Koszyk 0
Opis:
Daleka podróż... czy po prostu ucieczka? Uzależnionej od złej miłości Matyldzie los zsyła nieoczekiwaną szansę wyjazdu do Wietnamu - kraju ryżowych pól, bóstw, świątyń i pięknych, dzielnych ludzi. Nie jest jedyną, która pragnie rozprawić się z dotychczasowym życiem. W drodze towarzyszą jej Bianka, ścigana przez media córka gwiazdy filmowej, uciekający od wspomnień i szukający bliskości Kamil oraz Madej, wydawałoby się, najlepszy przyjaciel. W kolorycie Indochin zmieni się ich postrzeganie ... innego wymiaru nabiorą nawet zbrodnie z przeszłości. O tym jednak, jak zakończyć prywatne wojny i wyrównać rachunki, europejscy goście będą musieli zadecydować sami. Zofia Mossakowska - pisarka, tłumaczka, z wykształcenia filolog. Jej proza odzwierciedla fascynację podróżami oraz szeroko pojętymi spotkaniami z ludźmi. Debiutowała głośno komentowaną powieścią o przesiedleńcach do Niemiec pt. "Tęsknoty wasze bez granic"; w następnych ("Że cię nie opuszczę aż do śmierci", "Portrety na porcelanie", "Ich dwoje i Julia") skupiła się na odwiecznych tematach miłości, zdrady i doniosłości życia. Akcja jej dwóch ostatnich książek ("Dziesięć kroków od Calehm", "Kobiety z Ptasich Wysp") umiejscowiona jest w zaskakującej, wyimaginowanej rzeczywistości, w której lepiej uwypuklają się skomplikowane ludzkie losy. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Zofia Mossakowska
  • 2012
  • 424
  • 195
  • 125
  • 978-83-7839-175-3
  • 9788378391753
  • ZAKZH

Recenzje czytelników

Wakacje w egzotycznym kraju, czyli ucieczka przed kim / czym?

Ocena:
Autor:
Data:
Powieść pochłonęłam w kilka godzin. Jest fascynująca, pełna zagadek i niedomówień, gwałtownych uczuć i zaskakujących sytuacji.
Czasy współczesne, wyjazd na prawie miesięczną wycieczkę do Wietnamu, dla głównych bohaterów jest raczej ucieczką niż egzotyczną podróżą. A powód ucieczki każdego jest inny: nieszczęśliwa Matylda chce się wyzwolić od toksycznej miłości, młodziutka Bianka szuka oddalenia od matki - znanej aktorki i jej uciążliwej dla niej popularności ... Kamil w ten sposób chce pozbyć się przykrych wspomnień, a Madej - wydaje się - jest po prostu przyjacielem, zawsze opanowany, spokojny i pomocny.
Książka napisana jest dobrym stylem, bardzo sprawnie i ciekawie, trzyma w napięciu do samego zakończenia, bardzo zaskakującego i niejednoznacznego. Jednak w powieści Wietnam, jako główne miejsce zdarzeń, został przedstawiony z jednej strony jako egzotyczny kraj dzielnych i pięknych ludzi, świątyń, bóstw, pól ryżowych, z drugiej jako miejsce okrutnych praktyk, złego traktowania ludzi i zwierząt, powszechnej biedy i żebractwa... Po tej lekturze - choćby mnie też, jak bohaterom książki, ktoś podarował bilet na darmową wycieczkę do Wietnamu - chyba nie zdecydowałabym się na nią.
Ale powieść jest na pewno warta przeczytania.

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena