Koszyk 0
Opis:
Jason oraz Rachel muszą zebrać wszystkich pozostałych przy życiu bohaterów Lyrianu, aby pokonać Maldora. Czy uda się przekonać niezbędnych sprzymierzeńców, zanim cesarz zdławi raczkującą rebelię? Czy zdołają pokonać straszliwych wrogów i przeciwności losu? Nie przegap drugiego tomu bestsellerowej sagi Brandona Mulla.
 • Mag
 • miękka
Mniej Więcej
 • Brandon Mull
 • 2013
 • 0
 • 586
 • 200
 • 135
 • 9788374802987
 • 9788374802987
 • ZAWJT
 • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Zarzewie buntu

Ocena:
Autor:
Data:
No i doczekałam się! Pierwsza część Pozaświatowców sprawiła, że z wytęsknieniem wyglądałam kolejnego tomu. Bardzo byłam ciekawa, jak potoczą się dalsze losy Rachel i Jasona.

Chłopak wrócił do domu, do świata Poza, a Rachel pozostała w Lyrianie. Nie jest jednak szczęśliwy, stał się samotnikiem, i gdyby nie ręka rozsadnika Ferrina, którą zabrał ze sobą, nie miałby żadnego kontaktu z Lyrianem. Martwił się o Rachel i bardzo chciał podzielić się z Galloranem swoim odkryciem związanym ze Słowem ... Był tak zdeterminowany do powrotu do tej niezwyklej krainy, że spakował plecak i i udał się do ZOO. Ponownie skorzystał z przejścia między światami mieszczącego się we wnętrzu hipopotama, czym zszokował zwiedzających. I znowu jest w Lyrianie!
Rusza na poszukiwanie Rachel i Ślepego Króla. Okazuje się, że wiele się tam wydarzyło – siedziba Gallorana została zniszczona, a on się ukrywa. Rachel w tym czasie pilnie uczyła się endomickiego i umacniała swoje „magiczne” umiejętności, które na pewno przydadzą się w walce z Maldorem.
Wreszcie wszyscy się spotykają i po wymianie informacji, w zwartych szeregach wyruszają na wojnę przeciwko Maldorowi. Ten również nie próżnuje, wszędzie pełno jest jego czatowników, harataczy i innych szpiegów. Rozsadnik Ferrin próbuje udowadniać swoje wsparcie dla Gallorana, ale po dotychczasowych przejściach trudno mu do końca zaufać i uwierzyć. Do grupy dołączyli również muzykant Tark, Drake, Jasher, najemnik Aram – szeregi zwolenników Gallorana stale rosną.
Ekipa Ślepego Króla jest zdeterminowana do walki o przyszłość Lyrianu!

Brandon Mull oczarował mnie swoją wyobraźnią i pomysłowością. Wykreował niezwykły świat, znajdujący gdzieś obok nas, bardzo barwny i intrygujący. Powiązanie nastolatków z naszego świata z legendarnym królem Lyrianu było strzałem w dziesiątkę, a złowieszczy Maldor dodał całości dreszczyka emocji. Z niecierpliwością będę czekała na ostatni tom, i już zaczynam się rozglądać za „Baśnioborem” – jestem ciekawa, czy też mnie tak pochłonie.

Brandon Mull jest genialnym pisarzem, który włada piórem jak rycerz mieczem. Doskonały pomysł przekształcony w doskonałą powieść – to Pozaświatowcy Brandona Mulla! Polecam!

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2013/04/pozaswiatowcy-zarzewie-buntu-cz2.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Zarzewie buntu

Ocena:
Autor:
Data:
"Myślę, że jeśli kłamie się dostatecznie długo i dostatecznie często, człowiek staje się kłamstwem. Odrzyj mnie ze wszystkich pozorów i oszustw, a nie wiem, czy cokolwiek zostanie."*

Brandon Mull powraca do nas z kolejnym tomem serii, pełnym przygód. Jason wrócił do swojego świata, jednak fakt iż zostawił za sobą Rachel oraz niewiedza jego przyjaciół o oszustwie, jakim okazało się Słowo nie czyniły jego sumienia lekkim i oznaczały powrót do Lyrianu. A tam, oczywiście ... od samego początku czeka nas akcja. Jason jest śledzony przez Czatownika, odwiedza nowe, nieznane mu dotąd obszary Lyrianu - tak samo Rachel, która na dodatek odkrywa u siebie niezwykłą zdolność do nauki edomickiego. Maldor coraz bardziej zaczyna obawiać się o swoje rządy i otwarcie atakuje przeciwników. Czy uda się podnieść bunt przeciwko groźnemu cesarzowi? Kto będzie musiał oddać życie w walce przeciwko tyranowi? Jakie nowe tereny odkryje przed nami ten niezwykły świat? Czy nasi bohaterowie mogą liczyć chociaż na cień szansy w podejmowanej walce?

Autor po raz kolejny raczy nas dobrą i szybko nabierającą tempa akcją. Bohaterowie, zdaje się, są w ciągłym ruchu. Stale podróżują, uciekają, poszukują sprzymierzeńców, możliwości do wykorzystania w nadchodzącej walce, a przed nimi czeka niejedna przeszkoda i strata do poniesienia. Wyprawa, jak i zadanie, którego się podjęli nie będą łatwe. Na każdym kroku muszą pamiętać, że Maldor ma oczy i uszy szeroko otwarte (dosłownie), w praktycznie całej krainie. Nawet wśród swoich nie czują się całkowicie pewnie. A czas nagli ich coraz bardziej. Niektóre decyzje będą musieli podejmować w w mgnieniu oka, inne nie będą łatwe do podjęcia. Przed nimi stają wybory, które mogą spowodować różne skutki, a te doprowadzić do jednej z wersji przyszłości. A jaka jest im pisana?

"Sekret z przeszłości może wykupić przyszłość"

"Zarzewie buntu" to świetna kontynuacja dobrej powieści. Tom ten porwał mnie bardziej niż część pierwsza serii. O wiele mocniej zżyłam się tutaj z bohaterami, a ich przygody i los nie są już mi obojętne. Poznajemy nowe ciekawe rasy, królestwa i krainy. Odwiedzamy zakątki, w które nie zapuszczają się często nawet mieszkańcy Lyrianu. Natrafiamy na zombie-podobne istoty, leśne ludy, czy ludzi żyjących zaledwie dwa/trzy lata. Dowiemy się wielu interesujących rzeczy i przy okazji przekonamy się, że postaci skrywają jeszcze niejedną tajemnicę i umiejętność, które mogą okazać się pomocne.

Autor ponownie czaruje nas językiem, pobudza wyobraźnię i niejednokrotnie zadziwia czytelnika. Młodzi bohaterowie dojrzewają, powoli stają się bardziej odpowiedzialni, podejmują poważniejsze decyzje i odczuwają, że niekiedy od nich zależy życie ich towarzyszy. Jason uczy się posługiwać mieczem, a Rachel słowem. Oboje szkolą się w nowych umiejętnościach i wykorzystywaniu ich w otwartym starciu. Na każdym kroku ich podróży widać, że autor szykuje bohaterów na walkę, która coraz bardziej zdaje się nieuchronna. Tylko czy buntownicy mają jakieś szanse na zwycięstwo? A nasi bohaterowie na powrót do domu? Przekonamy się w następnym tomie.

Książkę ponownie polecam miłośnikom twórczości Brandona Mulla i osobom, którym "Świat bez bohaterów" przypadł do gustu. Pozycję tę polecam także wielbicielom przygód, niezwykłych krain i ludów je zamieszkujących, walk, magii i osobom lubiącym poszerzać granice swojej wyobraźni. Ja już nie mogę doczekać się dalszych przygód tej niezwykłej grupy przyjaciół i sojuszników. Ciekawe, ilu z nich dotrwa do końca.

"Ty i ja poruszamy się w czasie jak płomień na linie. Popioły za nami to przeszłość, pożarte i nieosiągalne. Sznur przed nami to przyszłość. Jednak tylko chwila, którą zamieszkujemy, jedyny moment, kiedy możemy działać, to teraźniejszość, punkt, w którym płomień się pali, punkt, w którym czas dotyka wieczności."

___
http://ruczek.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena