Koszyk 0
Opis:
Historia o bliznach z przeszłości, które jedynie prawdziwa miłość jest w stanie uleczyć. Elena ma pasję, którą od dzieciństwa przekazywała jej babcia. Zajmuje się wytwarzaniem perfum, otacza się esencją kwiatów, drzew i przypraw a zapachy są językiem, którym się porozumiewa. Kiedy Elena rozstaje się z narzeczonym, z którym od jakiegoś czasu mieszkała i z któ ... rym planowała założyć rodzinę, traci poczucie bezpieczeństwa i wiarę w miłość. Nadal ma jednak swoja pasję, która zaprowadza ją do Paryża, stolicy perfum, gdzie zapachy przygotowuje się według starych receptur. Tworzone przez nią esencje w krótkim czasie zyskują powszechne uznanie. Elena potrafi stworzyć zapach, który pozwala odzyskać utraconą miłość, przezwyciężyć nieśmiałość, przywrócić pogodę ducha. Nadal jednak nie może stworzyć aromatu, który pogodziłby ją z jej własną przeszłością i dał siłę do przebaczenia. Istnieje tylko jedna osoba posiadająca klucz do serca Eleny, zdolna przynieść ukojenie. To Cail, który rozumie delikatność kwiatu, wie jak go kochać i jak go chronić… „Przywołuje atmosferę Czekolady, ale można zauważyć też wiele powiazań z Sekretnym językiem kwiatów”. Lidia Catalano, La Stampa „Tę książkę czyta się jednym tchem”. Giovanni Pacchiano, Corriere della Sera Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Cristina Caboni
  • 2016
  • 1
  • 432
  • 205
  • 143
  • *, 978837999-714-5
  • 9788379997145
  • ZDCDU

Recenzje czytelników

Zapach perfum

Ocena:
Autor:
Data:
Perfumy w naszym życiu pełnią bardzo ważną rolę. Używają ich kobiety, mężczyźni, a nawet dzieci. Tak naprawdę perfumy, to otaczający nas świat. Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy, że deszcz może mieć woń, albo ktoś może pachnąć ziemią i słońcem. Warto postrzegać świat nie jaki widzimy na własne oczy, lecz taki, który obleczony jest zapachami i niedostrzegalnego piękna.

Elena od dziecka, tak właśnie postrzega świat ... mieszkając u babci dziewczyna uczy się jak zostać prawdziwą perfumiarką i jak przygotowywać zapachy własnego wyrobu. Jej babcia oczywiście do nauki dziewczynki podchodzi bardzo stanowczo i poważnie, za każdy najmniejszy błąd wyznacza karę. Ależ oczywiście Elena ma jeszcze matkę, która pod wpływem męża, a ojczyma dziecka oddała ją pod opiekę swojej matki.
Elena rośnie i z nastolatki wychodzi z niej kobieta ceniąca sobie szczerość i świetnie znająca się na perfumach. Lecz jej kariera nie ma nic wspólnego z olejkami i perfumami. Kobieta prowadzi restaurację, której to współwłaścicielem jest jej chłopak. Para od bardzo dawna planuje swoją przyszłość i już usilnie starają się o dziecko.
Niestety pewnego dnia Elena zostaje zdradzona przez narzeczonego i postanawia całą swoją teraźniejszość zostawić za sobą i zacząć od nowa w krainie miłości - w Paryżu.
Robiąc porządki w rzeczach kobieta wśród starych zeszytów babki znajduje pamiętnik, w którym jest opisana tajemnica sekretnych Doskonałych Perfum.
Niestety nic z tego nie wiadomo, ponieważ przepis został bardzo skrupulatnie skryty i nikomu do tej pory nie udało się odtworzyć tajemniczych składników perfum.

Czy po tym wszystkim Elena znajdzie prawdziwą miłość?
Co w takim razie z perfumami, czy to zwykły rodzinny mit, czy prawda?

Książka, której strony dosłownie pchną różami. Miła w dotyku i czytaniu, wprowadza w atmosferę toczącej się w środku akcji. Bohaterzy bardzo urzeczywistnieni i dający się polubić.

Tajemnice, kłamstwa, zatajenia, a nawet czasami niebezpieczne sytuacje.

Zanurkuj prosto w soczystą pachnącą różami fabułę.

Ocena: 9/10

Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena