Koszyk 0
Opis:
"Większość dnia spędzam ze zmarłymi. Czasem ze zmarłymi, którzy nie żyją od bardzo dawna. Jestem antropologiem sądowym. To po części patologia, po części archeologia. To, co robię, wykracza poza jedno i drugie. Bo nawet wtedy, kiedy biologia człowieka przestaje działać, kiedy z tego, co było życiem, zostaje jedynie zepsucie, zgnilizna i stare suche kości, nawet wtedy zmarły może być ważnym świadkiem. Może opowiedzieć swoją historię pod warunkiem, że umie się ją zinterpretować. Ja umiem ... Umiem skłonić zmarłych do zwierzeń''. "Kość opiera się wszystkiemu z wyjątkiem najgorętszego ognia. I nawet jeśli wypali się z niej cały węgiel, nawet jeśli jest już martwa i bez życia niczym pumeks, wciąż zachowuje swój pierwotny kształt. Ale jest wtedy jedynie wątłym duchem samej siebie sprzed spalenia, cieniem, który łatwo kruszy się i rozpada, ostatnim bastionem spopielałego życia." Tym razem doktor David Hunter - jak zawsze wyrwany z własnych bolesnych przeżyć - ma odczytać historię przerażającej zbrodni ze spopielałych kości. Na targanej sztormem, odciętej od świata i sparaliżowanej śmiertelnym strachem wysepce, której mieszkańcy mają swoje straszne tajemnice, nic nie jest tym, czym się wydaje, i nic nie może być wyjaśnione do końca. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Simon Beckett
 • 2011
 • 2
 • 332
 • 205
 • 130
 • 978-83-241-3965-1
 • 9788324139651
 • ZA5A0

Recenzje czytelników

Rewelacja w każdym calu.

Ocena:
Autor:
Data:
,, Historia naszego życia, a czasem i śmierci jest zapisana w kościach (.) Kość opiera się wszystkiemu z wyjątkiem najgorętszego ognia''. Zastanawialiście się kiedyś, co dzieje się z ludzkim ciałem podczas spalania w wysokiej temperaturze np. w trakcie kremacji zwłok. W jakiej kolejności i czasie następuje spopielanie ciała. Odpowiedzi na te pytania możemy częściowo uzyskać, czytając książkę ,,Zapisane w kościach'' Simona Becketta, wydaną przez wydawnictwo Amber. (... ... )

Całość dostępna pod adresem :
http://www.kostnica.com.pl/zapisanewkosciach.htm
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Miażdzący klimat

Ocena:
Autor:
Data:
Zapisane w kościach Simona Becketta to pierwsza część którą przeczytałem z całej serii. Jest to tez główny powód dla którego przestałem istnieć dla świata zewnętrznego i przeniosłem się całą świadomością do charyzmatycznego umysłu dr. Davida Huntera i jego antropologicznego świata.
Klimat grozy i niepewności, unosi się w powietrzu tak gęsto że można by go pokroić nożem. Napięcia trzyma dosłownie do ostatniej kartki i powoduje arytmie serca po skończeniu powieści.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena