Koszyk 0
Opis:
Kategorie:
Mniej Więcej
  • Robert M. Pirsig
  • 1999
  • 1
  • 83-7150-516-7
  • 9788371505164
  • 86754

Recenzje czytelników

Filozoficzne rozważania przy naprawie motocykla

Ocena:
Autor:
Data:
Już na początku trzeba powiedzieć, że nie jest to książka, którą można przeczytać do poduszki i w jeden wieczór. Zdecydowanie, natomiast, jest to pozycja, nad którą należy się trochę pochylić i poświęcić jej więcej czasu, zastanowić się nad nią, może z kimś podyskutować.
„Zen...” wymaga od czytelnika ogólnej wiedzy z zakresu filozofii, czy szerzej: nauk humanistycznych. Oczywiście, można wziąć się za czytanie bez takiej wiedzy, ale obawiam się ... że wiele wątków pozostanie niezrozumiałych i możesz się jedynie zirytować, bo nie odbierzesz książki w pełni.
Rozdziały są krótkie, więc tytuł idealnie sprawdzi się w podróży. Na pewno te 10-15 stron zdążysz przeczytać pomiędzy przystankami, w drodze do pracy, szkoły czy na uczelnię. Warunek jest jeden: musisz lubić teoretyczne, filozoficzne rozważania, które ciągną się przez wiele stron, jeżeli nie, to istnieje niebezpieczeństwo, że zechcesz cisnąć książką w innego pasażera albo przyśniesz i przegapisz przystanek.

„Zen i sztuka obsługi motocykla” to książka dla wymagającego odbiorcy, dla czytelnika, który regularnie obcuje z literaturą i do każdego kolejnego tomu podchodzi jak do wyzwania, z zapałem i ciekawością. Jeżeli więc czytanie zostawiasz sobie na urlop i wymagasz historii prostej, łatwej i przyjemnej, która umili Ci czas na plaży, to w tej pozycji musisz czytać tylko wybrane rozdziały albo znaleźć coś innego.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena