Koszyk 0
Opis:
Podobno to właśnie zapach tej wyspy skusił kiedyś portugalskich żeglarzy, którzy odkryli dla Europejczyków Zanzibar - wyspe leżącą u wybrzeży Tanzanii. To królestwo przypraw - powietrze jest tu przesiąkniete wonią goździków, cynamonu, gałki muszkatołowej, imbiru, kardamonu, wanilii... Jeżeli do tego dodacie błękit oceanu, najpiękniejsze plaże jakie widziałam, to jest właśnie Zanzibar - raj na ziemi. Uprzedzam, że z bliska jest jeszcze bardziej atrakcyjny ... Mnie jednak najbardziej zaintrygowała praktykowana na tej wyspie poligamia - każdy mężczyzna wyznający islam może poślubić nawet cztery żony. Ale raczej nie ma mu czego zazdrościć, ponieważ najpierw musi za nie zapłacić, potem każdej żonie zapewnić oddzielny dom, kupić dokładnie taką samą biżuterię i z każdą spędzić dokładnie tyle samo czasu... Ja na kilka dni zamieszkałam z dwiema żonami jednego męża, próbując znaleźć odpowiedź na pytanie, czy zazdrość o inną kobietę jest cechą wrodzoną, czy nabytą poprzez wychowanie? Odpowiedź znajdziecie w tej książce. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • G+J RBA
 • miękka
Mniej Więcej
 • Martyna Wojciechowska
 • 2012
 • 0
 • 128
 • 170
 • 107
 • *, 97883-7596-3250
 • 9788375963250
 • ZAE7R

Recenzje czytelników

Zanzibar

Ocena:
Autor:
Data:
Martyna Wojciechowska to bardzo znana polska podróżniczka. Oprócz programów telewizyjnych ma na swoim koncie także wiele książek z relacjami ze swoich podróży. Dzięki uprzejmości Alicji mogłam zapoznać się z jedną z nich.

,,Zanzibar" to jedna z książek wydanych w ramach serii Kobiety na krańcu świata. Publikacja to wydanie kieszonkowe, jednak ma dużą czytelną czcionkę oraz zawiera naprawdę dużo fotografii. Na początku możemy poczytać dane podstawowe o Zanzibarze, ciekawostki oraz porady ... które mogą nam się przydać, gdy już się tam udany. Główna część to opis małżeństwa jednego mężczyzny z dwoma kobietami.

Legalnie w Zanzibarze jeden mężczyzna może mieć cztery żony. Każdej z nich musi zapewnić takie same warunki bytowe, finansowe, z każdą z nich spędzać tyle samo czasu. Ilość żon świadczy o majętności mężczyzny. Obie kobiety mieszkają 19 kroków od siebie, ich domy stykają się ścianami. Oczywistym jest, że jedna jest zazdrosna o drugą. Nie żyją bogato, gdyż mąż zarabia bardzo mało. One dorabiają na zbiorze lag, jednak nie są to wielkie pieniądze. Kobiety w Zanzibarze muszą być szczelnie okryte ubraniem, nawet w bardzo gorące dni.

,,Zanzibar" to publikacja, którą można kupić w bardzo okazyjnej cenie - już za kilka złotych. Lektura nie zajmuje zbyt wiele czasu, a naprawdę można lepiej poznać kraj, do którego większość z nas pewnie nigdy nie pojedzie. Całość dopełniają świetne fotografie. Zdecydowanie pozycja warta uwagi.

Moja ocena: 5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena