Koszyk 0
Opis:
  Opracowując Złotą księgę bajek, postawiliśmy sobie za cel spełnienie oczekiwań najbardziej nawet wymagających rodziców, a przede wszystkim - oczekiwań dzieci. Pragniemy, żeby odkrycie tych bajek stało się dla najmłodszych odbiorców fascynującym przeżyciem, literacką przygodą i lekcją życiowej mądrości.SPIS BAJEK1) Piękna i Bestia (wg Ch ... Perraulta)2) Paluszek (wg Ch. Perraulta)3) Kopciuszek (wg Ch. Perraulta)4) Czerwony Kapturek (wg Ch. Perraulta)5) Kot w butach (wg Ch. Perraulta)6) Mała syrenka (wg H.Ch. Andersena)7) Trzy świnki  (wg J. i W. Grimm)8) Śpiąca królewna (wg Ch. Perraulta)9) Jaś i Małgosia (wg J. i W. Grimm)10) O Jasiu i łodydze fasoli (baśń angielska)11) O królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach (wg J. i W. Grimm)12) Złotowłoska i trzy niedźwiadki (baśń angielska)13) O muzykantach z Bremy (wg J. i W. Grimm)14) Pani Zima (wg J. i W. Grimm)15) Brzydkie kaczątko (wg H.Ch. Andersena)16) Calineczka (wg H.Ch. Andersena)17) O wilku i siedmiu koźlętach (wg J. i W. Grimm) Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • .
  • 2015
  • 1
  • 272
  • 240
  • 170
  • *, 978837791-394-9
  • 9788377913949
  • ZCLH1
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Złota księga bajek

Ocena:
Autor:
Data:
Baśnie zna każdy z nas. Mają one różnych twórców, jednak ich przesłaniem jest morał, jakaś wartość, którą młodzi czytelnicy będą mogli wykorzystać w swoim życiu. ,,Złota księga bajek" to zbiór jak najstaranniej dobranych baśni, które pomogą ukształtować charakter młodego czytelnika.

Znajdują się tutaj bajki bardziej i mniej znane. Myślę, że ich treść jest wszystkim znana i nie muszę jej przybliżać. Z chęcią wróciłam do ,,Syrenki", ,,Pięknej i Bestii", ,,Tomcia Palucha" ... Przypomniałam sobie o ,,Pani Zimie" oraz ,,Paluszku". Na nowo razem z Czerwonym Kapturkiem i Jasiem i Małgosią przeżywałam ich przygody.

Doskonale pamiętam te wszystkie baśnie z dzieciństwa i późniejszych lat czytelniczych. Tutaj od lat znana Złotowłosa została nazwana Złotowłoską. Niektóre zdarzenia także zostały lekko zmodyfikowane, jednak myślę, że w niczym to nie przeszkadza w odbiorze książki. Jest ona tak samo wartościowa, jak inne wersje. Dodatkowo treść dopełniają ilustracje, które wypełniają całe strony. Tekstu jest stosunkowo mało. Pomimo obaw o objętość książki nie miałam się czym martwić, gdyż całość przeczytałam w godzinę.

Baśnie to najlepsze źródło morału. Dzięki nim młodzi czytelnicy mogą zrozumieć, że warto dotrzymywać słowa, dbać o piękno własne, nie ufać nieznajomym, nie martwić się biedą, gdyż nasz los może się niespodziewanie odmienić. Warto także walczyć o własne marzenia, wykonywać powierzone nam zadania w sposób rzetelny, być pracowitym, gdyż to może przynieść nam korzyści, nie oceniać innych po wyglądzie, ale po charakterze i jeszcze kilka innych.

,,Złota księga bajek" to zbiór 17 pięknie zilustrowanych i ciekawych baśni, z którymi warto się zapoznać. Piękne, sztywne wydanie sprawi, że publikacja przetrwa wiele pokoleń i zachwyci niejednego czytelnika. Nie mogę się już doczekać, aż za kilka lat będziemy ją rodzinnie czytać.

Moja ocena: 5,5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Złota księga bajek

Ocena:
Autor:
Data:
Baśnie to ulubiony gatunek literacki najmłodszych czytelników. Jest w nich wszystko: magia, emocje, wciągające przygody, niezwykli bohaterowie… Do światowego kanonu baśniowych opowieści zdecydowanie można zaliczyć przepiękny, obszerny zbiór opracowany przez Aleksandrę Michałowską pt. „Złota księga bajek”. Znalazłam w nim same perełki najsłynniejszych baśniopisarzy Charlesa Perraulta (Piękna i Bestia, Kot w butach, Paluszek, Kopciuszek, Śpiąca królewna, Czerwony Kapturek) ... Hansa Christiana Andersena (Mała syrenka, Brzydkie kaczątko, Calineczka), Braci Grimm (Pani Zima, Trzy świnki, Jaś i Małgosia, O muzykantach z Bremy, O królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach) oraz kilka baśni angielskich nieznanych autorów (O Jasiu i łodydze fasoli, Złotowłoska i trzy niedźwiadki, O wilku i siedmiu koźlętach). W sumie 17 najpopularniejszych tytułów.

Myślę, że treść wszystkich wymienionych wyżej historii jest powszechnie znana a przede wszystkim lubiana. Opracowanie jest ciekawe a tekst ogromnie wciągający. Wzbogacają go niewątpliwie urodziwe, wielobarwne i wielkoformatowe ilustracje, które jak wisienka na torcie idealnie go dopełniają. Dodam jeszcze, że tekstu nie ma tak naprawdę zbyt wiele mimo to nie pominięto żadnego istotnego wydarzenia. Dzięki takiej nieco krótszej, aczkolwiek pełnej, wersji można zasiąść do lektury z odrobinę młodszym dzieckiem, nawet trzyletnim, bez obaw, że znudzi go nasze czytanie. Warto też wspomnieć o tym, że wydanie jest bardzo porządne i zdecydowanie posłuży nam przez wiele długich lat, co mnie osobiście ogromnie cieszy.

Baśnie to wyjątkowe opowieści i nigdy moich dzieci nie trzeba specjalnie namawiać do sięgnięcia po tego typu publikacje. Zachwyciły się już piękną kolorową szatą graficzną. Książka, poza oczywiście niezwykle ciekawym wydaniem, jest bardzo interesująca ze względu na swą treść. Bajeczki są fantastyczne i mimo swej prostoty kryją w sobie ogromną mądrość, pomagają przyswoić obowiązujące powszechnie zasady, zawierają ponadczasowe wartości, pomagają kształtować charakter malucha, są pretekstem do spędzania czasu razem z dzieckiem i pewnie mogłabym tak wyliczać w nieskończoność. Taki zbiór jest po prostu gwarancją przyjemnie spędzonego czasu a przy okazji dostarcza masę radości, wrażeń i uczy wielu naprawdę rozsądnych zasad. Czegóż chcieć więcej, szczerze polecam ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena