Koszyk 0
Opis:
Wiosenne słońce świeci nad Linkopingiem. Na lazurowym niebie krążą jaskółki, na straganach tulipany cieszą oczy wszystkimi kolorami tęczy. Zmęczeni zimą mieszkańcy wyszli z domów, by przysiąść w ogródkach kawiarnianych na rynku. W jednej chwili ta sielanka zmienia się w koszmar. Ciszę rozdziera przeraźliwy wybuch. W tym samym momencie, gdy cały dobrze znany świat na zewnątrz wali się w gruzy, komisarz Malin Fors stoi nad trumną swojej matki i próbuje wzbudzić w sobie smutek, którego nie czuje ... Nie ma jednak czasu, by się nad tym zastanawiać. W wybuchu zginęły dwie dziewczynki, a ich matka została ciężko ranna. Malin musi poprowadzić śledztwo i znaleźć sprawcę, który być może szykuje kolejny zamach... Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Rebis
 • twarda
Mniej Więcej
 • Mons Kallentoft
 • 2012
 • 1
 • 448
 • 215
 • 135
 • 97883-7510-6572
 • 9788375106572
 • ZAHMS

Recenzje czytelników

NARESZCIE! NOWA JAKOŚĆ PROZY SKANDYNAWSKIEJ Z KRYMINAŁU RODEM

Ocena:
Autor:
Data:
Fenomenalna MALIN FORS – kobieta osadzona jako główna postać powieści i całej serii zainicjowanej przez „Ofiarę w środku zimy” i „Śmierć letnią porą” – to jeden z kluczy do sukcesu całego cyklu MONSA KALLENTOFTA. Pani komisarz policji to kobietą, która ma siłę, ale zdradza też pewne słabości, czasem kobiece, czasem męskie. I nie chodzi tylko o grzanie w rurę. Ta femina domina, a czasem po prostu emocjonalna kobitka ... przykuwa uwagę równie mocno jak występne typy i podejrzane typki nagromadzone na kartach powieści.
Książki Szweda przykuwają uwagę i doprowadzają do gęsiej skórki nie tylko konwencjami opowiadania kryminalno-sensacyjnego, ale też warstwą obyczajową i przejmującymi analizami psychologicznymi. Lektura zajmuje, często elektryzuje, ale ma też potencjał socjalizacyjno-polityczny. I czytelnicy, i czytelniczki z pewnością się nie zawiodą!
Autor „Jesiennej sonaty” i „Zło budzi się wiosną” to jeden z lepszych okazów prozy skandynawskiej obecnej w Polsce, przeszywającej thrillerycznym klimatem, mrocznym i zimnym światem ludzi wydawałoby się odległych, a jednak... może skrytych też w pobliskich nam miasteczkach, wioskach i metropoliach, gdzie ksenofobia czy nietolerancja też wymagają obnażenia.
Formalnie powieści też intrygują, pozafabularnie. Dzięki zmianom perspektywy narracyjnej słuchamy różnych głosów, poznajemy odmienne osoby mówiące i ich wizje. Sporo głosów, a przybywa też ofiar. Coraz więcej istot chce przemówić i namieszać ludziom w głowach... Tylko czytać i odkrywać ich tajemnice!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena