Koszyk 0
Opis:
Poznaj historie potworów opowiedziane z punktu widzenia... ich samych! W Zaułku potworów znajdziesz opowieści najpopularniejszych pisarzy horrorów: wyznania o lęku, szaleństwie i śmiechu, filozoficzne rozprawy i okrutne zakręty losu, pożerające ludzi rośliny, a nawet pewną dozę sympatii dla diabła! Demony i gobliny, mroczni bogowie i kosmici, mityczne i legendarne stworzenia czające się w ciemności oraz bestie w ludzkiej skórze. Potwory - od Lucyfera po Mordreda ... od baśniowych istot porywających dzieci po Złą Czarownicę z Zachodu i stwora Frankensteina. Człowiek postrzega te istoty jako straszliwe, przerażające monstra, lecz one same widzą siebie w innym świetle. Christopher Golden jest autorem bestsellerów i laureatem wielu nagród literackich, w tym nagrody Brama Stokera przyznawanej za wybitne osiągnięcia w dziedzinie literatury grozy przez Stowarzyszenie Pisarzy Horrorów. Jego powieści zostały przetłumaczone na kilkanaście języków. Więcej informacji na stronie www.christophergolden.com. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Christopher Golden
  • 2012
  • 440
  • 195
  • 130
  • 978-83-7778-266-8
  • 9788377782668
  • ZAQ8M

Recenzje czytelników

Potrafi wstrząsnąć i zafascynować.

Ocena:
Autor:
Data:
,,Zaułek potworów" jest to zbiór opowiadań różnych autorów o mrocznym, niebezpiecznym temacie, jakim są potwory. Dla autorów postawiona jeden cel stworzyć opowiadanie, które przestraszy odbiorcę. Każdy z nich wybrał inną taktykę, tak więc znajdziemy tu demony, ghule, Frankensteina. Uwaga, zero nowoczesnych, przystojnych wampirów, wilkołaków i tym podobnym stworzeń. Ta książka powstała po to by przerazić, wprowadzić szaleństwo w życie człowieka, czasem nawet śmiechu.

W , ... Zaułku potworów" pierwszym opowiadaniem jest ,,Trudny wiek" Davida Lissa, które ma największą objętość spośród innych, ale nie dlatego o nim wspominam. Jak już wspomniałam jest ono umieszczone jako pierwsze w książce, czego strasznie żałuję, gdyż przeczytawszy je stwierdziłam, że jest bardzo fajne, co przełożyło się na to, że porównywałam do tego opowiadania wszystkie inne, które najczęściej wypadały blado. Przez to musiałam na pewien czas odłożyć tę książkę, wyprzeć te opowiadanie z głowy i dopiero wtedy mogłam w pełni obiektywie do nich podejść. Muszę przyznać, że nie żałuję tej decyzji, a wręcz bardzo się cieszę, gdyż te opowiadania są naprawdę fantastyczne.

Niektóre z nich rzeczywiście potrafią wprowadzić w stan fascynacji, jak to można przeczytać w zapowiedziach. O niektórych z nich nie potrafiłam przez długi czas zapomnieć. Niektóre wprowadziły do mojej głowy myśli prawdziwego szaleństwa. Samą książkę czyta się z wielkim zainteresowaniem, jeśli zaczynała już jakąś część nie potrafiłam się od niej oderwać, póki jej nie skończyłam. Wiadomo, że każdy ma inny gust i szuka czegoś innego w tego typu antologiach. Dla mnie była to niespotykana, ciekawa, jak i zarówno dziwna przygoda, którą z chęcią nieraz powtórzę czytając opowiadania, które przypadły mi najbardziej do gustu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Witajcie w 'Zaułku potworów'

Ocena:
Autor:
Data:
Niektórzy ludzie lubią się bać i ja jestem jedną z takich osób, dlatego nie mogłam się oprzeć, gdy dostałam szanse zrecenzowania 'Zaułku potworów'. Oczekiwałam opowiadań, które pokażą mi nowy wymiar potworów, zadziwią i wystraszą.Czy to dostałam?

Moja radość po otrzymaniu egzemplarza zmalała, gdy przeczytałam kilka mało pochlebnych opinii na temat książki. Czytelnicy pisali, że się zawiedli i nie spełniono ich oczekiwań. Dlatego do książki podeszłam z dystansem ... żeby ewentualnie się nie rozczarować. Mówią, że najtrudniejszy pierwszy krok. Podczas czytania pierwszego opowiadania wróciły moje obawy, ale zaraz po nim było już coraz lepiej. Wiadomo, że w zbiorach bywają lepsze i te gorsze opowiadania. Zdarzyło mi się przeczytać parę na prawdę ciekawych historii. Czytałam z wielkim zaciekawieniem kolejne opowiadania i nawet nie zorientowałam się kiedy byłam już na półmetku tych 437 stron. No i pomyślałam sobie, że książka nie jest jednak taka zła.

Wielokrotnie autorzy mieli problem z wykreowaniem odpowiednio strasznego potwora Autorzy mieli różne ciekawe i dziwne pomysły. Potworami byli zwykli ludzi, byli kanibale, były ludożercze rośliny i dużo innych mniej i bardziej strasznych potworów.
Ciekawym doświadczeniem było poznawanie stylów pisania , a także ich porównanie co rzutowało na tym czy sięgnę jeszcze po książkę danego autora. Z przykrością muszę stwierdzić, że niektórzy autorzy pisali z przymusu niestety czytelnik to wyczuje.

Lubię chwalić dobrze wykonaną oprawę graficzną danej książki. Dzisiaj mam taką okazje. Jak dla mnie okładka jest bardzo klimatyczna i jak najbardziej zdradza o czym jest książka. Czcionka jest czytelna i nie męczy oczu. Chciałabym jeszcze zaznaczyć, że strony książek Wydawnictwa G+J mają swój specyficzny zapach, który przypomina mi bardzo stare książki.

Myślę, że celem Christophera Goldena było zebranie opowiadań różnych autorów, a także danie czytelnikom szanse poznania wizji potworów. Moim zdaniem cel został jak najbardziej osiągnięty. Być może nie były to jakieś mega straszne opowiadania, po których bałam się zasnąć, ale świetnie się przy nich bawiłam. Jedno opowiadanie zamiast mnie przestraszyć, rozbawiło.

Zbiory opowiadań mają to do siebie, ze zazwyczaj łatwo i szybko się je czyta. I tak było tym razem. Jeżeli macie ochotę na takie wieczorne spotkania to jak najbardziej zachęcam do zapoznania się z 'Zaułkiem potworów'. Książka nie powaliła mnie na kolana, ale również nie rozczarowała. Nie polecam tym, którzy szukają czegoś bardzo strasznego, ponieważ tego nie dostaną. Książkę kieruje do czytelników, którzy lubią średnio straszne historie, które można opowiadać znajomym, a także tym co chcą zapoznać się z twórczością rożnych autorów.

OCENA: 8/10
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena