Koszyk 0
Opis:
Niezwykle wciągający i przerażający thriller, w którym splata się historia korupcji, władzy i ludzkiej chciwości, sięgających od serca Dublina do wybrzeży Ameryki. W dublińskim parku znaleziono zwłoki nastolatki bestialsko okaleczonej nożem. Dla dublińskiej policji i irlandzkich polityków to dopiero początek koszmaru, gdy okazuje się, że ofiara to córka znanego amerykańskiego chirurga, obecnie stojącego na czele fundacji Szpitala Łaski Pańskiej ... Kiedy detektyw Jim Clarke wraz z zespołem wpadają na trop podejrzanego, odczuwają naciski, by jak najszybciej zamknąć sprawę. Stany Zjednoczone domagają się sprawiedliwości. Czy w rękach stróżów prawa znalazł się właściwy człowiek? Tymczasem w Szpitalu Łaski Pańskiej hematolog, Frank Clancy, dostrzega coś dziwnego w dwóch zgonach. Gdy zaczyna im się przyglądać bliżej, wystawia własne życie na niebezpieczeństwo... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Paul Carson
  • 2011
  • 1
  • 422
  • 205
  • 135
  • 978-83-245-7858-0
  • 9788324578580
  • ZA54F

Recenzje czytelników

intrygujący thriller medyczny

Ocena:
Autor:
Data:
Za wszelką cenę…

„Zimna stal” Paul Carson
wyd. Książnica (Grupa Publicat)
rok: 2011
str. 421
Ocena: 4/6

Paul Carson to dubliński pediatra i alergolog, który od kilkunastu lat, prócz wymaganych w jego zawodzie publikacji naukowych, pisze powieści. Na szczególną uwagę, jak się dowiedziałam, zasługują jego thrillery medyczne, a w związku z tym, że to jeden z moich ulubionych tematów, nie mogłam się oprzeć i po prostu musiałam sięgnąć po wydaną niedawno powieść jego autorstwa pt ... „Zimna stal”.

Akcja książki rozgrywa się w Dublinie, gdzie pewnego dnia, w parku, odnalezione zostaje zmasakrowane ciało młodej dziewczyny. Niedługo później okazuje się, iż zamordowana była córką słynnego na całym świecie amerykańskiego kardiochirurga, który przeniósł się do Irlandii by stanąć na czele właśnie powstającej Fundacji Serca. Prócz niego, do Fundacji ściągniętych zostaje jeszcze dwóch światowej sławy specjalistów, co ma jej zapewnić pełen sukces, przez który rozumie się zdobycie unijnego grantu opiewającego na gigantyczną sumę pieniędzy. Sprawą zajmuje się detektyw Jim Clarke, który w ekspresowym tempie wpada na pewien trop. W tym samym czasie jeden z hematologów pracujących w Szpitalu Łaski Pańskiej, Frank Clancy, odkrywa u kilku zmarłych pacjentów bardzo rzadko występujące schorzenie. Rozpoczyna prywatne śledztwo, które wystawia jego osobę na spore niebezpieczeństwo, którego zupełnie się nie spodziewa. Czy obie sprawy coś łączy, a jeśli tak, to co? Czy nastolatka rzeczywiście była jedynie przypadkową ofiarą? Kto macza w tym wszystkim palce? To tylko kilka pytań, które nasuwają się podczas lektury „Zimnej stali”.

Powieść Paula Carsona czyta się w ekstremalnie ekspresowym tempie. Łączy ona w sobie wszystko to, co powinien zawierać dobry thriller medyczny. Jest zagadka, duże pieniądze, wielkie interesy, zbrodnia i interesujące opisy. Są bohaterowie z czarnymi charakterami, którzy za wszelką cenę chcą, by prawda nigdy nie wyszła na jaw, są również superbohaterowie, których pragnieniem jest zwycięstwo dobra nad złem. Autor bardzo umiejętnie przedstawił w „Zimnej stali” świat skorumpowanych korporacji medycznych oraz polityków, których życie kręci się wokół powiększania własnego majątku i posiadanej władzy. Niezliczona liczba wątków sprawia, że czytelnik zaczyna się gubić i trudno jest mu odgadnąć, o co tak naprawdę chodzi.

Z zapartym tchem śledziłam fabułę i kibicowałam obu detektywom: i temu mianowanemu przez prawo i temu samozwańczemu, zwykle zajmującego się hematologią. Powieść polecam przede wszystkim miłośnikom thrillerów medycznych oraz wielbicielom kryminałów, bo i do tej kategorii można zaliczyć „Zimną stal” Paula Carsona.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena