Koszyk 0
Opis:
Nowy album poświęcony twórczości Zdzisława Beksińskiego to kompendium wiedzy o tym niezwykłym artyście. Znawca twórczości Beksińskiego prowadzi czytelnika poprzez różne okresy twórczości malarza, fotografika, człowieka zafascynowanego możliwościami grafiki komputerowej, nie zapominając też o jego biografii. Dzięki licznym, dotąd niepublikowanym dziełom, tworzącym wraz ze sławnymi pracami bogatą warstwę ilustracyjną albumu możemy poznać jeszcze raz Zdzisława Beksińskiego ... który wszak i tak pozostanie dla nas w znacznej mierze nieodgadnioną tajemnicą, podobnie jak jego dzieła. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Bosz
 • twarda
Mniej Więcej
 • Wiesław Banach
 • 2012
 • 1
 • 288
 • 300
 • 240
 • *, 97883-7576-1665
 • 9788375761665
 • ZAJ9V

Recenzje czytelników

"Krok w nowoczesność"

Ocena:
Autor:
Data:
Trudno osobie lubującej się w nadrealizmie przejść obojętnie obok sztuki Zdzisława Beksińskiego. Nadrealizmie? Nie wiem czy to w przypadku tego autora dobre określenie. Wykształcił on swój niepowtarzalny styl, odbiegający jednak od surrealizmu. W każdym z etapów życia, etapów tworzenia, odbiegał od norm. Normy to trudny temat, nie raz trudno jesz formułować. W każdym razie Beksiński wyróżniał się.
Album zawiera w sobie wszystkie etapy twórczości Beksińskiego. Trochę wątków biograficznych ... opisów sztuki i przede wszystkim Tą sztukę. Reprodukcje wysokiej jakości, papier dobrego gatunku, twarda oprawa – to tak z (bardzo) technicznej strony. Nie jest to album, który przejrzymy i rzucimy w kąt. Nad nim można spędzić godziny, dni miesiące. Zagłębić się, wbić myśli. Ale może tylko ja tak mam? Trudno nazwać pojedyncze okresy twórczości artysty, wiec jak nazwać całokształt? Myślę, że awangarda będzie odpowiednim określeniem.
Osobom zafascynowanych postacią Zdzisława Beksińskiego, awangardy czy też po prostu sztuką w szczególności mogę polecić album. Poznają samego autora, a przede wszystkim jego twórczość.
Malarstwo, fotografia, grafika. Cóż więcej…
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena