Koszyk 0
Opis:
Jest rok 1862, choć akurat to nie 1862 powinien być... Czas zmienił się, a agent Sir Richard Francis Burton, jest jednym z niewielu, którzy wiedzą co tak naprawdę się stało. Na Trafalgar Square zostaje znaleziony tajemniczy Nakręcany Człowiek. Jaki jest jego związek ze sprawą skradzionej kolekcji drogocennych diamentów, o których mówi się, że są fragmentami lemuriańskiego Oka Nagi - meteorytu, który w pradawnych czasach uderzył w Ziemię ... Jaką zagadkę skrywa przeklęta posiadłość rodu Tichborne i kto szczuje mieszkańców Londynu tajemniczymi i przerażającymi parowymi upiorami? Od nawiedzonych dworów po domy dla obłąkanych, od Ameryki Południowej po Australię, od morskich bezmiarów po duszne pradawne labirynty - wszędzie tam sir Richard Burton ściga swoich mrocznych adwersarzy i walczy z własnymi demonami. Na swojej ścieżce spotka słynnego filozofa Herberta Spencera, genialnego inżyniera Brunela, wspaniałą "Damę z lampą" - Florence Nightingale, a nawet Charlesa Doyle'a (ojca Sir Arthura). Czy królewski agent i jego wierny druh, poeta Algernon Swinburne pokrzyżują plany spisku, który zagraża nie tylko Imperium Brytyjskiemu, ale może doprowadzić także do międzynarodowego konfliktu, jakiego świat do tej pory nie zaznał? Czym lub kim jest i jaki sekret skrywa Nakręcany Człowiek? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Mark Hodder
  • 2012
  • 1
  • 520
  • 210
  • 130
  • 97883-7574-5955
  • 9788375745955
  • ZAP1H

Recenzje czytelników

Rewelacja!

Ocena:
Autor:
Data:
Po przeczytaniu pierwszego tomu niecierpliwie wyczekiwałam kontynuacji, zastanawiając się czym jeszcze autor może mnie zaskoczyć. Cóż... muszę stwierdzić, że nie doceniłam autora i jego wyobraźni ponieważ drugi tom wcisnął mnie w fotel mocniej niż poprzedni. Książka jest po prostu rewelacyjna! Po raz kolejny przenosimy się do fantastycznego Londynu gdzie nic nie jest takie jak być powinno a Sir Richard Francis Burton zostaje wplątany w kolejną aferę ... Autor bardzo plastycznie opisuje świat przedstawiony sprawiając, że czytelnik ma wrażenie jakby znajdował się gdzieś pomiędzy bohaterami i razem z nimi kroczył ulicami Londynu. Zdumiewająca sprawa Nakręcanego Człowieka zaskakuje i przynosi rozwinięcie wątków zaczętych w pierwszym tomie dzięki czemu tworzą spójną historię. Autor udowodnił, że ma niesamowitą wyobraźnię którą wykorzystuje w najlepszy sposób, tworząc świetną opowieść przy której nie ma miejsca na nudę. Książka jest rewelacyjna i na pewno nie zawiedzie tych którym podobał się pierwszy tom. Ja jestem zachwycona i niecierpliwie czekam na 3 część. Na koniec dodam, że polskie wydanie jest cudowne. Fabryka Słów odwaliła kawał dobrej roboty i należą im się za to brawa, ponieważ zarówno okładka jak i środek książki prezentują się fenomenalnie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Historia zmieniła swój bieg…

Ocena:
Data:
Mark Hodder to najpopularniejszy amerykański autor, specjalizujący się w powieściach z gatunku steampunk. Trylogia Burton & Swinburne przyniosła mu nie tylko rozgłos, ale także i nagrodę im. Philipa K. Dick’a. Zdumiewająca sprawa Nakręcanego Człowieka to już drugi tom tej trylogii. Obecnie autor mieszka w Hiszpanii, a w zeszłym roku wyszła kolejna jego powieść, której fabuła także została osadzona w świecie, który łączy ze sobą elementy steampunku oraz science-fiction.

Jest rok 1862 ... ale zupełnie tak jakby go nie było, ponieważ w rzeczywistości wszystko powinno być inaczej… Jednak zabawy Skaczącego Jacka, z podróżowaniem w czasie doprowadziły do nieoczekiwanych zmian, a losy historii potoczyły się w zupełnie innym kierunku. Tę prawdę zna niewielu, lecz tylko jeden człowiek zdaje sobie sprawę z konsekwencji tego stanu rzeczy. Jest nim sir Richard Francis Burton. Niestety nie wiele może na to poradzić, dlatego bez problemu podejmuje kolejną misję zleconą mu przez ministra Palmerston’a. Jednak po kolei…

Na Trafalgar Square zostaje znaleziony dziwny i tajemniczy robot wykonany z mosiądzu. Szybko okazuje się, że jest to tak zwany Nakręcany Człowiek. Jednak Burtona intryguje najbardziej czym jest i co skrywa ten mechanizm, a także co go łączy z kradzieżą kolekcji czarnych diamentów uważanych za odłamki lemuriańskiego Oka Nagi, inaczej mówiąc meteoryty, który w czasach prehistorycznych uderzył w Ziemię. Jednak nim przyjdzie mu odkryć te sekrety, będzie musiał rozwiązać jeszcze jedną sprawę dotyczącą mniemanego pretendenta do majątku Tichborn’ów, a także tego co skrywa w sobie rodowa posiadłość. Jaki będzie finał? Tego koniecznie musicie dowiedzieć się sami.

Z niecierpliwością czekałam na odpowiedni moment, aby zabrać się za kolejną powieść Marka Hoddera, który podbił moje serce swoją debiutancką powieścią. Lektura tego tomu jeszcze pogłębiła tą fascynację. No i przecież jest to gatunek literacki, który naprawdę mnie interesuje i ciekawi.

Autor po raz kolejny nas na uliczki wiktoriańskiej Anglii gdzie zaskakujące odkrycia mechaniczne i genetyczne przeplatają się z historycznymi faktami i postaciami. Taki stan rzeczy dla mieszkańców steampunkowego Imperium Brytyjskiego są normalnością. Ludzie poruszają się dorożkami ciągniętymi przez wielkie koni parowe, welocypedami, latającymi rotofotelami, a ostatnio także niesamowicie przerośniętymi owadami przerobionymi na odpowiedniki dzisiejszych autobusów z mechanicznymi silnikami. W nocy ulice przemierzane są przez kraby śmieciarzy, które pożerają wszystkie nieczystości, a później oczyszczając wszystko strumieniami gorącej pary. Atmosfera w mieście jest więc ciężka od pary i różnych wyziewów. Wszystko to składa się na naprawdę mroczny, niemal gotycki, i przyprawiający o lekki dreszczyk niepokoju, klimat, który aż bije z każdej strony tej powieści.

Mark Hodder charakteryzuje się naprawdę wielką wyobraźnią i istną skarbnicą ciekawych pomysłów, co przekłada się na słowo pisane. W doskonały sposób wykorzystuje historyczne fakty, które modyfikuje i dostosowuje do potrzeb tworzonej historii. Co ciekawe autor wplata w fabułę także sporo paranormalnych sytuacji, które, jak się później okazuje, mają swoje racjonalne wytłumaczenia. Nic nie jest pozostawione zwykłemu przypadkowi. We mnie, każdy taki moment, jeszcze bardziej rozbudzał ciekawość i wprost nie mogłam się doczekać kiedy poznam jego prawdziwe podłoże, oraz człowieka, który za tym stoi. Kolejnym elementem fabuły wzbudzający moje zainteresowanie, to wszelkiego rodzaju opisy, tak dobrze czytacie, czy to krajobrazu czy też mechanicznych „cudów” nauki. Są one do granic szczegółowe, a mimo wszystko wcale nie nużą. Jest wręcz odwrotnie, wszystkie przykuwają uwagę. Akcja rozwija się stopniowo, co jest już chyba domeną tego pisarza. Jest nią także rozwijanie równocześnie kilku, pozornie nie powiązanych wątków, które dopiero na sam koniec zaczynają układać się w jedną spójną całość. W ten sposób można kontrolować wzrost napięcia, poziom rośnie z rozdziału na rozdział. Samo zakończenie to dosłownie czysta kwintesencja tego słowa, za co należą się naprawdę największe słowa uznania.

Podsumowując. Zdumiewająca sprawa Nakręcanego Człowieka to nie tylko niesamowita powieść fantastyczna, ale także interesująca lekcja historii, a także zniewalająca okładka. To właśnie ona daje nam przedsmak tego czego możemy spodziewać się w środku. Gorąco, a nawet jeszcze bardziej, polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena