Koszyk 0
Opis:
Jest zima 1792 roku, na Berkeley Square w Londynue zapada nic. Stróż obserwuje pogrążone w mroku ulice i kuchenne wyjścia domów biedaków i bogaczy. Wtem natrafia na ciało złotnika, Pierre'a Renarda, z poderżniętym gardłem, ograbione z kosztowności. Być może to tylko rabunek, sprawka złodziei, jakich pełno w mieście. Jednak w miarę, jak wieść o zabójstwie zatacza coraz szersze kręgi, staje się jasne, że Renard miał wielu wrogów, z których każdy skrywa swoje sekrety ... Pośrodku sieci intryg znajduje się Mary, żona złotnika. Pozornie stanowili dobraną parę, lecz za zamkniętymi drzwiami ich wzajemne relacje były dalekie od ideału. Czy Mary - osoba wycofana i słaba psychicznie, prześladowana przez widma przeszłości i dręczona przez sumienie - jest winna śmierci męża? Co naprawę się wydarzyło? Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Imprint
  • miękka
Mniej Więcej
  • Sophia Tobin
  • 2014
  • 432
  • 205
  • 144
  • 978-83-7705-594-6
  • 9788377055946
  • ZBO7W

Recenzje czytelników

Gorąco polecam.

Ocena:
Autor:
Data:
Autorce w debiutanckiej powieści, jaką jest Żona złotnika, udało się wybornie nakreślić zarówno tło historyczne, które odmalowane jest ze wszelkimi niezwykle drobiazgowymi szczegółami, oraz stworzyć mistrzowską intrygę kryminalną, która z każdą kolejną stroną robi się coraz bardziej zawiła i zagadkowa.
Genialnie nakreślona jest postać ofiary, człowieka, który na pozór szanowany i lubiany okazał się domowym katem i człowiekiem znienawidzonym przez wielu ... Całości obrazu zamordowanego złotnika dopełniają fragmenty jego dziennika, które autorka wplata w treść książki. to o czym czytamy w dzienniku ofiary sprawia, iż możemy czuć się niebywale zaskoczeni, zszokowani i w sumie zaczynamy po cichu kibicować mordercy i mieć nadzieję, iż nie zostanie on złapany. Niby nikomu nie należy życzyć śmierci. Są jednak takie osoby, których zgon nikogo nie zmartwi, a często wręcz odwrotnie - ucieszy. Nasz złotnik do takich osób bez wątpienia należy.
Bardzo ciekawie przedstawiona jest także sytuacja społeczno-obyczajowa kobiety w Londynie pod koniec XVIII wieku. A wierzcie mi, była ona nieciekawa.
Debiutancka powieść autorstwa Sophi Tobin to doskonała książka. Szczerze, to rozpoczynając lekturę nie liczyłam na zbyt wiele. Tym większe było moje zaskoczenie (pozytywne oczywiście), gdy coraz bardziej zagłębiałam się w lekturę. Książka ma wszystko, co potrzeba, żeby długo pozostawać w czołówce książkowych TOP10 - namiętność, grozę, doskonałych bohaterów, świetnie odmalowane tło historyczne, wielką tajemnicę, zbrodnię, doskonale nakreślonych bohaterów, z których każdy jest postacią niebanalną i dodatkowo skrywa sporo tajemnic. Całość dopracowana jest w każdym szczególe i napisana lekko, a jednocześnie porywająco.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena