Koszyk 0
Opis:
Lata 2013–2014. Siedlce, Warszawa, Gdańsk. Zabawna powieść o czterech pisarkach, które poznają się na gali festiwalu literatury kobiecej. Są w różnym wieku, ale łączy je pasja pisania. Miłość i zdrada, problemy małżeńskie, skrywana przez lata tajemnica –  wszystko, co przeżywają razem i osobno, jest doskonałą inspiracją dla ich twórczych umysłów ... Czy połączenie horroru, romansu i kryminału to nie jest mieszanka zbyt wybuchowa? Hanna Cygler – z urodzenia i zamiłowania gdańszczanka. Zawodowo zajmuje się tłumaczeniem ze szwedzkiego i angielskiego, a dla przyjemności – czytelników i swojej – pisze powieści (nie tylko dla kobiet). Dom Wydawniczy REBIS opublikował następujące książki tej autorki: Odmiana przez przypadki, Dobre geny, Bratnie dusze, Tryb warunkowy, Deklinacja męska/żeńska, Przyszły niedokonany, W cudzym domu, Kolor bursztynu oraz Grecka mozaika. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Rebis
 • miękka
Mniej Więcej
 • Hanna Cygler
 • 2015
 • 1
 • 366
 • 200
 • 135
 • 9788378186632
 • 9788378186632
 • ZCGK8

Recenzje czytelników

Wciągająca lektura

Ocena:
Autor:
Data:
Powieść jest szalenie wciągająca. Czyta się ją jednym tchem. Jednak zarówno pisarki jak i inne postacie, chociażby Rosjanin są dla mnie niezbyt prawdopodobne. Szybka akcja też nie jest zbyt realistyczna.
Czy ta recenzja była przydatna?

Ko­biety mają tę nad­przy­rodzoną zdol­ność,że gdy się na­wet głębo­ko coś skry­wa, przenikną.

Ocena:
Autor:
Data:
Z książkami autorstwa Pani Hanny Cygler miałam przyjemność zapoznać się już niejednokrotnie. W związku z powyższym nie mogło być inaczej i „Złodziejki czasu” także dołączyły do tego grona.

Jest to historia, której bohaterkami są cztery kobiety, pisarki. Spotykają się one na festiwalu literackim, który rokrocznie odbywa się w Siedlcach. Swój pobyt w mieście rozpoczynają od wizyty u wróżki, która każdej z kobiet ma wiele do powiedzenia…

Annę ... Kingę Elwirę i Marię pozornie dzieli wiele – wiek, wykształcenie, doświadczenia życiowe – łączy natomiast pasja do pisania chociaż parają się one odmiennymi gatunkami literatury.

Autorka w ciekawy sposób ukazuje perypetie wykreowanych przez siebie kobiecych postaci, które uwikłane są w różnorodne sytuacje życiowe. Nie obca jest jej również emocjonalność kobiecego serca i duszy.
Pisarki, o których opowiada powieść dzięki pióru pani Hanny odsłaniają przed czytelnikiem swoje radości, smutki, zamiłowania, frustracje oraz głęboko skrywane tajemnice.

Oprócz bogatych portretów psychologicznych naszych temperamentnych na różne sposoby bohaterek w powieści nie brakuje również dobrego humoru, zabawnych dialogów i sytuacji.
Czytelnik podczas lektury zapewne niejednokrotnie poczuje też na swych plecach dreszczyk emocji oraz iskierkę ciekawości odnośnie tego, co wydarzy się dalej i jak rozwiążą się nakreślone czasem mocno problematyczne sytuacje, w których postawione zostają nie tylko pisarki, ale też pozostali bohaterowie tej książki.

Powieść ta opowiada o prawdziwych ludziach, o ich problemach oraz życiowych wzlotach i upadkach, a także często niełatwych relacjach z najbliższymi. Jest to także historia o potrzebie miłości, którą każdy z nas w sobie nosi. Mówi ona również o tym jak istotna w naszym życiu jest przyjaźń, której nić pomimo indywidualności każdego z nas może połączyć ze sobą wydawałoby się skrajnie odmienne charakterologicznie osoby.

Jeśli więc macie ochotę zajrzeć za kulisy literackiej imprezy, a także poznać mocno skomplikowane niekiedy losy czterech niezwykłych koleżanek po piórze, które w toku opowieści coraz bardziej się ze sobą zaprzyjaźniają koniecznie sięgnijcie po „Złodziejki czasu”, ale uprzedzam nie róbcie tego gdy jesteście zajęci i macie tylko chwileczkę bo… one naprawdę skradną Wam czas… ;)

Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuję Domowi Wydawniczemu REBIS.

* https://www.facebook.com/KsiazkowoLC *
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena