Koszyk 0
Opis:
Jak mówi stare przysłowie, gdzie mag nie może, tam... magiczkę pośle. Zasada ta obowiązuje także w drugim tomie opowieści o W.Rednej - nie takiej znowu wrednej - adeptce VIII roku Starmińskiej Wyższej Szkoły Magii, Wróżbiarstwa i Zielarstwa.. Jej “wiedźmowatość” ma niezwykły talent do magii, nieprzeciętną intuicję i wściekłą inteligencję. Zawsze czyta cudzą korespondencję. Wiedzy tajemnej używa z wielkim hukiem. Widywana jest wyłącznie w złym i podejrzanym towarzystwie ... Ostatnio: trolla–najemnika, w bagnie z zombie, u oszalałego nekromanty, wśród szumowin-wałdaków. Typowa kobieta, ze słabością do czarusia typu “blond Bond”. Idzie za nim na koniec świata, choć wie, że to...wampir. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Olga Gromyko
  • 2010
  • 2
  • 320
  • 195
  • 125
  • 978-83-7574-2-626
  • 9788375742626
  • Z5676

Recenzje czytelników

Zawód: Wiedźma, cz. 2

Ocena:
Autor:
Data:
O tytułowej wiedźmie można powiedzieć trzy pewne rzeczy: jest piekielnie zdolną magiczką, ma wręcz skandalicznie paskudny charakterek, a do tego dziwnym trafem zawsze znajdzie sposób, by napytać sobie biedy. Jeśli chodzi o całą resztę – jest całkowicie nieprzewidywalna.
Życie Wolhy toczy się własnym torem; młoda adeptka robi paskudne żarty – zarówno kolegom, jak i nauczycielom, droczy się z udomowionym smokiem, zadaje z trollami, a przy okazji zawsze niechcący ... nawet przy najszczerszych chęciach, znajdzie się w samym środku jakiejś burdy. Z jednej z takich opresji (nie)winną dziewicę ratuje nieziemsko przystojny, tajemniczy, bohaterski, siejący zamęt zarówno w niewieścich sercach jak i spokojnym żywocie profesorów – Len. Zamiast białego rumaka, ma jednak budzącego grozę ogiera z piekła rodem, a bezinteresowność jego przyjazdu pozostawia wiele do życzenia. Po co księciu z mało bajkowego państewka podrzędna nagroda w jeszcze bardziej podrzędnym turnieju? Oczywiście istnieje jeszcze możliwość, że do przyjazdu skłoniło go coś więcej, niż tylko stara znajomość…
Kolejny tom przygód W.Rednej jest przynajmniej tak samo zabawny i wciągający jak poprzedni. Wielbiciele wartkiej akcji także znajdą coś dla siebie: mamy rozróby z trollem, walki ze szkieletami, tajemnicze morderstwa, zaginione przedmioty, a wszystko to przeplatane komizmem sytuacyjnym i słownym. Książkę czyta się lekko i przyjemnie, a cięty język bohaterów i błyskotliwe monologi wiedźmy raz po raz wywołują salwę śmiechu nawet w najbardziej mroźny i mokry dzień. Specyficzna narracja ocieka ironią i sarkazmem, a czarny humor dostarcza sporej dawki dobrej zabawy. Niektórych może irytować specyficzny styl autorki, lecz gdy przezwycięży się niechęć, książka daje świetną okazję na ubarwienie szarego i smętnego wieczora.
Kreacja bohaterów budzi sympatię Czytelników, nawet do ras i klas niedocenianych w klasycznym fantasy, a nieoczekiwane sploty wydarzeń wywołują niepohamowaną wesołość (dobra rada: nie czytać na zajęciach ;).
Książka co prawda jest zatytułowana „cz. 2” lecz sądzę, że z powodzeniem można po nią sięgnąć bez czytania tomu pierwszego. „Zawód: Wiedźma” to dwa samodzielne tomy, powiązane co prawda osobami bohaterów i będące kontynuacją ich przygód, lecz bez wielkiej straty dla treści samej książki, można je czytać w zmienionym porządku. Nieco uroku mogą jednak utracić relacje Wolhy i Lena.
Szczerze muszę przyznać, że czytając przygody Wrednej bawiłam się doskonale, lecz nie da się ukryć – nie jest to zbyt ambitna literatura. Jeśli ktoś od książki oczekuje dobrej zabawy, a przy tym nie odstręcza go specyficzny humor i narracja, trafił doskonale. Jeśli jednak miał styczność z pozostałymi tomami tego cyklu i lektura go nie zachwyciła, to raczej i ta część nie przypadnie mu do gustu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena