Koszyk 0
Opis:
Być Polakiem w Związku Sowieckim w 1938 roku – to mniej więcej to samo,co być Żydem w III Rzeszy. Helena Trybel, świadek ludobójstwa Bardzo dobrze! Kopcie i czyśćcie nadal ten polsko-szpiegowski brud.Niszczcie go w interesie Związku Sowieckiego. Józef Stalin Wkroczenie Sowietów do Polski w 1939 roku było dla wielu szokiem. Rozstrzelanie polskich oficerów przez NKWD wiosną 1940 roku stało się ... symbolem komunistycznego aparatu terroru… Lecz Stalin mordował Polaków już w 1937 roku.  W ramach „operacji polskiej” zginęło dziesięć razy więcej ludzi, niż wynosi liczba ofiar zbrodni katyńskiej. W kraju Stalina każdy Polak był „szpiegiem”. Nikt nie czuł się bezpieczny. Wystarczył podpis jednego człowieka… Oto historia zapomnianego ludobójstwa. Przypomina nam o nim Rosjanin, wybitny historyk, znawca dziejów mniejszości polskiej w Związku Sowieckim. Ta zbrodnia nie doczeka się kary. Nie wolno nam o niej zapomnieć! Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Znak
 • twarda
Mniej Więcej
 • Nikołaj Iwanow
 • 2014
 • 1
 • 446
 • 243
 • 172
 • 9788324030439
 • 9788324030439
 • ZCETD

Recenzje czytelników

Zapomniane ludobójstwo

Ocena:
Autor:
Data:
Książka prof. Nikołaja Iwanowa odsłania przed czytelnikami dramatyczny i ciągle pozostający w niewystarczający sposób poznany fragment historii Polaków. "Zapomniane ludobójstwo" to praca rosyjskiego badacza, który przypomina Polakom, że czas upomnieć się o pamięć pomordowanych rodaków w zachodnich okręgach ZSRS w latach 1937-1938. Przypomina, gdyż do tej pory problem ten przez polskich badaczy nie został jeszcze potraktowany całościowo.

Operacja Polska NKWD ... o której traktuje książka, była planowaną akcją wymierzoną przeciwko polskiej ludności w Związku Sowieckim, którzy - zdaniem tamtejszych władz - nie pasowali do ich modelu komunizmu, a który miał na tych ziemiach zapanować. Podobno sam Józef Stalin miał nawet powiedzieć, że komunizm pasuje Polakom jak siodło krowie. Z tej przyczyny przystąpiono do metodycznej eksterminacji ludności polskiej.

Książka prof. Iwanowa jest nie tylko odsłonięciem przed społeczeństwem historii tamtych wydarzeń, ale w równej mierze jest także wyrzutem sumienia Polaków, którzy zapomnieli o pomordowanych (jeszcze przed wojną) rodakach na wschodzie.

Polecam "Zapomniane ludobójstwo" każdemu, kto interesuje się historią Polski. Ten fragment jej dziejów jest dla nas bardzo gorzki, natomiast ważny, aby pamięć o tamtych wydarzeniach wskrzesić w naszym społeczeństwie i kultywować pamięć o naszych rodakach.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena