Koszyk 0
Opis:
Książka oparta na faktach - prawdziwa relacja nowojorskiego policjanta. Autor książki, Ralph Sarchie, jest weteranem nowojorskiej policji. Pracuje na 46. posterunku w południowym Bronxie. Walczy na co dzień z najbardziej brutalnymi przestępcami, czasem nie przebierając w środkach. Zbrodnie popełniane przez ludzi nazywa jednak tylko "złem wtórnym". Według niego istnieje też "zło pierwotne" ... Po godzinach pracy policyjnej zajmuje się inną służbą - bada przypadki opętań i asystuje przy egzorcyzmach katolickiego księdza oraz współpracuje z małżeństwem Warrenów, demonologami znanymi z filmu Obecność. Z biegiem czasu staje się świadkiem straszliwych zbrodni i nieludzkiego zła, którego nikt nie jest w stanie wyjaśnić czy zrozumieć, opierając się na racjonalnych przesłankach. Sarchie staje oko w oko ze światem demonicznym, który dokumentuje i opisuje, rzucając nowe światło na to, co mroczne i niewytłumaczalne. Autor zabiera nas w podróż do najniższych kręgów piekieł. Odsłania makabryczne szczegóły mrocznych rytuałów, opowiada historię młodej niewinnej dziewczyny opanowanej przez demona, czy też domu rzekomo nawiedzonego przez ducha zamordowanej w XIX w. panny młodej, oraz wielu innych mrożących krew w żyłach przypadków działania mocy zła. We wspomnieniach Ralpha Sarchiego możemy obserwować przerażające spotkanie zbrodni popełnianych przez ludzi ze światem nadnaturalnego zła, w którego istnienie często nie wierzymy, a które mimo to wpływa na nasze życie. Na podstawie książki zrealizowano film pod tytułem Zbaw nas ode złego (prod. Jerry Bruckheimer, w roli głównej Eric Bana). Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Esprit
 • miękka
Mniej Więcej
 • Ralph Sarchie, Lisa Collier Cool
 • 2014
 • 1
 • 448
 • 206
 • 145
 • *, 9788363621964
 • 9788363621964
 • ZBJAP

Recenzje czytelników

Obowiązkowa lektura dla każdego katolika

Ocena:
Autor:
Data:
„Nie może nazwać siebie chrześcijaninem, a już na pewno katolikiem ten, kto wątpi bądź nie wierzy w istnienie diabła”

Ralph Sarchie jest sierżantem nowojorskiej policji. Obecnie pracuje na 46. posterunku w południowym Bronxie i jak sam o sobie mówi: "Nigdy nie sądziłem, że napiszę książkę o zjawiskach nadprzyrodzonych". Na co dzień autor żyje jakby w „dwóch światach”: w jednym jest zwyczajnym gliną ścigającym najbardziej brutalnych przestępców ... a w drugim bada przypadki opętań oraz współpracuje z egzorcystami i demonologami. Celem książki „Zbaw nas ode złego” jest zapoznanie czytelnika z tematyką opętań oraz zagrożeń duchowych takich jak okultyzm, magia czy satanizm.

We współczesnym świecie coraz więcej osób (nawet duchownych) nie wieży w istnienie Szatana. Coraz częściej diabeł traktowany jest jedynie jako straszak na niegrzeczne dzieci lub nierealistyczne monstrum. Halloween, spirytyzm, wróżbiarstwo czy magię określa się mianem niewinnych zabaw, a satanizm traktowany jest jako przejaw młodzieżowej subkultury. Na szczęście są jeszcze takie osoby jak Ralph Sarchie, które za cel swojej posługi postawiły sobie uświadamianie zarówno osobom duchownym, jaki i świeckim mocy Szatana oraz niesienie pomocy cierpiącym na skutek ataków Złego.

W swojej książce Ralph Sarchie pokazuje, iż działanie diabła w życiu człowieka, może przejawiać się na różne sposoby. Autor porusza mnogość problemów. Od uwalniania nawiedzonych domów, wypędzania demonów i ataków inkubów, poprzez likantropię i możliwość opętania przez telefon, aż po zdejmowanie uroków i działalność satanistów. Książka, pomimo poważnej tematyki, napisana jest w sposób prosty i przystępny. Nie znajdziemy w niej makabrycznych scen rodem z hollywoodzkich horrorów, ale historie z życia wzięte. Osobiście muszę przyznać, iż pomimo tego, że ta tematyka nie jest mi obca, to podczas lektury książki nie jeden raz czułam się zatrwożona. Od podskakujących mebli, złowieszczych cieni, upiornych zjaw czy dudniących odgłosów niewiadomego pochodzenia, aż włos się jeży na głowie. Miejscami aż trudno uwierzyć, iż opisane historie oparte są na faktach.

Dużym plusem książki są umieszczone na jej końcu zbiory modlitw. Autor nie tylko chce nam uświadomić, iż Szatan naprawdę istniej i sieje ogromne żniwo we współczesnym świecie, ale pozostawia nam także broń w walcem z mocami ciemności. W rozdziale znajdziemy m.in. modlitwy egzorcyzmowe i akt poświęcenia się Niepokalanej Maryi.

Uważam, iż książka „Zbaw nas ode złego” to obowiązkowa lektura dla każdego katolika. Osoby, która chcą poważnie traktować swoją wiarę, powinni poznawać zagrożenia, jakie niesie za sobą okultyzm, magia, wróżbiarstwo, spirytyzm czy satanizm. A jak powszechnie wiadomo lepsza jest najgorsza prawda niż niewiedza. Gorącą polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Przerażająco dobra!

Ocena:
Autor:
Data:
Ralph Sarchie nie narzuca swoich poglądów czytelnikowi, nie ewangelizuje na siłę i unika moralizowania. Po prostu opowiada o przerażających przypadkach, z którymi zetknął się w trakcie Pracy. Tłumaczy przy tym w jaki sposób mogło dojść do opętań, dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Relacja policjanta jest rzeczowa i spokojna, ale budzi emocje. Momentami strach mieszał mi się z niedowierzaniem, choć ani przez moment nie wątpiłam w prawdziwość tych opowieści ... Wszystkie przypadki przytaczane przez autora są niesamowicie interesujące, ale najbardziej podobała mi się ostatnia historia o telefonicznym duchu.

Więcej na http://all-you-need-is-book.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena