Koszyk 0
Opis:
Dwie cywilizacje. Jedna planeta. I wyścig o to, kto ukradnie ją wcześniej! Dwunastoletni Mason Stark i kilkunastu jego kolegów z Akademii Ziemskiego Dowództwa Kosmicznego odbywają krótki, rutynowy lot na pokładzie SS "Egipt", by zaliczyć odpowiednią liczbę wylatanych w kosmosie godzin. Jednak wszystko się zmienia, kiedy okręt zostaje zaatakowany przez Tremistów - obcą rasę, która od sześćdziesięciu lat toczy wojnę z ludźmi. Ponieważ kapitan i część załogi giną ... a pozostali odnoszą rany bądź trafiają do niewoli, tylko kadeci mogą ostrzec ZDK. Wkrótce okazuje się, że muszą działać szybko, bo odkrywają, dlaczego Tremiści zajęli właśnie ich okręt - przewozi on broń zdolną zmienić bieg wojny. Mason musi poprowadzić kadetów, by w śmiałej akcji odzyskać "Egipt", uratować ocalałych i odebrać Tremistom broń, nim będzie za późno. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Dan Krokos
  • 2013
  • 308
  • 195
  • 125
  • 978-83-64030-08-6
  • 9788364030086
  • ZAYNM

Recenzje czytelników

Złodzieje Planet

Ocena:
Autor:
Data:
Dwunastoletni Mason odbywa lot na pokładzie SS Egipt, ponieważ musi zaliczyć odpowiednią liczbę godzin wylatanych w kosmosie. Ten zwykły z pozoru lot zmienia się w trudną dla chłopca misję, kiedy statek zostaje zaatakowany przez Tremistów.
Książka skierowana jest głównie do dzieci i młodzieży, ale moim zdaniem przypadnie do gustu także tym, którzy chcą przypomnieć sobie smak dzieciństwa. Myślę, że spodoba się szczególnie fanom Harre'go Pottera i Percy'ego Jacksona ...
Złodzieje Planet przedstawiają ciekawą, pełną akcji, momentami niebezpieczną historię, którą autor opisał ze szczyptą humoru. Powieść czyta się błyskawicznie i nie można się od niej oderwać - Dan Krokos każdy rozdział kończy w taki sposób, że trudno byłoby nie rozpocząć następnego. Ostatnie strony powieści sprawiły natomiast, że ze zniecierpliwieniem czekam na kolejny tom serii, by poznać dalsze losy Masona i innych kadetów .

źródło: http://ksiazkiiherbata.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Złodzieje planet

Ocena:
Autor:
Data:
Z twórczością Dana Krokosa miałam przyjemność już się zapoznać dzięki książce ,,Obca pamięć". Wywarła ona na mnie ogromne wrażenie i faktem dla mnie już wiadomym była rzecz, że sięgnę po inne pozycje literackie tego autora. Dużo czasu nie upłynęło, gdy w moich rękach znalazła się książka ,,Złodzieje planet", która należy do serii o tej samej nazwie. Gdy zaczęłam ją czytać opanował mnie szok, i to wielki.

Książka jest niewielkich rozmiarów, pisana dość dużą czcionką ... więc można się spodziewać, że niewiele się w niej znajdzie, lecz mogą to być ciekawe treści. A gdzie tam! To jest pomyłka. Wraz z rozpoczęciem stron w książce rozpoczyna się też akcja, pełna napięcia, taka, która bez problemu zaciekawi od razu czytelnika. I co najważniejsze kończy się ona dopiero wraz z końcem stron w książce. To właśnie sprawiło, że zakochałam się w tej książce.

,,Złodzieje planet" bierze się do rąk i po prostu ją się czyta, czyta aż się skończy. Myślałam, że znajdę w niej niewiele wydarzeń, lecz ku mojemu zaskoczeniu naprawdę tu sporo się działo. A żeby czytelnik nie miał czasu się nudzić autor od czasu do czasu w książce umieścił taki fragment, który sprawił, że musiałam się zatrzymać, przeczytać jeszcze raz i wtedy miałam dopiero pewność, że wydarzenia naprawdę potoczyły się w tym kierunku.

,,Złodzieje planet" to wyśmienita książka z zaskakującymi wydarzeniami, którą warto przeczytać!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena