienie o niechcianej przeszłości. Wkraczając z obawą w progi baru prowadzącego przez jej matkę, Calla spotyka kogoś, kogo nigdy by się nie spodziewała. W chylącym się dotąd ku upadkowi lokalu pracuje bowiem nowy barman, młody i niezwykle urodziwy chłopak. Jax, bo tak ma na imię, okazuje się bardzo sympatycznym człowiekiem. Na wieść o tym, że Calla jest córką jego pracodawczyni, otwierają się w nim pokłady różnorodnych emocji, a opiekuńczość i troska dominują jego zachowanie. Dziewczyna zdaje sobie sprawę z tego, że wokół niej dzieje się coś dziwnego, a wkrótce dowiaduje się, że jej matka zniknęła, zyskując przy tym wielu odgrażających się wrogów. Jax wie, że Calla wymaga pomocy i opieki toteż postawia ją tym obdarzyć.

Calla to dręczona przeszłością, krucha istota, której rana na ciele odebrała pewność siebie i szansę na los zwykłej nastolatki. Gorsze od fizycznego okaleczenia są jednak rysy na psychice, wynikiem czego dziewczyna dotąd nie wstąpiła w żaden partnerski związek. Brak bliskich osób i zła sytuacja finansowa stawiają jej życie pod wielkim znakiem zapytania, a najgorsze jest to, że z wszystkim musi radzić sobie sama.
Jax to z kolei odważny, przystojny i niezwykle miły chłopak, który o sytuacji matki bohaterki wie o wiele więcej, niż może jej powiedzieć. Uczynny oraz mający poczucie obowiązku, także został mocno doświadczony przez bieg zamierzchłych lat. Kiedy w jego życiu pojawia się Calla, Jax postanawia otoczyć ją opieką i to nie tylko ze względu na fakt, że jest córką jego pracodawczyni. Dostrzega w niej bowiem to, czego dotąd nie widzieli inni. Pomiędzy nimi rodzi się więc coś, co może okazać się dla nich obydwu lekiem na okaleczone dusze.

„Miałam problem. To znaczy jasne, miałam mnóstwo problemów, ale doszedł do nich jeszcze jeden. Chciałam go lepiej poznać. Jacksona - Jaksa – Jamesa, a przecież nie powinnam. To powinna być ostatnia rzecz, na jakiej mi zależało, ale tak było.”

J. Lynn, czyli autorka owej książki, nie po raz pierwszy zaprezentowała mi swój talent. Mój pierwotny kontakt z jej twórczością miał miejsce dzięki książce „Zaczekaj na mnie”, która bardzo przypadła mi do gustu. „Zostań ze mną” to także powieść gatunku New Adult, co oznacza, że dedykowana jest głównie ludziom w wieku 18-25 lat. Z doświadczenia jednak wiem, że książki tego typu są bardzo chętnie czytane także przez starsze kobiety.

Czytelnik trzymający w ręku ową powieść, ma okazję zderzyć się z losem młodych ludzi, którzy pomimo młodego wieku i tak sporo już wycierpieli. Przeszłość, która zdążyła pokazać im mroczne zakamarki życia, nie jest jednak w stanie odebrać im szansy na szczęście i nadziei na to, że to właśnie oni tworzą przyszłość i to dzięki nim może zyskać ona zupełnie inny wymiar. Tkwiąc jednak w świecie pełnym moralnego brudu, chociaż pozostając czystymi, mają do przebrnięcia długą drogę. Ucząc się siebie nawzajem stawiają czoła przeszkodom, naprawiając błędy innych, by móc zbudować pewny grunt.

Książkę czyta się szybko, a lekka narracja i ciekawe dialogi korzystnie wpływają na odbiór całej treści. Różnorodni bohaterowie, w tym Calla i Jax – tak bardzo od siebie inni, są urozmaiceniem i dowodem na to, że zawsze można znaleźć wspólny punkt odniesienia. Porywająca, pasjonująca i wzruszająca opowieść o miłości, wzbogacona elementami sensacyjnymi, to idealna lektura dla każdej kobiety. Uczucie, niewinne, ostrożne i szczere, które się tutaj pojawia, uczy bohaterów żyć na nowo i odkrywa przed nimi także te radosne elementy istnienia.

Czytelniczki spodziewające się ogromnego pożądania mogą odrobinę się rozczarować, bo tym razem autorka postawiła na szczere uczucie, które nie od razu potrzebuje wrażeń i uniesień. Jax pozwala Calli wyzwolić się z łańcuchów przeszłości ciemiężących jej umysł niczym więzienne kajdany, a robi to w taki sposób, by nieprzymuszenie i etapami sama odzyskała pewność siebie. Tylko tak, cudownie oczyszczona prawdziwym uczuciem, może trzeźwo spojrzeć na otaczającą ją rzeczywistość i na mężczyznę, który u jej boku tkwi niczym piękny anioł stróż, troszcząc się wyłącznie o jej życie. Oczywiście autorka nie poskąpiła namiętności, która wisi w powietrzu, bo nawet poraniona losem Calla nie jest w stanie ślepo patrzeć na urok przystojnego Jaxa.
Autorka, oprócz historii miłości, oferuje czytelnikowi także wątek kryminalny, bo poprzez wprowadzenie drugoplanowych bohaterów mających szemrane interesy, robi się ciekawiej, niebezpieczniej i mroczniej. A wszystko to wzbudza chęć sięgnięcia po kolejny tom, by móc jeszcze dokładniej przyjrzeć się dalszym losom bohaterów.

Książkę, jak już wspomniałam, polecam dziewczynom w każdym wieku, jednak w szczególności młodzieży. Czego może Wam tutaj brakować? Jeżeli nastawiacie się na liczne chwile uniesienia oraz na burzliwe chwile pary, która po wyniszczającej kłótni powraca do siebie w wielkim stylu – możecie się rozczarować. Zbyt mało usatysfakcjonowane mogą być także fanki bardzo niegrzecznych chłopców, którzy zmieniają się pod wpływem głównych bohaterek. Jeżeli jednak szukacie po prostu powieści o miłości, ciekawej, szczerej i płomiennej oraz jeżeli wierzycie w moc tego uczucia – zachęcam do lektury. Bo urok Jaxa, jego poczucie humoru, rycerskość, odwaga i wielkie serce, mogą ocieplić chłód każdego zimowego wieczoru. Ta książka to nadzieja na to, że życie może być piękne nawet wtedy, kiedy wydaje się, że już nic nie jest w stanie oświetlić jego mroku.

„- Już ci powiedziałem, że jesteś ze mną bezpieczna. Zawsze. Mówię serio. Jeśli tylko będziesz chciała odkrywać coś nowego, przy mnie będziesz bezpieczna.”
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Typowy czasoumilacz...

Ocena:
Autor:
Data:
Calla Fritz to dwudziestojednolatka, która przeszła już wiele w sowim życiu. Obecnie studiuje pielęgniarstwo, ma jasno określony do zrealizowania plan i pragnienie zostawienia za sobą przeszłości. Ta jednak dość szybko się o nią upomni, kiedy wszystkie jej środki na życie znikają z konta, a dziewczyna zostaje z kredytami do spłacenia, których nie wzięła. Calla wie, że tylko jedna osoba może być za to odpowiedzialna - jej własna matka. Dziewczyna wyrusza do rodzinnego miasta ... aby rozmówić się z swoją rodzicielką i odebrać jej choć część pieniędzy, żeby móc wieść nadal normalne życie, jednak na miejscu okazuje się, że nie będzie to takie łatwe, bowiem jej matka zniknęła i zostawiła za sobą spore kłopoty, które teraz dopadną Callę.

"Boże, faceci czytający książki występowali w przyrodzie rzadziej niż jednorożce. Zdarzali się chyba tylko w bajkach."[s. 144]

Powieść ta porusza tematy narkotyków, alkoholizmu, traumy z przeszłości, poczucia niskiej wartości własnej osoby oraz życia w kłamstwie. Jednakże autorka robi to w sposób, który momentami potrafi drażnić. Całość zdaje się skupiać na tym, że pociąg seksualny i miłość mogą wszystko naprawić; sprawić, że dziewczyna zapomni o własnych sprawach czy wadach, które dotąd spędzały jej sen z powiek, a wiadomo, że tak w rzeczywistości się nie dzieje. Poza tym niestałość głównej bohaterki potrafi irytować - w jednej chwili zapomina o własnych bliznach i ulega namiętności, a zaraz zaczyna zarzucać swojemu adoratorowi, że ten nie może jej nawet lubić, bo wygląda, jak wygląda! Historia sama w sobie może i ma swój potencjał, jednak autorka tego nie wykorzystała, wszystko upraszczając i sprowadzając do historii miłosnej z problemami, która stale zdaje się wszystko dominować.

Autorka ma lekki styl, który ułatwia czytanie, jednak kreacja bohaterów jest zbyt uproszczona i przerysowana. Calla to typowa dziewczyna z problemami, która stale przypomina sobie, jaka to ona jest brzydka, i że nie może podobać się mężczyznom. Jax to z kolei klasyczny przystojniak, skrywający własne tajemnice, dostrzegający w głównej bohaterce piękno, którego nie widzi nikt inny. Ich relacja nabiera rumieńców już od pierwszego spotkania i szybko rozwija się do czegoś poważniejszego. Jednakże "Zostań ze mną. Tom 1" to niestety tylko początek historii Calli i Jaxa, będący zaledwie zapowiedzią prawdziwych kłopotów, jakie czekają główną bohaterkę i jej obiekt westchnień. Szkoda, że książka została podzielona przez wydawnictwo na dwa tomy, bowiem część ta urywa się w najmniej odpowiednim momencie.

"Oddałabym jajnik, żeby zobaczyć jego mięśnie brzucha w pełnym świetle."[s. 225]

Książka ta nie jest pozbawiona mnóstwa schematów, od początku wiadomo, jak potoczą się dalsze losy bohaterów (chociaż końca jeszcze nie poznałam, to wątpię, żeby autorka potrafiła mnie zaskoczyć), a momentami całość przybiera dość absurdalny obrót. Niektóre sceny i zachowania bohaterów są przerysowane, czy wręcz kiczowate. Bohaterka ma tendencję do bezmyślnego gapienia się na przystojnego Jaxa, często zapominając języka w gębie, a ten z kolei od pierwszej chwili zwie ją "kotku" i od razu chce się z nią umówić, a w chwilach zagrożenia pewnie wskoczyłby za nią w ogień, choć ich znajomość nie trwa nawet miesiąca. Poza tym Calla objawia niezwykle silne niskie poczucie własnej wartości i nie wierzy, że jakiś przystojny mężczyzna może ją lubić, o innych... rzeczach już nie wspominająca, co też stale podkreśla. Jednakże nie spodziewałam się po tej książce wiele ponad lekką rozrywkę na nudne chwile, a to z całą pewnością otrzymałam. Pozycja ta, jeśli na niektóre sprawy potrafi przymknąć się oko, to przyjemny i niewymagający czasoumilacz, jednak nic ponad to.

Książka ta może przypaść do gustu miłośnikom historii pióra J. Lynn oraz innych pozycji z tej serii wydawniczej, choć przyznaję, że "Zaufaj mi" o wiele bardziej przypadło mi do gustu. Nie jest to książka, która powali czytelnika na kolana, bądź będzie od niego wymagać myślenia, jednakże może być lekką lekturą, sprawdzającą się idealnie jako tzw. "odmóżdżacz". Z pewnością sięgnę po drugi tom, chociażby tylko po to, aby w całości poznać historię jaką chciała przedstawić autorka, jednak jest to zwykła ciekawość a nie konieczność, wynikająca z wyjątkowego zaangażowania w lekturę. Tak czy inaczej, "Zaczekaj na mnie. Tom 1" może się spodobać miłośniczkom tego typu literatury, aczkolwiek przestrzegam, żeby zaczynać jej lekturę mając oba tomy na półce - inaczej takie przerwanie książki w połowie może być dość męczące.

"Najlepsze w życiu rzeczy rodzą się ze złych pomysłów."[s. 221]
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena