Koszyk 0
Opis:
Bill Brockton, antropolog sądowy, ma potwierdzić ojcostwo na podstawie próbek pobranych z ekshumowanych zwłok. Z pozoru rutynowe badanie naprowadza go jednak na ślad znacznie poważniejszej sprawy. Chodzi o "złodziei kości", zajmujących się nielegalnym handlem ludzkimi organami wykradanymi od zmarłych. Brockton podejmuje współpracę z FBI, wykorzystując jako przynętę zwłoki z Trupiej Farmy.
Mniej Więcej
  • Jefferson Bass
  • 2014
  • 352
  • 205
  • 135
  • Ślady zbrodni
  • 978-83-245-9155-8
  • 9788324591558
  • ZBMM3

Recenzje czytelników

Bass dobry w każdym wydaniu

Ocena:
Autor:
Data:
Właśnie przeczytałam książkę. Jest bardzo dobra, spójna i zaciekawi każdego czytelnika który wcześniej zetknął się z Trupią Farmą. Postacie pomimo tego, że są wykształcone i znakomite w swoim fachu przedstawiane są jako normalni ludzie do których poczujemy sympatię. Jak w całym cyklu znowu dowiadujemy się wielu istotnych faktów zarówno o samej Trupiej Farmie jak i metodą badań tam przeprowadzanych. Jedna rada - jeżeli zamierzacie przeczytać książkę, najpierw sięgnijcie po Kości Zdrady. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna?

Www.swiatmiedzystronami.blogspot.com

Ocena:
Autor:
Data:
Ci którzy mnie znają wiedzą jaki jest powód tego, że ta książka wylądowała w mych rękach. Pozostali będą świadkami mojej bezkresnej "miłości" do trupów, wszystkiego co nieżywe i dlaczego nieżywym się stało... Wybaczcie za tak szczery wstęp...

A więc przed nami "Złodziej kości" jako 5 tom cyklu Trupia Farma. Zgaduję, że wielu z Was tytuł serii jak i książki szokuje i deprymuje w równym stopniu jak mnie zachwyca.
Jon Jefferson to dziennikarz publikujący w czasopismach tj ... Newsweek czy The New Jork Times. Jest również współtwórcą filmów dokumentalnych.
Dr. Bill Bass to wybitny specjalista medycyny sądowej. Założyciel pierwszego na świecie Ośrodka Antropologii Sądowej na Uniwersytecie w Tennessee zwanego "Trupią farmą".
We dwoje stworzyli coś co pochłonęło mnie i pewnie wielu, wielu innych czytelników. Lekkie pióro duetu dało nam w końcowym efekcie wciągającą mieszankę dokumentu i fikcji, medycyny i thrillera, dobrej zabawy i zastanowienia gdzie chęć pomagania ludziom powinna mieć swoje granice. Bill Brockton to antropolog sądowy. Zostaje on poproszony o pobranie materiału z ekshumowanych zwłok by potwierdzić ojcostwo zmarłego mężczyzny. Wydawało by się, że dla antropologa będzie to rutynowe badanie. Zdumienie jest ogromne, gdy okazuje się, że wykopane ciało nie ma... ramion, a zamiast nich są zwykłe rurki PCV. Pewnie wielu zna termin "złodziej kości", który jednak mylnie odbierany jest dosłownie. Pod tą nazwą kryją się również osoby zamieszane w handel organami i tkankami pobranymi od osób zmarłych. Jak to się może skończyć można się domyślić, bo nie łatwo o bakterie, choroby wirusowe etc. Gdyby tego było mało do Brocktona zgłasza się FBI z prośbą o pomoc. Bill nie tylko musi podjąć się współpracy wbrew swojemu sumieniu i postawie, ale też wbrew Ośrodkowi antropologiczne, bo jako przynęty będą służyć ciała z Trupiej farmy...

Jak możecie się domyślić akcja zapowiada się dynamicznie i płynnie. Treść wzbogacona świetnej jakości opisami medycznymi - może nie każdemu przypaść do gustu. Jednak miłośnikom mocniejszych wrażeń lub z mocniejszym żołądkiem czy nerwami polecam z ręką na sercu!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena