Koszyk 0
Opis:
Wiosna w Styrii. A to oznacza wojnę. Od dziewiętnastu lat płynie krew. Okrutny wielki książę Orso zaciekle zmaga się ze skłóconą Ligą Ośmiu i wykrwawia kraj. Podczas gdy maszerują armie, spadają głowy i płoną miasta, bankierzy, kapłani oraz starsze, mroczniejsze potęgi toczą śmiertelną zakulisową rozgrywkę, usiłując wskazać, kto zostanie królem. Być może wojna to piekło, jednakże dla Monzy Murcatto, Węża Talinsu, najstraszliwszej i najsłynniejszej najemniczki na usługach wielkiego księcia Orso ... jest także znakomitym sposobem na zarobek. Zwycięstwa Monzy uczyniły ją sławną - nieco zbyt sławną jak na gust jej pracodawcy, który każe ją strącić z górskiego szczytu. Zdradzonej Monzie pozostają jedynie strzaskane ciało i paląca żądza zemsty. Bez względu na cenę, siedmiu ludzi musi umrzeć. Sojusznikami Monzy zostają najbardziej zawodny pijaczyna i najbardziej zdradziecki truciciel w całej Styrii, masowy morderca z obsesją na punkcie liczb oraz barbarzyńca, który chce jedynie czynić dobro. W poczet jej wrogów zalicza się ponad połowa narodu. A to jeszcze nie koniec, wkrótce bowiem jej tropem zostaje posłany najniebezpieczniejszy człowiek na świecie, mający dokończyć to, co zaczął książę Orso... Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Mag
 • miękka
Mniej Więcej
 • Joe Abercrombie
 • 2012
 • 1
 • 820
 • 205
 • 135
 • 97883-7480-2208
 • 9788374802208
 • ZAFFA

Recenzje czytelników

Zemsta najlepiej smakuje na zimno

Ocena:
Autor:
Data:
"Zemsta najlepiej smakuje na zimno" jest grubą książką, i jak na taką obszerną powieść przystało ma w sobie wiele ciekawych wątków, pełno zwrotów akcji i zaskoczeń. Momentami w przygodach postaci można znaleźć rozwiązania, nigdy wcześniej niestosowane przez autorów. Fabuła często przybiera nieoczekiwany obrót, jednak jak każda książka, nie jest do końca idealna. Powieść Joe Abercrombie wydała mi się układanką puzzli, której elementy nie do końca do siebie pasują ... Jednak Abercrombie w swoje dzieło wniósł naprawdę wiele pracy co widać, to powoduje, że książkę warto poznać. Może nie posiada ona wątków, które trzymają się jednej prostej linii i nie jest do końca stabilna, ale jeżeli lubicie w powieściach walkę, która nie będzie odstępować was na krok i dużo rozlewu krwi, to jest to książka dla was. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Jedna z najlepszych książek akcji

Ocena:
Autor:
Data:
Bohaterowie dla, których najważniejsza jest prawda i dobro to już klasyka we współczesnych książkach fantasty. Coś nowego postanowił stworzyć Joe Abercrombie w książce „ZEMSTA NAJLEPIEJ SMAKUJE NA ZIMNO”.
Dla głównej bohaterki Monzy Murcatto i jej brata Benny'ego, jesień to czas spokoju i odpoczynku od walk i nieustającej wojny. Niestety tym razem stała się czymś gorszym. Od dziewiętnastu lat w Styrii panuje wojna o tron. Dla Monzy, najemniczki będącej na usługach księcia Orso ... to idealna sytuacja. Ciesząca się wielką sławą ze względu na swoje dotychczasowe zasługi, staje się niewygodna dla samego księcia, który postanawia ją i Benna szybko i cicho wykończyć. Ale Monza przeżywa upadek ze skał i budzi się kiedy nastaje wiosna. Teraz jej jedynym celem jest pomścić śmierć brata.

Książka naprawdę mi się podobała mimo, że postać Murcatto pozostawia wiele do życzenia. Nic nie wiemy o życiu i sposobie postępowania tej twardej kobiety. Monza ma problemy z podążaniem drogą, którą sobie wybrała, irytujący jest jej sposób postępowania z towarzyszami broni. Na szczęście jej pomocnicy zostali lepiej wykreowani. Wiemy co nimi kieruje oraz lepiej ich rozumiemy.

Akcja Zemsty to praktycznie tylko intrygi, zdrada, krew, walka i ponowne zdrady, ale to właśnie one kształtują całość i są nieodzownym elementem przedstawionego świata i walki o tron. Bo gdzie panuje bezkrólewie tam panuje chaos.

Autor umieścił coś co w zasadzie jest niespotykane w książkach fantasy- mianowicie sceny erotyczne, a każda z postaci ma inne upodobania...

W większości dialogów pojawiają się strasznie denerwujące mnie i nie pasujące do całości przekleństwa, rozumiem, że miały one wprowadzać w klimat wojskowego żargonu, ale mnie one przeszkadzały.
Nigdy wcześniej nie czytałam takiej książki, więc nie mam jej z czym porównać, ale jestem przekonana, że nie do każdego ona przemówi. Szczególnie odradzam ją komuś kto będzie szukał w niej choćby odrobiny dobra i spokoju. To stanowczo nie ten typ książki.

Jednak zagorzali miłośnicy fantastyki na pewno znajdą w niej coś dla siebie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena