Koszyk 0
Opis:
Kamila wiedzie pozornie szczęśliwe życie – mężczyzna, dziecko, dom poza miastem. W rzeczywistości czuje się odrzucona przez męża, przegrywając swój życiowy bieg z bezkonkurencyjnymi rywalkami – telewizją i pracą. W sercu skrywa pragnienie gorącego uczucia. W zaskakujący sposób próbuje ratować małżeńską relację. Agacie sen z powiek spędzają ... marzenia o byciu mamą. Po kilku latach starań zachodzi w ciążę, jej radość jednak trwa krótko… Nie poddaje się, podążając drogą pełną rozczarowań i nadziei ku wyczekiwanemu macierzyństwu. JAK POTOCZĄ SIĘ LOSY TYCH DWÓCH KOBIET? CZY ZNAJDĄ UPRAGNIONE SZCZĘŚCIE? Jeśli chodzi o styl i tematykę „Znaku ostrzegawczego”, to na pewno jest to powieść dla kobiet, ale znakomita konwencja zakończenia sugeruje Czytelniczce, że warto byłoby namówić do jej przeczytania również mężczyzn. W końcu jeden z dwóch głównych problemów książki to zachowanie mężczyzn w małżeństwie. Powieść porusza naprawdę ważny temat… Uważam książkę za niezwykle cenną i wartościową. Zresztą nie tylko pod tym względem. Jest znakomicie napisana. Jako redaktor spotykam się naprawdę z różnego rodzaju książkami. Tę – pod względem stylu i formy – zaliczyłbym do perełek. Paweł Pomianek redaktor tekstów, dziennikarz Iwona Bińczycka-Kołacz, ur. 28.05.1977 roku w Krakowie, absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego, doktor nauk humanistycznych, dziennikarka. Z zawodu nauczycielka języka polskiego. Autorka kilku publikacji naukowych. Za sprawą powieści „Znak ostrzegawczy” została finalistką II edycji konkursu Literacki Debiut Roku organizowanego przez Wydawnictwo Novae Res pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury. Debiutowała w 2013 roku opowiadaniem „Dziewczyna w Kożuchu”, które zajęło III miejsce w V Międzynarodowym Konkursie Literackim LIBERIUM ARBITRIUM w kategorii o Tuchowie. Jej opowieść „Dialogi z czarnym Platonem” została wyróżniona w konkursie literackim magazynu kulturalno-literackiego Szuflada.net. Współorganizatorka Światowego Spotkania Bractw i Stowarzyszeń św. Jakuba 2013, gromadzącego miłośników wędrówek do Santiago de Compostela. Koordynator Małopolskiego Biegu Drogą św. Jakuba. W wolnych chwilach oddaje się ulubionemu zajęciu – pisaniu bajek dla kilkuletniego synka. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Iwona Bińczycka-Kołacz
  • 2014
  • 0
  • 314
  • 195
  • 120
  • 978-83-7942-069-8
  • 9788379420698
  • ZBGPA

Recenzje czytelników

Znak ostrzegawczy

Ocena:
Data:
Życie lubi płatać figle, albo to my nie jesteśmy przygotowani na to, co może nas spotkać. Najlepsi w utrudnianiu życia są chyba pisarze, niektórzy w świetny sposób potrafią pokrzyżować plany swoim bohaterom, tak, aby czytanie stanowiło wielką przyjemność. Miło, że ktoś dba o nas – czytelników.

Na pierwszy rzut oka powieść pani Iwony Binczyckiej-Kołacz zapowiada się dosyć typowo i bardzo obyczajowo. Na szczęście lubię takie historie, więc z wielkim zapałem sięgnęłam po Znak ostrzegawczy ...

Głównymi bohaterkami powieści, o której chcę Wam dzisiaj opowiedzieć są Kamila oraz Agata. Każda z nich ma inne priorytety, ale coś sprawia, że darzą siebie sympatią. Kama ma wszystko, o czym może marzyć dorosła kobieta – dziecko, męża i dom poza miastem. Niestety nie jest szczęśliwa w związku z mężczyzną, który nie wie, co to czułość czy zwykłe okazywanie uczuć. Potrafi krytykować, oglądać telewizję i pokazywać jak bardzo jest niezadowolony z wielu rzeczy. Agata bardzo różni się od swojej koleżanki, uparcie stara się o dziecko, ale niestety ciągle wpada na przeszkody. Za to żyje u boku mężczyzny, który kocha ją bardzo mocno. Obie bohaterki doświadczają wielu zakrętów i tragicznych momentów, po to, aby nowe doświadczenia wzmocniły je i zachęciły do dalszej walki o szczęście.

Moim zdaniem postacie zostały dobrze wykreowane, jednakże nie polubiłam się z Agatą. Jej zachowanie często mnie irytowało i doprowadzało do tego, że miałam ochotę nią wstrząsnąć i krzyknąć: „Hej, kobieto! Obudź się!”. Według mnie była zbyt samolubna, na dodatek czasami miałam wrażenie, że jest po prostu chora psychicznie. Z Kamilą było już lepiej, w jakimś stopniu utożsamiłam się z nią, a co za tym idzie bardziej przeżywałam jej perypetie i wprost nie mogłam doczekać się kolejnych rozdziałów, w których dowiem się, jak potoczyło się jej życie. Obu bohaterkom współczułam, ale jednak to do Kamy poczułam sympatię, a nie Agaty. Ponadto czasami miałam wrażenie, że gardziła ona Kamilą, więc nie rozumiałam, jak ta może dalej uważać Agatę za swoją przyjaciółkę.

Opowieść sama w sobie nie jest spektakularna, nie mniej jednak czytało mi się ją bardzo dobrze. Z zaciekawieniem pokonywałam kolejne rozdziały by jak najszybciej dotrzeć do końca. Gdy o końcu mowa – autorka bardzo zaskoczyła mnie rozwiązaniem, jakie wymyśliła. Dzięki temu cała powieść zyskała u mnie wielki plus, a na fabułę spojrzałam z całkiem innej perspektywy.

Znak ostrzegawczy to naprawdę świetny tytuł. Sam w sobie ostrzega przed dobrą lekturą, która może ukraść czytelnikowi kilka godzin, ale naprawdę warto. Okładka nie wzbudziłaby mojego zainteresowania, a opis jest dosyć enigmatyczny, co moim zdaniem wpływ na radość czerpaną z lektury, bo wiadomo, że nie ma nic gorszego, od kilku zdań na tylnej okładce, które zdradzają zbyt wiele.

Polecam przede wszystkim miłośniczkom czy miłośnikom literatury obyczajowej, gdyż to odpowiednia lektura na czas, w którym nasze problemy odejdą w zapomnienie i będzie można zająć się kłopotami kogoś innego. Moim zdaniem to też świetna książka dla mężczyzn, którzy są ciekawi, co kryje się w umyśle kobiety. Chociaż, jak wspomniałam, opowieść nie była spektakularna to i tak ją polecam, bo ma coś w sobie, co mnie skutecznie przyciągnęło.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena