Koszyk 0
Opis:
Trzecia część bestsellerowego cyklu Wallflowers. Evangeline Jenner po śmierci ojca ma odziedziczyć wielki majątek, na który czyha bezwzględna rodzina jej matki. Evie pragnie uciec od podłych krewnych, dlatego proponuje małżeństwo lordowi Sebastianowi St Vincentowi, znanemu londyńskiemu hulace o reputacji tak fatalnej, że najkrótsze spotkanie z nim sam na sam może zniszczyć dobre imię każdej panny ... Jest jednak pewien warunek: po nocy poślubnej małżeństwo ma pozostać białe − Evie nie chce być kolejną porzuconą ofiarą ze złamanym sercem. Czy Sebastian, spragniony cielesnych uciech, będzie musiał bardziej się postarać? A może po raz pierwszy w życiu otworzy swoje serce na prawdziwą miłość?W nowym cyklu Lisy Kleypas ukazały się „Sekrety letniej nocy” i „Jesienne zauroczenie”. W przygotowaniu „Wiosna pełna tajemnic”.Wielbicielki twórczości Lisy Kleypas z pewnością docenią wartką akcję tej powieści oraz błyskotliwe opisy uczuciowych rozterek i problemów bohaterów.  „Publishers Weekly”Lisa Kleypas (ur. 1964) – bestsellerowa amerykańska pisarka, laureatka nagrody RITA, autorka licznych współczesnych i historycznych romansów, które mają swoje wierne czytelniczki na całym świecie. Autorka mieszka w stanie Waszyngton wraz z mężem i dwójką dzieci. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Lisa Kleypas
  • 2016
  • 1
  • 336
  • 195
  • 125
  • 978838069-472-9
  • 9788380694729
  • ZDEZN

Recenzje czytelników

https://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/

Ocena:
Autor:
Data:
Główną bohaterką powieści jest dwudziestokilkuletnia dziewczyna, cicha, skromna, niezauważana. Córka zamożnego właściciela klubu hazardowego, wychowywana pomiędzy ludźmi, którzy nigdy nie pałali do niej miłością. Przypominająca płochliwą sarnę, z niegasnącymi wypiekami na twarzy na samą myśl o towarzystwie mężczyzny. Jej osobowość stanowi ciekawy kontrast w zestawianiu z postacią lorda Sebastiana. Arogancki, bez skrupułów, jednak mający w sobie to coś, co podoba się kobietom ... Z pewnością aż nadto doświadczony seksualnie zostaje w teorii jej mężem. Czy jednak w praktyce też?

„Bo możesz mieć prawie wszystko. O ile odważysz się po to sięgnąć.”

Uwielbiam historie z tak nakreślonymi osobowościami. Kontrastujące, nadające na różnych falach, jednak próbujące odnaleźć wspólny język. Miałabym jedno zastrzeżenie co do raptownej metamorfozy lorda, ukazanego w niezbyt pochlebnym świetle, a jednak działającego wbrew własnym zasadom. Z drugiej strony, może właśnie taki wpływ ma na niego wyjątkowa kobieta?

Starodawne tradycje, zwyczaje, ubiór. XIX-wieczny Londyn i długa podróż do Szkocji. Istota manier, reputacji, danego słowa. Książka została wzbogacona o ciekawy klimat zamierzchłych lat. Można tutaj wyczuć różnice w sposobie mowy i zachowań, chociaż autorka nie poświęciła zbyt wiele czasu długim opisom. Jest tyle, ile być powinno. Resztę można nakreślić sobie własną wyobraźnią.

Dominującym wątkiem jest bez dwóch zdań związek tak bardzo różniących się od siebie postaci. Rozpoczęty w miejscu, w którym przeważnie miłosne historie mają swój koniec. Nie oznacza to jednak, że już od początku będzie odważnie i śmiało. Wręcz przeciwnie. Na to, co najlepsze, trzeba będzie trochę poczekać, a Lisa Kleypas potrafi dobrze budować narastającą aurę namiętności. Obok uczuciowych poczynań Evangeline i Sebastiana stąpa wątek kryminalny, który choć interesujący, nie został mocno zaakcentowany. Jako niespodziewany dodatek absorbuje, jednak nie na tyle, by zachwycić kogoś, kto nastawiał się na mrożące krew w żyłach sceny. Akcja więc nie galopuje, ale też nie ma miejsca na nudne przestoje. Kunszt tkwi w uroku, jaki tworzą główni bohaterowie.

Odprężająca, rozpalająca, kusząca książka na jeden, góra dwa wieczory. Budująca w wyobraźni całkiem fikuśne sceny, bez obaw o trywialne akcenty, ale też i górnolotne emocje. Powieść dla dojrzalszych romantyczek, wielbicielek historii o miłości rozgrywanych w mniej nowoczesnych, aczkolwiek niemniej ciekawych czasach. Nie czytałam poprzednich części tego cyklu, więc nie mam porównania. Ten tom jednak spełnił moje oczekiwania.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Ślub paprotki.

Ocena:
Autor:
Data:
Evangeline Jenner od zawsze miała problemy z wysławianiem się, ciągłym jąkaniem i obawą przed innymi ludźmi. Lata uciekały jej przez palce, a wiek, w którym powinna wyjść za mąż przyszedł zbyt szybko. Wraz ze swoimi koleżankami z wszelakich wyjściowych imprez oraz bankietów utworzyła pewien klub "Paprotek", które rozglądały się za najlepszymi kandydatami na męża. Jak się okazało, panowie nie rwali się do nich specjalnie ... jednakże do niektórych z nich los uśmiechnął się w dość krótkim czasie. Evie powoli godzi się z myślą, że miłość nie jest jej pisana. Jednakże z dnia na dzień dowiaduje się o wielkim bogactwie, które czeka na nią po śmierci ojca, którego prawie nie zna. Jedynym wyjściem dziewczyny jest ucieczka od obecnej rodziny i rozpoczęcie swojego życia z dala od nich. Po drodze napotyka Sebastiana, a jej życiowa droga powoli zmierza ku zupełnie innemu kierunkowi. Czy Evie jest w stanie pokochać łobuza? Vincent będzie potrafił zrezygnować z licznych romansów na rzecz jednej, wybranej kobiety? A może to wszystko to zwykłe złudzenie, a bohaterowie nie zaznają szczęścia?

"Zimowy ślub" to trzecia część cyklu o Wallflowers, napisanego przez Lisę Kleypas. Historia opowiedziana w każdej z nich praktycznie w żadnym calu nie łączy się z kolejnym tomem, wspominane są jedynie fakty odnośnie życia konkretnych postaci. "Zimowy ślub" opowiada o najcichszej, najskromniejszej i dość wstydliwej Evie Jenner, która od długiego czasu boryka się z jąkaniem. Wiemy, że należy do zgrupowania "Paprotek", która stworzyła wraz ze swoimi przyjaciółkami, a ich celem są... mężczyźni i zamążpójście! W poprzednich tomach Evangeline jest jedynie cichym przebłyskiem między stronami, nieszczęśliwą i ciągle kontrolowaną młodą kobietą. Jednakże to, co ujrzałam w tej części cyklu... było ogromnym szokiem.

Obawiałam się, że opowieść o tak specyficznej i nieciekawej bohaterce nie będzie zbyt dobrym pomysłem i autorka zawiedzie mnie swoim najnowszym dziełem. Jak się jednak okazało, ludzie pod wpływem ucisku społeczeństwa stają się skryci i bojaźliwi, jeśli jednak otworzą swoje własne skrzydła, ich życie się zmienia. Tak również było w przypadku Evie, która rozpoczynając swoje życie bez wpływu innych, zmieniła się diametralnie. Miałam wrażenie, że to zupełnie inna osoba a jej dotychczasowe problemy były chwilową słabością. Na dodatek, do akcji wkracza seksowny, ale i rozpustny Sebastian St. Vincent. Również w tym przypadku czytelnik ma do czynienia ze zmianą, która filozofom się nie śniła. Pod wpływem miłości, zauroczenia, żądzy i nowego życia, nawet najgorszy i najzłośliwszy bohater jest w stanie się zmienić. I właśnie to było tu piękne.

Autorka pokazała tu życie normalnych, problematycznych i nieidealnych bohaterów. Ich losy nie są sielanką, a codzienność nie zawsze pozytywna. Pomimo, że są jacy są, każdy ma świecie swoją drugą połówkę, a całkowicie odmienni bohaterowie udowadniają to. Ich codzienność jest w stanie zmienić ich charaktery nie do poznania. Trzy części wspaniałego cyklu już za mną, i muszę niestety przyznać, że "Zimowy ślub" wypadł nieco słabiej niż poprzednie tomy. Historia w dalszym ciągu pozostaje nieco zawiła, ale i wzruszająca... Brakowało mi w niej natomiast tych nieopisanych emocji, które towarzyszyły mi wcześniej.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena