Koszyk 0
Opis:
Lato na południu Francji. Zapach ziół i kwiatów odurza jak mocne wino. Słońce wyostrza kolory i zmysły. Tutaj niektórym udaje się zapomnieć o kłopotach, a inni chyba nie mogą bez nich żyć. Gorące lato Opromieniony słońcem stary dom, otoczony ogrodem, a w nim ich dwoje. Ella mieszka tu na stałe, Sebastien wpadł tylko na chwilę. Dla niej to bezpieczny azyl, dla niego powró ... t do bolesnych wspomnień. Oboje samotni, nagle odkryją radość płynącą z bliskości. Miodowy miesiąc w Prowansji Billie od dawna kocha swojego szefa. Gdy zostaje jego żoną, mogłoby się wydawać, że wreszcie będzie szczęśliwa. Jednak okazuje się, że czasami spełnienie marzeń nie daje satysfakcji, a nawet powoduje spore komplikacje. Już podczas miesiąca miodowego w Prowansji dochodzi do pierwszej poważnej kłótni między małżonkami. Na południu Francji Sofie kocha męża, ale gdy dostaje kompromitujące go zdjęcia, nie chce słuchać wyjaśnień. Skoro Lucas ją zdradził, wspólne życie nie ma sensu. Upokorzona znika bez słowa. Lucas odnajduje ją dopiero po sześciu latach. Chce wyrównać rachunki i na zawsze zamknąć ten rozdział. Proponuje Sofie wspólny wyjazd do malowniczo położonego zamku na południu Francji. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Lynne Graham, Nina Harrington, Amanda Browning
  • 2016
  • 416
  • 200
  • 125
  • *, 97883276-2156-6
  • 9788327621566
  • ZDB17

Recenzje czytelników

W tle zapachu kwiatów

Ocena:
Autor:
Data:
Trzy piękne powieści o miłości i poszukiwaniu szczęścia, które przenoszą czytelniczki pod słońce malowniczej Francji. Krótkie, czarujące romanse w tle zapachu kwiatów, idealne do zabrania w kobiecą torebkę na urlop.

,,Słoneczne lato” wprowadza nas w krainę bujnej zieleni i beztroskiego lata. Właściciel poważnej firmy informatycznej powraca do domu swojego dzieciństwa, aby odkryć prawdę dotyczącą własnych korzeni. Trafia na pilnującą gospodarstwa piękną kobietę ... wielbicielkę jazzu i prostego życia na peryferiach, która pokazuje mu, jak cieszyć się każdym dniem. Między z pozoru tak różnymi osobami rodzi się namiętność.

Nietrudno zgadnąć, że romans dwojga ludzi kończy się oczekiwanym happy endem. Fabuła toczy się jednotorowo w stałym tempie, co jednak nie odbiera radości przerzucania kolejnych stron. Przede wszystkim jest to opowieść pozytywna w odbiorze, niosąca pokrzepiające przesłanie i wzruszenie. Czyta się ją szybko i z przyjemnością.

Historia ,,Miodowego miesiąca w Prowansji” rozpoczyna się w dniu ślubu mało atrakcyjnej Billie, której marzenie o poślubieniu ukochanego mężczyzny właśnie się spełnia. Wcześniej zawzięty i władczy Aleksiej był jej szefem, a ona jego sekretarką, zaś teraz połączyło ich uczucie zapieczętowane więzem małżeńskim. Wpływowy i bogaty biznesmen jest także ojcem dziecka Billie. W wyniku nieszczęśliwego wypadku stracił wspomnienia o pierwszej wspólnej nocy ze swoją obecną żoną. Bohaterka zamierza wyjawić mu prawdę następnego dnia, podczas podróży poślubnej. Doprowadza to do kłótni nowożeńców.

Niestety, tę opowieść uważam za najmniej udaną w całej książce. Motyw zaniku pamięci i dziecka, o którym nie wie jego biologiczny ojciec, wydaje się bardzo nierealistyczny. W dodatku irytowało mnie zachowanie wszystkich bohaterów. Już w dniu ślubu Aleksiej jest bardzo oschły w stosunku do swojej żony – niemal daje jej do zrozumienia, że będzie ją zdradzał z licznymi kochankami. Między ,,zakochanymi” nie ma czułości, radości ani spełnienia, lecz same negatywne emocje, jakby zostali zmuszeni do zawarcia związku małżeńskiego. Aleksiej, niczym duchowy brat Christiana Greya, przez większość czasu podchodzi do Billie przedmiotowo i bez jakiejkolwiek troski. Jest okrutny i nie okazuje kobiecie należytego szacunku, traktując ją niczym nieposłuszne dziecko. Lynne Graham napisała nieprzemyślaną powieść, chociaż nie można odmówić jej lekkiego stylu i niespodziewanych zwrotów akcji.

,,Na południu Francji” przenosi czytelnika w codzienność Sofie, sześć lat po wydarzeniach, które odmieniły na zawsze jej życie. Właśnie wtedy otrzymała dowody zdrady swojego męża: kompromitujące zdjęcia przedstawiające Lucasa z inną kobietą. Spakowała się i wyjechała bez słuchania żadnych wyjaśnień. Teraz powoli układa sobie przyszłość… do czasu, kiedy losy jej i Lucasa na nowo się skrzyżują. Były mąż proponuje Sofie wyjazd do zamku na południu Francji. Ona przystaje na tę propozycję.

Uważam to opowiadanie za najbardziej udane z całego zbioru. Miłość między bohaterami jest wręcz namacalna, a ich uczucia sprawiają wrażenie autentycznych. Perypetie dwojga zakochanych w sobie ludzi śledziło się z przyjemnością.

Książka ,,Zapach lawendy” jest zbiorem wartym uwagi, przeładowanym emocjami i słońcem. Warto zapoznać się z jego treścią, szczególnie w wakacje.

(Więcej recenzji na stronie Literanna:
http://literanna.pl/doku.php - zapraszam!)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

www.swiamiedzystronami.blogspot.com

Ocena:
Autor:
Data:
Do nie dawna romanse nie były moim ulubionym gatunkiem do czytania. Sięgałam po nie sporadycznie i często z niechęcią. Jednak były częścią tego, co czytam, jako przerywnik z lekkiego i niejednokrotnie bajkowego rodzaju. Zazwyczaj jest to lektura, która nie wymaga ode mnie myślenia, a często nawet zbytniego zaangażowania. Podchodziłam do niej lekko, z rozbawieniem i bez jakichkolwiek wymagań. Ale ostatnimi czasy sięgam po nią coraz częściej. W wersji młodzieżowej ... dla młodych dorosłych czy klasyczne, ale jednak zaczęła być większą częścią mojej czytelniczej przygody. Tym razem wraz z autorkami przeniosłam się do Francji gdzie w okresie letnim w towarzystwie zapachu ziół i lawendy trzy pary przeżywają swoje problemy, romanse i próbują naprawić bądź stworzyć coś na kształt związku.

„Słoneczne lato” Nina Harrington
Ella od dłuższego czasu mieszka w południowo-wschodniej części Francji. Wraz z synkiem znalazła tam dom, wytchnienie, ale przede wszystkim pracę i spokój. Gdyby nie fakt, że jej mąż nie żyje, a teściowie pragną zrobić wszystko by mały Daniel zamieszkał z nimi jej życie było by w miarę normalne. Jednak pewnego dnia w domu, w którym pracuje pojawia się Sebastien – pasierb właścicielki domu, właściciel firmy i milioner żyjący na najwyższych obrotach. Choć młoda kobieta się opiera to wie, że on nie jest jej obojętny, a gdy widzi, jaka więź nawiązuje się miedzy nim, a jej synem serce zaczyna jej krwawić. W tym samym czasie Seb pewny, że najważniejsza jest dla niego firma, pieniądze i założenie fundacji zaczyna zauważać też inne dobra. Powrót do miejsca gdzie spędził dwanaście lat swojego życia i to, jako dziecko zaczyna wpływać na niego i to nie koniecznie tak jak on by sobie tego życzył. Czy odważą się do siebie zbliżyć? Czy zaufają nie tylko swoim rozumom, ale i sercom? Czy pozwolą by w ich życiu zagościły uczucia i to one, chociaż raz przejęły nad nimi kontrolę?

„Miodowy miesiąc w Prowansji” Lynne Graham
Billie od dawna zakochana była w swoim szefie, ale to, co do niego czuła chowała głęboko w sercu i głowie. Kiedy, więc Aleksiej prosi ją o rękę, a potem biorą ślub jest pewna, że wreszcie będzie szczęśliwa. Niestety kobieta ma przed ukochanym sekret, a co najdziwniejsze sekret związany z ich dwójką. Ich problemy zaczynają się już w noc poślubną, gdy na jaw zaczyna wychodzi to, co kobieta chciała ukryć. Do czego doprowadzi fakt, że Billie nie zdobyła się na odwagę by porozmawiać z ukochanym na początku związku? Czy jest szansa na to, że związek oparty na kłamstwie i problemach z pamięcią przetrwa? Czy jest szansa, że małżeństwo Drakosów przetrwa taki kryzys?

„Na południu Francji” Amanda Browning
Sofie przez pewne zdarzenie w swoim życiu straciła wiarę w siebie, ale i zaufanie do mężczyzn. Minęło wiele lat nim odważyła się otworzyć i pokochać. Na reszcie szczęśliwa, kochająca swojego męża bezgranicznie wierzy, że uda jej się ułożyć sobie życie. Niestety szczęście nie trwa długo. Gdy w jej ręce dostają się kompromitujące Lucasa zdjęcia nie zastanawia się długo. Ponieważ jest on na delegacji to po prostu się pakuje i ucieka. Zaciera za sobą ślady i unika go przez sześć lat. To w tedy mężczyzna ją odnajduje. Chce wyrównać rachunki, dowiedzieć się, co sprowokowało Sofie do ucieczki i dlaczego kobieta nic mu nie wyjaśniła. Przy tej okazji Luc dowiaduje się, że jego żona ma za uszami nie tylko ucieczkę, ale i ukrywanie faktu, że został on ojcem. Mężczyzna proponuje wspólny wyjazd na południe Francji gdzie chce zamknąć pewien rozdział ich życia. Do czego doprowadzą niedomówienia, brak wyjaśnień i tajemnice? Czy związek Antonettich się rozpadnie czy uda im się naprawić szkody jakie już zostały wyrządzone?

Chociaż książka niesamowicie lekka co trochę mi przeszkadzało to jednak daje do myślenia. Po raz pierwszy z romansu wyłuskałam wniosek i to taki, który skłania do przemyśleń. Od dawna świadoma jestem, że w dzisiejszych czasach ludzie unikają rozmów, kontaktu innego niż fizyczny. Nawet wieloletnie małżeństwa, narzeczeństwa czy zwykłe pary dorosłych tudzież nastolatków wolą nie mówić nic niż wyjaśnić niektóre kwestie. Ciężko w tedy o zaufanie czy trwały związek co pięknie przedstawiają dwie z trzech zawartych tu historii. Chciała bym zachęcić do przeczytania tej pozycji właśnie osoby w związkach - szczególnie te, które nie lubią rozmawiać. Więcej nie będę dodawać, bo nie ma takiej potrzeby.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena