Koszyk 0
Opis:
Pobudzająca wyobraźnię opowieść o utraconej miłości i rodzinnych sekretach, sięgająca czasów hiszpańskiej wojny domowej. W przepięknej scenerii wzgórz Walencji stoi zapomniany dom, który przetrwał serię niszczycielskich najazdów wojsk generała Franco i rodzinnych dramatów. Czas odcisnął na nim swoje piętno: bielone ściany posiadłości się sypią, a zadbany ogród zamienił się w dziki gąszcz splątanych winorośli i drzewek pomarańczy. Emma Temple, znana i ceniona perfumier ... jest pierwszą od siedemdziesięciu lat osobą, która przekroczy jego próg. Klucz, wraz z plikiem starych listów, otrzymała w spadku po matce, Liberty. Do Hiszpanii przyjeżdża, by odpocząć od londyńskiego zgiełku i osobistych problemów, a także przywrócić podupadłej willi dawny blask. Mimo niewątpliwego uroku domu w Walencji, każdy kąt przypomina Emmie tragiczne wydarzenia, które się w nim rozegrały. Z każdym otwartym schowkiem i podniesionym przedmiotem Emma poznaje niezwykłą historię tego miejsca, swojej rodziny i utraconych marzeń. Począwszy od opisu słynnego zdjęcia Roberta Capy, po zapierające dech w piersi zakończenie, gdy wszystkie elementy układanki trafiają na swoje miejsce, "Zapach gorzkich pomarańczy" to prawdziwa literacka perełka. Novelicious.com Kate Brown wychowała się w dzikim i pięknym Devonie. Jest absolwentką filozofii i historii sztuki. Pracowała jako rzeczoznawca dzieł sztuki, opiekując się kolekcjami prywatnych właścicieli i ambasad w Europie oraz na Bliskim Wschodzie, gdzie obecnie mieszka i pracuje nad drugą powieścią. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Kate Brown
  • 2013
  • 1
  • 494
  • 195
  • 125
  • 978-83-7839-519-5
  • 9788378395195
  • ZAX8Q

Recenzje czytelników

Hiszpania kiedyś i dziś

Ocena:
Autor:
Data:
“Zapach gorzkich pomarańczy” to książka dla wrażliwych czytelników, którzy będą razem z bohaterami przeżywać tragedie opisane z wielką dokładnością przez autorkę. I należy przyznać, że mimo iż los nie szczędził postaciom nieszczęść, książkę czyta się bardzo szybko. Zwłaszcza pod koniec, kiedy akcja nabiera tempa i całkowicie zaskakuje czytelnika. Dla mnie jest to godna polecenia pozycja na wakacje, po którą warto sięgnąć w wolnej chwili.

Bardzo mi książka przypadła do gustu ... z kilku powodów. Po pierwsze akcja powieści ma miejsce w Hiszpanii, którą uwielbiam i kocham o niej czytać. Od razu, dzięki takim książkom mogę podróżować do miejsc, które chciałabym jeszcze kiedyś zobaczyć. Nie muszę wydawać kilkuset euro, by zmienić otoczenie i zwiedzić trochę świata. Wystarczy otworzyć książkę i za parę chwil jestem już w innej rzeczywistości, w zupełnie innym miejscu. Pochłonięta zupełnie innymi sprawami.

Poznaję Hiszpanię za czasów generała Franco i tą współczesną, ale naznaczoną wspomnieniami. Z wielką przyjemnością przeskakuję bramy czasu. Te podróże w czasie są dla mnie niezwykle intrygujące i dają pełen obraz sytuacji.

Dodatkowo cieszy mnie fakt, że książka nie jest słodkim romansem. To książka o trudnych czasach, trudnej miłości, śmierci i wiecznie czającej za drzwiami przeszłości.

Polecam tę wypełnioną zapachem powieść o kobiecie, która zmienia diametralnie swoje życie. I być może autorka nie unika oklepanego motywu ucieczki. Ucieczki do domku gdzieś na innym krańcu świata.Mimo tego dobrze znanego nam zabiegu, często pojawiającego się w literaturze, historię czyta się z zaciekawieniem.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Miłość podczas wojny...

Ocena:
Autor:
Data:
Wojna domowa w Hiszpanii do tej pory była dla mnie tematem, o którym gdzieś słyszałam ale niewiele kojarzyłam. My mieliśmy swoją wojnę, powstania... Zapach gorzkich pomarańczy - przeplatana teraźniejszość z czasami wojny domowej w Hiszpanii, przywołuje czytelnika do poznania tego kraju, a na pewno już mnie;) I wierzcie mi - kiedyś tam się wybiorę:)
Co do tematyki powieści: tajemnica domu, tajemnice rodzinne i oczywiście niespodziewana miłość. Polecam, zwłaszcza na zimowe wieczory...
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena