Koszyk 0
Opis:
Nie istnieje taki system informatyczny, który byłby w pełni bezpieczny. Codziennie zdarzają się włamania do systemów bankowych czy kradzieże najwrażliwszych danych z serwerów. Hakerzy potrafią także wykorzystać telefon ofiary do szpiegowania, szantażu i stalkingu. Dynamiczny rozwój technologii i nauki może zaowocować wieloma niespotykanymi dotąd zagrożeniami, związanymi z bezpieczeń ... stwem danych. Hakerzy, szantażyści, terroryści, psychopaci i zwykli złodzieje stale przetrząsają sieć w poszukiwaniu słabych punktów, podatnych na atak.Niniejsza książka jest zadziwiającą podróżą do najmroczniejszych otchłani cyfrowego świata. Choć momentami sprawia wrażenie dobrze wyreżyserowanej fikcji, opisuje wyłącznie czyste fakty. Autor pokazuje, jak technologie jutra, takie jak robotyka, biologia syntetyczna, sztuczna inteligencja, nanotechnologia i komputery kwantowe mogą być wykorzystane przez przestępców. Książka uświadamia, jakie konsekwencje niesie ze sobą istnienie globalnej sieci. Opisano tu także proste czynności, dzięki którym łatwiej jest uchronić sieć przed atakami. To książka prowokująca i ekscytująca, prawdziwy poradnik przetrwania w niebezpiecznym świecie potężnych zbiorów danych. Marc Goodman — niekwestionowany autorytet w dziedzinie bezpieczeństwa globalnego. Od początku swojej kariery jest związany z kryminalistyką. Był głównym futurologiem w FBI, doradcą Interpolu, a także policjantem patrolującym ulice. Jako założyciel Future Crimes Institute oraz szef katedry polityki, prawa i etyki na Uniwersytecie Osobliwości w Dolinie Krzemowej nie przestaje badać intrygującego, a często i przerażającego pogranicza nauki i bezpieczeństwa, odkrywa rodzące się zagrożenia i zwalcza ciemną stronę technologii. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Helion
 • miękka
Mniej Więcej
 • Marc Goodman
 • 2016
 • 1
 • 420
 • 237
 • 168
 • 97883283-1729-1
 • 9788328317291
 • ZD4UV

Recenzje czytelników

Zbrodnie przyszłości

Ocena:
Autor:
Data:
Zbrodnie są znane od dawien dawna na całym świecie. Wraz z ewolucją człowieka, ewoluowały również formy dokonywania przestępstw. W jaki sposób dokonuje się ich w czasach teraźniejszych? Jak będą one wyglądać w bardzo niedalekiej przyszłości? No i najważniejsze pytanie, jak bardzo my sami jesteśmy na nie podatni?
Nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez telefonu, komputera i dostępu do internetu. To przez sieć załatwiamy wiele spraw związanych z codziennym życiem. Płacimy rachunki ... robimy zakupy czy udzielamy się towarzysko poprzez portale społecznościowe. Często nie zdajemy sobie sprawy ze sposobów narażania się na ataki teraźniejszych kryminalistów – cyberprzestępców. Okazuje się, że nawet najlepsze programy antywirusowe zatrzymują tylko 5% nowo tworzonego złośliwego oprogramowania.
Niestety również nasze dane są notorycznie wykorzystywane przez korporacje, w zamian za korzystanie z darmowych usług. Przykładowo produkty Google analizują zebrane informacje, następnie sprzedają je reklamodawcom, którzy to dostosowują reklamy do naszych aktualnych „potrzeb”. Na domiar złego takie praktyki stają się chlebem powszednim gigantów działających w zinformatyzowanym świecie.
Nowoczesne technologie niosą ze sobą nie tylko sprzęt i oprogramowanie, ale również sposoby inwigilacji każdego podłączonego użytkownika. W wielu krajach istnieją oddziały wojskowe składające się ze specjalistów potrafiących zdobywać w legalny i nielegalny sposób potrzebne informacje. Zdarzają się nawet kradzieże własności intelektualnej, a w tym projektów i kodów źródłowych przez konkurujące ze sobą firmy.
Marc Goodman, autor książki „Zbrodnie przyszłości” to autorytet w dziedzinie bezpieczeństwa. Współpracował on z FBI i Interpolem. Jest również założycielem Future Crimes Institute w Dolinie Krzemowej. Zagłębia się on w pogranicze nauki i bezpieczeństwa, okrywa rodzące się niebezpieczeństwa i zwalcza ciemną stronę technologii.
Okładka książki „Zbrodnie Przyszłości” jest bardzo stonowana. Przedstawia ona obrazek futurystycznych gadżetów co ładnie nawiązuje do tematyki. Tekst został podzielony na trzy części, a każda z nich na rozdziały. Informacje zawarte w książce są obszernie opisane, przez co książka liczy 500 stron.
Osobiście brakuje mi przedstawienia odrobiny szczegółów technicznych wykorzystywanych przy opisywanych zabiegach. Uważam, że ten tytuł warto przeczytać, chociażby po to, aby zrozumieć obecne możliwości pozwalające na wydobycie od nas poufnych informacji.
Moja ocena: 9/10.
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena