Koszyk 0
Opis:
Rok 1940. Madryt jest zrujnowany po hiszpańskiej wojnie domowej, jego mieszkańcy głodują. Niemcy kontynuują niepowstrzymany marsz przez Europę. Wielka Brytania została sama, a generał Franco rozważa, czy nie powinien porzucić neutralności i przystąpić do wojny. W ten niepewny świat wkracza Harry Brett, weteran spod Dunkierki po ciężkich przeżyciach, zwerbowany przez brytyjskie tajne służby jako szpieg. Zostaje wysłany, by wkraść się w zaufanie starego kolegi z czasów szkolnych ... Sandy''ego Forsytha, który prowadzi w Madrycie pokątne interesy. Harry odkrywa, że staje się częścią niebezpiecznej rozgrywki - i że zewsząd otaczają go wspomnienia. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • C.J Sansom
  • 2008
  • 0
  • 640
  • 203
  • 143
  • 97883-7495-5362
  • 9788374955362
  • W2289

Recenzje czytelników

Wojna, miłość, zdrada i tajemnica

Ocena:
Autor:
Data:
Bardzo ciekawa, wzruszająca powieść o miłości, przyjaźni, zdradzie i poświęceniu w dyktatorskiej Hiszpanii.

Autorowi udało się doskonale odmalować klimat kraju ogarniętego wojną domową, a następnie rządzonego przez profaszystowskiego generała Franco. Wszechobecny terror, paraliżujący strach i destrukcyjna bieda to codzienność, w którą wpisują się losy kilkorga bohaterów.
Dzięki retrospekcjom poznajemy ich przeszłość, nawet dzieciństwo ... a wydarzenia te są istotne dla zrozumienia motywów postępowania postaci.

Ważną rolę w powieści pełni też wątek szpiegowski i sensacyjny, którego ostateczne rozwiązanie okazuje się jedną z największych niespodzianek fabuły.

"Zima w Madrycie" to książka trzymająca w napięciu ze względu na dynamiczną akcję, ale również poruszająca, trudno bowiem pozostać obojętnym wobec dramatycznych wydarzeń i niepewnych losów bohaterów. Jest tu dużo miejsca na nadzieję, która pomaga bohaterom przetrwać, ale atmosfera przesiąknięta jest również smutkiem i żalem.

Nie jest to na pewno lektura dla miłośników pogodnych i przewidywalnych historii. "Zima w Madrycie" kończy się zaskakująco i daje wiele do myślenia na temat tyranii i bezradności człowieka uwikłanego w wielką historię.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena