Koszyk 0
Opis:
Niepokonany Misquamacus powraca, by dokonać krwawej zemsty. Wcielony w ośmioletniego chłopca zapowiada, że w dniu ciemnych gwiazd odrodzi się dwudziestu dwóch szamanów. Z pomocą indiańskich bogów, za każdego Indianina, który kiedykolwiek zginął z rąk białych, szamani zabiją jednego człowieka białej rasy. I znowu przeciwnikiem Misquamacusa jest jasnowidz Harry Erskine… Jasnowidz Harry Erskine, szaman Śpiewająca Skała i Misquamacus, najokrutniejszy i najzłośliwszy z indiańskich demonów ... pojawiający się we współczesnym świecie w przeróżnych wcielaniach, to bohaterowie cyklu książkowego Grahama Mastertona, porównywalnego do takich klasyków literatury i filmu grozy, jak Egzorcysta i Dziecko Rosemary. Obejmuje on powieści: Manitou, Zemsta Monitou, Duch zagłady, Krew Manitou i Armagedon. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Graham Masterton
  • 2012
  • 1
  • 302
  • 195
  • 125
  • 97883-7659-3685
  • 9788376593685
  • ZAORM

Recenzje czytelników

"ZEMSTA MANITOU" GRAHAM MASTERTON

Ocena:
Data:
"Zemsta Manitou" jest drugą częścią sagi o oddziaływaniu indiańskiej magii. Tym razem głównym bohaterem zostaje Neil Fenner, który jest konserwatorem łodzi z Bodega Bay. Jego syn zaczyna miewać przywidzenia. W otoczeniu rodziny Neila zaczynają dziać się dziwne i przerażające rzeczy, a Neil nie może sobie poradzić. Jego syn Toby, zostaje opętany przez ducha Misquamacusa, znanego nam już z pierwszej części. Tym razem jest on znacznie silniejszy ... Nie jest też sam - z pomocą przychodzi mu jeszcze dwudziestu jeden potężnych czarowników z dawnych lat. Chcą oni razem wezwać potężnych indiańskich demonów i zesłanie ich ku zagładzie amerykańskiej ludności. Neil podczas próby wyjaśnienia tych zagadkowych wydarzeń, natrafia na Harry`ego Erskine`a - bohatera pierwszej części sagi.

Harry przyjeżdża do Nowego Jorku wraz ze Śpiewającą Skałą - nowoczesnym szamanem, z którym pokonał Misquamacusa w poprzedniej części. Bohaterowie dołączają do Neila, aby podjąć wspólną walkę z zagrożeniem. Tym razem jeden z naszych bohaterów zginie, czy to poświęcenie wystarczy, aby powstrzymać indiańskie demony?

"Zemsta Manitou" jest bardzo dobrą kontynuacją swojej poprzedniczki. Szkoda tylko, że postać Harry`ego Erskine`a została zmarginalizowana. Co za tym idzie, narracja automatycznie przeskoczyła na trzecioosobową. Powieść jest dojrzalsza, bardziej przemyślana niż pierwsza część. Na uwagę zasługuje finałowa walka między dwudziestoma dwoma szamanami, Neilem, Harrym i Śpiewającą Skałą jest nie źle opisana, długa i epicka. Pikanterii dodaje dołączenie się do tej batalii policji, Gwardii Narodowej i... duchów.

Książka przypadła do gustu wielu czytelnikom. Jak już wspomniałem wcześniej, minusem jest zmarginalizowanie roli Erskine`a. Pozostawia to lekki niedosyt. Nie wykorzystano także potencjału walki z 22 szamanami, gdyż ich funkcja została sprowadzona do minimum. Mimo to do książki ciężko się przyczepić, zwłaszcza, że finał jest bardzo dobrze napisany, co jak wiemy, u Mastertona nie zawsze wypala.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena