Koszyk 0
Opis:
Zrozumcie jedno. Wasz aptekarz nie połknął szerszenia, gnając z prędkością 70 mil na godzinę. Nie przeżył (dwukrotnie) śmierci klinicznej. Nie był głową najbardziej wykolejonej rodziny w całej zachodniej cywilizacji. Nie brał tygodniami zastrzyków przeciwko wściekliźnie (po nieporozumieniu z nietoperzem). Nie został omyłkowo uznany za chorego na parkinsona. Nie złamał ... karku po wywrotce na quadzie. Nie przeżył bezpośredniego (no, prawie) zderzenia z samolotem. Nie przetestował na sobie wszystkich leków znanych współczesnej medycynie. A Ozzy Osbourne – tak! Dlaczego więc nie dołączyć do rosnącej rzeszy pacjentów, którzy proszą Księcia Ciemności o radę w takich sprawach, jak sypianie z młodym chłopakiem własnej matki czy niewytłumaczalne zalewanie się łzami w czasie sikania? Szczerze mówiąc... znalazłoby się wiele powodów, żeby tego nie robić. Niech was to nie zniechęca... Oparty na przebojowych rubrykach w „Sunday Times” i „Rolling Stone” poradnik dr. Ozzy’ego będzie dla Was bezczelnie komiczną, na swój sposób pouczającą i najzabawniejszą konsultacją lekarską w życiu. Ozzy Osbourne urodził się w 1948 roku w Aston, dzielnicy Birmingham. Jako wokalista zespołu Black Sabbath i wielokrotnie nagradzany artysta solowy sprzedał ponad sto milionów swoich płyt. Ma pięcioro dzieci, mieszka z żoną Sharon w Kalifornii i Buckinghamshire. Ja, Ozzy, jego autobiograficzna powieść, stała się międzynarodowym bestsellerem. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Ozzy Osbourne
  • 2015
  • 1
  • 314
  • 205
  • 145
  • *, 9788364373305
  • 9788364373305
  • ZD2DQ

Recenzje czytelników

"Rock'n'roll" w zabawnej formie

Ocena:
Autor:
Data:
Wyobraź sobie taką sytuację. Masz dość nietypowy problem, który może być nawet odrobinę wstydliwy dla ciebie. Do rodziny z tym nie pójdziesz, bo się nie znają, do przyjaciół też nie, bo cię wyśmieją... To do kogo się udasz? Może do lekarza? OK, to by miało sens.

Jednak sprawa zaczyna robić się dość... Nietypowa, gdy twoim lekarzem okazuje się nikt inny, jak... Sam Ozzy Osbourne.

Tak, dobrze widzisz. To ten sam Osbourne, który faszeruje się lekami i popija je whiskey. Ten sam ... który daje czadu na scenie. Ten sam, który teraz... Okazuje się być twoją ostatnią deską ratunku...

Przerażająca wizja? Dla niektórych to jak spełnienie marzeń. Dla innych, jak opis okrutnego koszmaru, z którego nie mogą się obudzić.

"Zaufaj mi, jestem Dr Ozzy. Porady rockmana, który przetrwał", jest jedną z tych książek, które czyta się dla relaksu. Nie jest to ani poważna biografia ani żadna fabularyzowana historia. Jest to zbiór listów, próśb, różnego rodzaju anegdot oraz ciekawych komentarzy, które trafnie odpowiadają na często bardzo głupie prośby czy pytania, kierowane do Ozzy'ego. Na pewno nikt nie powinien traktować poważnie tego, co mówi. A już na pewno nikt nie powinien się stosować do jego zaleceń. Bo może to grozić nie tylko szaleństwem ale i niechybną śmiercią.

Poza oczywistym walorem humorystycznym, możemy dowiedzieć się o tym, z czym zmagał się kultowy dla niektórych, rockman i jakie "smaczki" przysyłają do niego jego fani, prosząc o poradę. Jak wielu jego kolegów po fachu, Ozzy też zmaga się z masowym zalewem poczty of fanów, lecz zamiast na to narzekać, przerobił to na niezwykle zabawny poradnik, którego zastosowanie grozi niekontrolowanymi wybuchami śmiechem oraz dobrą rozrywką w towarzystwie jednego z twórców współczesnej sceny metalowej.

Legendarny Ozzy, w nieco bardziej zabawnej formie był dla mnie czymś świeżym i muszę przyznać, mając pewne doświadczenie ze światem rockowym, niektóre z rad, zawartych w książce można łatwo przełożyć na nasze, zwyczajne życie. Podstawowym przekazem jest jednak to, że nie ważne ile ma się lat i ile się w życiu przeszło, trzeba podchodzić do siebie i ludzi z dystansem i poczuciem humoru.

Polecam tę książkę nie tylko fanom Ozzy'ego
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena