Koszyk 0
Opis:
Trzecia część bestsellerowego cyklu Wallflowers. Evangeline Jenner po śmierci ojca ma odziedziczyć wielki majątek, na który czyha bezwzględna rodzina jej matki. Evie pragnie uciec od podłych krewnych, dlatego proponuje małżeństwo lordowi Sebastianowi St Vincentowi, znanemu londyńskiemu hulace o reputacji tak fatalnej, że najkrótsze spotkanie z nim sam na sam może zniszczyć dobre imię każdej panny ... Jest jednak pewien warunek: po nocy poślubnej małżeństwo ma pozostać białe − Evie nie chce być kolejną porzuconą ofiarą ze złamanym sercem. Czy Sebastian, spragniony cielesnych uciech, będzie musiał bardziej się postarać? A może po raz pierwszy w życiu otworzy swoje serce na prawdziwą miłość?W nowym cyklu Lisy Kleypas ukazały się „Sekrety letniej nocy” i „Jesienne zauroczenie”. W przygotowaniu „Wiosna pełna tajemnic”.Wielbicielki twórczości Lisy Kleypas z pewnością docenią wartką akcję tej powieści oraz błyskotliwe opisy uczuciowych rozterek i problemów bohaterów.  „Publishers Weekly”Lisa Kleypas (ur. 1964) – bestsellerowa amerykańska pisarka, laureatka nagrody RITA, autorka licznych współczesnych i historycznych romansów, które mają swoje wierne czytelniczki na całym świecie. Autorka mieszka w stanie Waszyngton wraz z mężem i dwójką dzieci. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Lisa Kleypas
  • 2016
  • 1
  • 336
  • 195
  • 125
  • 978838069-472-9
  • 9788380694729
  • ZDEZN

Recenzje czytelników

https://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/

Ocena:
Autor:
Data:
Główną bohaterką powieści jest dwudziestokilkuletnia dziewczyna, cicha, skromna, niezauważana. Córka zamożnego właściciela klubu hazardowego, wychowywana pomiędzy ludźmi, którzy nigdy nie pałali do niej miłością. Przypominająca płochliwą sarnę, z niegasnącymi wypiekami na twarzy na samą myśl o towarzystwie mężczyzny. Jej osobowość stanowi ciekawy kontrast w zestawianiu z postacią lorda Sebastiana. Arogancki, bez skrupułów, jednak mający w sobie to coś, co podoba się kobietom ... Z pewnością aż nadto doświadczony seksualnie zostaje w teorii jej mężem. Czy jednak w praktyce też?

„Bo możesz mieć prawie wszystko. O ile odważysz się po to sięgnąć.”

Uwielbiam historie z tak nakreślonymi osobowościami. Kontrastujące, nadające na różnych falach, jednak próbujące odnaleźć wspólny język. Miałabym jedno zastrzeżenie co do raptownej metamorfozy lorda, ukazanego w niezbyt pochlebnym świetle, a jednak działającego wbrew własnym zasadom. Z drugiej strony, może właśnie taki wpływ ma na niego wyjątkowa kobieta?

Starodawne tradycje, zwyczaje, ubiór. XIX-wieczny Londyn i długa podróż do Szkocji. Istota manier, reputacji, danego słowa. Książka została wzbogacona o ciekawy klimat zamierzchłych lat. Można tutaj wyczuć różnice w sposobie mowy i zachowań, chociaż autorka nie poświęciła zbyt wiele czasu długim opisom. Jest tyle, ile być powinno. Resztę można nakreślić sobie własną wyobraźnią.

Dominującym wątkiem jest bez dwóch zdań związek tak bardzo różniących się od siebie postaci. Rozpoczęty w miejscu, w którym przeważnie miłosne historie mają swój koniec. Nie oznacza to jednak, że już od początku będzie odważnie i śmiało. Wręcz przeciwnie. Na to, co najlepsze, trzeba będzie trochę poczekać, a Lisa Kleypas potrafi dobrze budować narastającą aurę namiętności. Obok uczuciowych poczynań Evangeline i Sebastiana stąpa wątek kryminalny, który choć interesujący, nie został mocno zaakcentowany. Jako niespodziewany dodatek absorbuje, jednak nie na tyle, by zachwycić kogoś, kto nastawiał się na mrożące krew w żyłach sceny. Akcja więc nie galopuje, ale też nie ma miejsca na nudne przestoje. Kunszt tkwi w uroku, jaki tworzą główni bohaterowie.

Odprężająca, rozpalająca, kusząca książka na jeden, góra dwa wieczory. Budująca w wyobraźni całkiem fikuśne sceny, bez obaw o trywialne akcenty, ale też i górnolotne emocje. Powieść dla dojrzalszych romantyczek, wielbicielek historii o miłości rozgrywanych w mniej nowoczesnych, aczkolwiek niemniej ciekawych czasach. Nie czytałam poprzednich części tego cyklu, więc nie mam porównania. Ten tom jednak spełnił moje oczekiwania.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena