Koszyk 0
Opis:
Zbiór opowiadań kryminalnych, których akcja związana jest z Wrocławiem . Teksty te są efektem Kryminalnych Warsztatów Literackich z lat 2009 i 2010, towarzyszących Międzynarodowemu Festiwalowi Kryminału. Kilkunastu młodych autorów doskonaliło własne teksty pod okiem krytyków i pisarzy (m.in. Mariusza Czubaja, Andrzeja Ziemiańskiego). Pokłosiem tych zmagań jest zbiór opowiadań - różnorodnych, ale jednak powiązanych jednym wspólnym elementem - miastem Wrocław.
Mniej Więcej
  • Praca Zbiorowa
  • 2011
  • 0
  • 232
  • 196
  • 125
  • 97883-2459-1220
  • 9788324591220
  • ZACWW

Recenzje czytelników

Wrocławskie zaułki

Ocena:
Autor:
Data:
Zbiór „Zaułki zbrodni” zawiera opowiadania z lat 2009 i 2010. Czyli jest pierwszym tego typu tomikiem. Wstępem antologię opatrzył Mariusz Czubaj.

„Pociąg”, Adrianna Michalewska
Autorka mieszka we Wrocławiu i pisze opowiadania. Jest współzałożycielką grupy pisarskiej „Zbrodnicze Siostrzyczki”. Grupa ma swoją stronę internetową, na której pani Michalewska umieszcza wywiady z autorami kryminałów.

„Wroclog”, Marta Jankowska
Pomysł nie jest może nowatorski ... ale fabuła jest sprawnie poprowadzona. Wpisy, których na blogu dokonuje psychopata przeplatają się z działaniami człowieka, który chce zapobiec nieszczęściu. Mamy więc swoisty pojedynek, w którym stawką jest życie kobiety.

„Śmiertelna gra”, Piotr Matysiak
Opowiada o dochodzeniu, jakim poddawany jest główny bohater, policjant, który „po cywilnemu”, wraz z dwoma policjantami, uczestniczył w konwojowaniu więźnia,. Więzień podczas transportu uciekł. Opowiadanie napisane jest w sposób, który wiarygodnie pokazuje znajomość przez autora policyjnego świata.

„Odwilż”, Krzysztof Sowik
Opowiadanie „Odwilż” jest świetne. Niesamowita historia, zaplątana do niemożliwości. Do samego końca nie byłam w stanie rozwikłać zagadki, motywów, sposobu zbrodni. Nic.
Fabuła przykuła mnie do książki.
Dlaczego „Odwilż”? Kiedy topnieje śnieg odsłania różne, nieciekawe obiekty i nieczystości. Tym razem, odsłoniła dwa trupy.

„Grupa wsparcia”, Andrzej Warenczuk
Trwa śledztwo w sprawie serii zabójstw na biznesmenach, powiązanych ze sobą wspólnymi interesami. Brawurowe zakończenie!

„Czym jest śmierć”, Trojan Anna (pseud. Trojanowska Anula)
Kryminał retro. Dialogi żywe, podobnie postaci. Malutkie arcydziełko.

„Zatoka Topielców”, Marek Kozłowski
Opowiadanie inspirowane jest książkami Dana Browna. Ofiary łączy jedynie zagadkowy znak, wytatuowany na karku ofiar. Do sprawy włącza się dziennikarz.

„Cień strachu”, Maciej Prochowski
Raczej opowiadanie grozy niż kryminalne. Autor sięgnął po „strachy” z czasów PRLu typu czarna wołga czy dusiciele „paskarze”.

„Misja beret”, Marta Broś-Rudnicka
Nareszcie coś na wesoło, o ile można napisać wesoły kryminał, ale banda starszych pań w moherowych beretach ubawiła mnie do łez i była miłą odmianą po powadze poprzednich tekstów.

„She is not there”, Joanna Marat
Miniaturka godna uwagi ze względu na wyraziste, pełnokrwiste postaci.

Ciekawa lektura na jesienne wieczory. Polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena