Koszyk 0
Opis:
Czy zaznajemy szczęścia jedynie po to, by lękać się, że nas opuści? Gdy David poznał MaryAnne, zrozumiał, że wreszcie spotkał kobietę swojego życia. Ten wieczny kawaler zaczął marzyć o małżeństwie i rodzinie - nawet jego ukochane zegary, które od dawna kolekcjonował, straciły dla niego znaczenie. Wreszcie obiecał MaryAnne, że nigdy jej nie opuści i będzie z nią na dobre i na złe. Nie spodziewał się, że już niedługo oboje będą musieli sprawdzić prawdziwość i moc swojej przysięgi ... "Zegarek z różowego złota" Richarda Paula Evansa to piękna opowieść o miłości i przyjaźni silniejszych od lęku o własne życie. Jest to historia, która przenosi nas do Stanów Zjednoczonych z początku XX wieku, w czasy narodzin wielkich fortun i szanowanych amerykańskich rodów, ale i ogromnej niesprawiedliwości społecznej. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Znak
 • miękka
Mniej Więcej
 • Richard Paul Evans
 • 2013
 • 1
 • 210
 • 205
 • 145
 • 978-83-240-2397-4
 • 9788324023974
 • ZB0JW

Recenzje czytelników

Zegarek z różowego złota

Ocena:
Autor:
Data:
Autor jest znany z pewnością większości czytelników, ma na swoim koncie już kilkanaście pozycji przetłumaczonych na kilka języków. Jego najnowsza powieść,,Zegarek z różowego złota” moim zdaniem jest najlepszą pozycją pisarza, którą miałam do tej pory okazję przeczytać.

Wszystko zaczęło się bardzo niewinnie. MaryAnne poszukująca posady sekretarki została zatrudniona u Davida. Na początku łączyły ich tylko zawodowe stosunki, jednak z czasem zaczęło się to zmieniać ... Nie chcieli się do tego przyznać, jednak łączyła ich jakąś szczególna więź. Wraz z rozwojem akcji okazało się także, że MaryAnne była w ciąży, niebawem odbył się także ślub. Jednak życie rodziny nie zawsze miało być takie kolorowe, czyhała na nich prawdziwa tragedia, po której ciężko było im się otrząsnąć…

Pozycje Evansa znane są wielu czytelnikom i zachwycają nie jednego z nas. Ja osobiście ich urokowi oddałam się stosunkowo niedawno, jednak mam w swojej biblioteczce kilka powieści tego pisarza. Tym chętniej więc postanowiłam zapoznać się z jego najnowszą książką. Jeszcze zanim postanowiłam ją przeczytać miałam świadomość tego, że się nie zawiodę. Wcale się nie pomyliłam!

Całość została napisana w sposób prosty, podzielona na rozdziały. Na początku znajdował się cytat z pamiętnika, zapisków Davida, który oddawał istotę opisywanych kwestii. Akcja w stosunku do innych powieści toczyła się nadzwyczaj szybko, jednak nie przeszkadzało mi to w żadnym stopniu. Całość przeczytałam błyskawicznie i z przyjemnością raptem w 2 godziny. Książka tak mną zawładnęła, że nie chciałam się od niej odrywać ani na moment przed przeczytaniem ostatniego zdania.

Autor nie boi się poruszać w swoich dziełach tematów trudnych, a zarazem życiowych, które mogą dotknąć każdego z nas. Dzięki jego pozycjom i poglądom my, jako czytelnicy, możemy inaczej spojrzeć na niektóre kwestie i bardziej się do nich ustosunkować. Być może dzięki nim inaczej spojrzymy na swoje życie i zaczniemy inaczej postępować.

Tym razem została poruszona, jakże ważna, kwestia wybaczania naszych krzywd. Nienawiść rodzi nienawiść, jednak nie zawsze trzeba się komuś odpłacić za naszą krzywdę. Słynne zdanie ,,oko za oko, ząb za ząb” jak najbardziej oddaje ideę nienawiści. Ktoś z nas musi okazać się lepszym, umieć wybaczyć nawet wtedy, gdy strata tak bardzo nas dotknęła, gdy nie możemy zapomnieć o bólu, jaki wyrządził nam drugi człowiek.

Bardzo cenię sobie książki pisarza za przesłanie z nich płynące i bardzo się cieszę, że coraz więcej jego pozycji zostaje przetłumaczona na język polski i zostaje wydanych na naszym rynku. Zawsze z przyjemnością czytam pozycje Evansa i cieszę się, że autor co jakiś czas wydaje swoje kolejne powieści. Moim zdaniem są one warte uwagi czytelnika.

Tytułowy zegarek z różowego złota stał się w książce przyczyną tragedii, której nie można było odwrócić. Lecz może przyniósł też szczęście? Pozwolił wybaczyć? Przekonajcie się sami!

,,Zegarek z różowego złota” to kolejna ważna pozycja autora, którą z pewnością warto przeczytać i poświęcić jej swój czas. Jej lektura nie zajmuje dużo czasu, a powieść jest warta poświęconej jej uwagi.

Moja ocena: 9/10
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Nauczyć się przebaczać

Ocena:
Autor:
Data:
Evans pokazuje nam jak ważne są w życiu wielkie wartości i jak trudno nauczyć się przebaczać. Przyjaźń, miłość, oddanie dla drugiego człowieka, te wartości autor zawsze przedkłada ponad pozycję społeczną, pieniądze czy kolor skóry, podobnie dzieje się również w „Zegarku z różowego złota”. David jest bogatym przedsiębiorcą, MaryAnn piękną, szlachetnie urodzoną, choć biedną dziewczyną ... Od pierwszego spotkania rozumieją się bez słów i szybko rodzi się między nimi głęboka miłość… Autor pokazuje pełne szacunku i oddania uczucie, które jest w stanie przetrwać największe tortury. W książce odnajdziemy również wątek przyjaźni pomiędzy białym bogaczem a czarnoskórym zegarmistrzem. Która, biorąc pod uwagę czasy, zupełnie odbiega od standardów panujących wówczas w Ameryce. Przy czytaniu tej książki nie zabraknie uśmiechu, ale i momentów głębokiego wzruszenia i prawdziwych łez. Polecam! Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena