Koszyk 0
Opis:
Trzech mężczyzn: Tarkwiniusz, etruski wojownik i wróżbita. Brennus Gall, jeden z najbardziej przerażających rzymskich gladiatorów. I Romulus, chłopiec-niewolnik, sprzedany do szkoły gladiatorów, ale marzący o zemście za los swój i siostry bliźniaczki, Fabioli. Fabiola, sprzedana do domu publicznego jako trzynastolatka. Kochana przez jednego z najpotężniejszych ludzi Rzymskiej Republiki. Pełna nienawiś ... ci do nieznanego ojca, który zgwałcił jej matkę. Niewolnicy Rzymu. Ich losy są splecione ze sobą w fascynującej odysei. Zaczyna się ona w przesiąkniętym korupcją i przemocą Rzymie, ale kończy dużo dalej, na granicy znanego świata, gdzie obszarpane pozostałości rzymskiej armii – Zapomniany Legion – będą się zmagać z przytłaczającymi przeciwnościami, gdzie trzej mężczyźni staną oko w oko ze swoim przeznaczeniem. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Znak
  • miękka
Mniej Więcej
  • Ben Kane
  • 2015
  • 656
  • 210
  • 135
  • *, 97883240-3058-3
  • 9788324030583
  • ZCP8C

Recenzje czytelników

Kronika legionu, część I

Ocena:
Autor:
Data:
Kane posiada bardzo szeroką wiedzę z antyku, co naturalnie przydaje się przy pisaniu książek historycznych. W swojej powieści autor skupia się na wyprawie wojskowej Krassusa na wschód, gdzie ostatecznie rzymskie legiony zostają pokonane. Kane pozwala sobie na wiele interpretacji, łatania luk w historii własnymi pomysłami, co oczywiście wyszło bardzo dobrze i ciekawie. Biorąc pod uwagę, że nie wiadomo jak potoczyły się losy dziesięciu tysięcy legionistów wziętych w niewolę ... sam zainteresowany na bazie najnowszych badań wysnuł bardzo ciekawą hipotezę. Jednak dalsze losy dzielnych wojów można będzie poznać dopiero w kolejnych tomach.

W powieści urzekają opisy miast, budowli, przedmiotów, ludzi czy wszystkich drobnych elementów, które stanowią spójną całość danej historii. Do tego bardzo wiarygodnie opisał zwyczaje wojenne zarówno Rzymian jak i Partów. Kane stanął tutaj na wysokości zadania. Z resztą widać to po objętości tomu, że postawił na jakość swojej powieści.

W książce pojawiają się wątki wielkiej polityki i także wielkie postacie. Poza Krasussem z fabułą mocno związany jest Brutus - bliski współpracownik Cezara, o którym również się dużo wspomina. Brutus odegrał tutaj również znaczną rolę, opiekując się siostrą bliźniaczką. Ale najlepszą robotę autor wykonał tworząc postacie wędrujące z wojskiem na wschód Imperium - Romulus, Brennus i Tarkwiniusz.

I na koniec warto podkreślić dwa ważne elementy tej powieści. Pierwszym była wielka bitwa wojsk Krassusa z Partami. Ta krwawa jatka rozlewa się przez kilka rozdziałów i zbudowana jest jak dobry gatunkowo thriller wojenny. Drugim wątkiem było pozostawienie samej Fabioli, która podniosła się wysoko dzięki swej urodzie i inteligencji. Oboje z bliźniaków wypełnia swoje przeznaczenie. Gdzie ich to zawiedzie? Zobaczymy już niebawem.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

"Zabij albo daj się zabić"

Ocena:
Autor:
Data:
"Zapomniany legion" Bena Kane'a to wspaniała gratka dla fanów literatury historycznej, ale nie tylko. Tą 605- stronnicową książkę pochłania się zaledwie w kilka wieczorów. Autor - fanatyk historii starożytnego Rzymu wspaniale odwzorowuje klimat tamtej epoki. Słownictwo jest na tyle bogate, że w 100% odwzorowuje mowę starożytnych Rzymian ( słowa niezrozumiałe dla współczesnego czytelnika wytłumaczone są w zamieszczonym na końcu książki słowniku) ... Te atuty pozwalają nam współuczestniczyć w świecie głównych bohaterów:

- Tarkwiniusza- etruskiego wojownika i wróżbity
- Brennusa Gala - jednego z najbardziej przerażających rzymskich gladiatorów
- Romulusa- chłopca-niewolnika sprzedanego do szkoły gladiatorów
-Fabioli- sprzedanej do ekskluzywnego domu publicznego

"Czy Cezar może być naszym ojcem?"
To pytanie nadaje sens całej akcji. Romulus i Fabiola, bliźnięta będące owocem gwałtu zaciekle dążą do poznania prawdy o swoim pochodzeniu. Dzieci niewolnicy zostają sprzedane, ale czy na zawsze rozdzielone?

"Nie pozwól aby te dzikie bestie złapały Cię żywcem, mój bracie."
Romulus trafia do szkoły gladiatorów, już od pierwszych dni wykazuje się ogromną odwagą,heroizmem, w swoich działaniach kieruje się przede wszystkim honorem.

"Zabij albo daj się zabić"
Tu odnajduje prawdziwą przyjaźń, jego wiernym kompanem zostaje Brennus, który nie tylko pomaga mu przetrwać, uczy go sztuki walki, ale zostaje jego powiernikiem. Jedna pomyłka i stracą wszystko na co do tej pory zapracowali...

"Nie słabość, lecz siła.Nie żal. Zemsta."
Los nie jest również łaskawy dla Fabioli - trzynastoletnia dziewczyna sprzedana do ekskluzywnego burdelu - Lupanaru. Godzi się ze swoim losem, gdyż wie, że to jedyna droga do zdobycia informacji o ukochanym bracie. Wie, że im szybciej zacznie osiągać sukcesy i oszczędzać pieniądze, tym szybciej osiągnie swój cel.

"Czeka Cię wyprawa do miejsc, do których nigdy nie dotarł żaden z Allobrogów"
Śmierć bogatego arystokraty zmusza przyjaciół do ucieczki. Tam poznają Tarkwiniusza pragnącego zemsty na człowieku, który odebrał życie jego mentorowi.

Myślę, że ten światowy bestseller zostanie miło przyjęty przez polskich czytelników. To naturalistyczny portret Rzymu w I w p.n.e
Niecodziennym zjawiskiem jest oddanie głównego głosu ludziom ze starożytnego marginesu społecznego - niewolnicy, prostytutki, gladiatorzy. Stąd też nie zdziwmy się, gdy w książce natrafimy na sporą ilość wulgaryzmów, sceny erotyczne i okrucieństwa będące na porządku dziennym. Wszystko to jednak dodaje książce pikanterii i uroku.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena