Koszyk 0
Opis:
* Dlaczego po 150 latach od swojego powstania teoria ewolucji pozostaje nadal teorią a nie faktem? * Gdzie są słabe i mocne punkty tej teorii? * Co skłania współczesnych biologów i antropologów do poszukiwań koncepcji alternatywnych? Pięciu amerykańskich naukowców przedstawia argumenty za i przeciw neodarwinizmowi. Prezentują oni także obecny stan wiedzy na temat początków życia na Ziemi ... Pierwsza na polskim rynku książka przedstawiająca obie strony sporu o ewolucję w sposób popularny i zrozumiały dla wszystkich. Bogato ilustrowana zdjęciami, rycinami i tabelami. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Fronda
  • miękka
Mniej Więcej
  • Praca Zbiorowa
  • 2013
  • 168
  • 255
  • 203
  • 9788364095-74-0
  • 9788364095740
  • ZCO91

Recenzje czytelników

Polecam!

Ocena:
Data:
Pięciu naukowców amerykańskich: Stephen c. Meyer, Scott Minnich, Jonathan Moneymaker, Paul A. Nelson, Ralph Seelke wydało popularno-naukową książkę "Zbadaj ewolucję. Argumenty za i przeciwko neodarwinizmowi" (czyli współczesnej wersji teorii Darwina).

Czy wiesz, że choć minęło 150 lat od powstania słynnej teorii ewolucji Darwina nadal pozostaje ona teorią, a nie faktem? Nadal pozostaje przedmiotem kontrowersji. O co właściwie chodzi w tym sporze ... Książka ujawnia wiele naukowych problemów związanych z tą teorią. Przedstawia argumenty za i przeciw, a czytelnik sam ma wyrobić sobie zdanie i własny osąd.

Książa jest dobrze wydana. Kolorowe i ciekawe fotografie, rysunki, tabele zachęcają do lektury. W przejrzysty sposób uzupełniają treść. Podano bogatą bibliografię i odnośniki do stron naukowych.

Wart wspomnienia jest fakt dodanie do książki przyborów (plastikowego kubka, słomki, balona, foli) w celu przeprowadzenia domowego eksperymentu - zrobienia płuca i prześledzenia problemu funkcjonalności transformacji "Czy możliwe jest przekształcenie układu oddechowego gada w układ oddechowego ptaka"? Możemy przekonać się sami.

Myślę, że książka ta jest bardzo dobrym uzupełnieniem wiedzy zdobytej w szkole nie tylko dla ludzi chcących bardziej wgryź się w temat ewolucji, teorii Darwina, ale i dla zupełnych laików. Polecam!
Kora, lat 18
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Zbadaj ewolucję

Ocena:
Autor:
Data:
XIX wiek był czasem powstawiania wielu teorii rewolucyjnych, których prawdziwość sprawdzano w XX wieku, a niektóre są sprawdzane do dziś i mają swoich wyznawców. Obok teorii politycznych, do jakich należał marksizm, powstało wiele tez z nauk biologicznych. Jedną z nich jest ewolucjonizm sformułowany przez Karola Darwina. Od początku miał wielu zwolenników i wrogów. W XX wieku jednym z pierwszych, którzy trzeźwo popatrzyli na teorie Darwina był Karl Popper, twórca racjonalizmu krytycznego ... którego narzędziem była falsyfikowalność twierdzeń, o której niestety nie wspomina się w szkołach (polecam „Nędzę historyzmu”)
„Zbadaj ewolucję” to interesująca pozycja pozwalająca uzupełnić lukę w edukacji, poszerzyć horyzonty, poznać lepiej nauki przyrodnicze, metody prowadzenia badań, zdobyć podstawy wiedzy z genetyki. Poszerzanie wiedzy nie doprowadziło do całkowitego obalenia teorii, ale też nie potwierdziło twierdzeń Darwina. Publikacja pozwoli nam zrozumieć dlaczego po stu pięćdziesięciu latach trudno orzec prawdziwość twierdzeń Darwina.
Wielkim plusem jest obiektywne spojrzenie na ewolucję: rozważenie plusów i minusów, mocnych i słabych stron.
Publikację polecam wszystkim zainteresowanym naukami przyrodniczymi. Szczególnie przydatna będzie jako lektura uzupełniająca dla uczniów gimnazjów i liceów, którzy nie chcą ograniczać swej wiedzy do szkolnych podręczników.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena