Koszyk 0
Opis:
 Najszybciej sprzedający się debiut 2014 w Anglii:prawie 300 000 egzemplarzy w ciągu 4 miesięcy„Wielowymiarowy, zaskakujący thriller psychologiczny, którego niebędziesz w stanie odłożyć”. TESS GERRITSENCo tak naprawdę wiemy o tych, których najbardziej kochamy?„Listopad. Dni robią się krótsze. Zimno mi przez cały czas, ale jejmoże być zimniej. Wieczorem pies dygocze. W pokoju się ... ściemnia,zapalam ogień na kominku, płomienie wabią mnie, smutek bucha żarem,płonie i syczy w głowie.Gdybym tylko. Gdybym tylko słuchała. Gdybym tylko patrzyła. Gdybymtylko mogła zacząć od nowa, dokładnie rok temu…”Rot temu córka Jenny, piętnastoletnia Naomi, nie wróciła do domuze szkolnego przedstawienia. Policyjne poszukiwania nic nie dały.Idealny świat Jenny – świetnej lekarki, szczęśliwej żony wziętegoneurochirurga, kochającej matki trojga wspaniałych dzieci – zaczynasię rozpadać. Wciąż szuka córki, obsesyjnie usiłując zrozumieć, co sięstało. I odkrywa szokującą prawdę o swojej idealnej rodzinie. I o sobiesamej…JANE SHEMILT jest lekarzem internistą. Ukończyła również podyplomowestudia kreatywnego pisarstwa.Fenomenalny sukces odniosła powieścią Zanim zniknęła, w którejporusza temat tabu: czy matka naprawdę zna swoją córkę. Książkabyła najszybciej sprzedającym się debiutem roku 2014 w Anglii. Prawado wydania kupili wydawcy w 12 krajach.Powieść Drowning Lesson, wydana w Anglii jesienią 2015, spotkałasię z równie entuzjastycznym przyjęciem.Jane Shemilt mieszka w Bristolu z mężem, profesorem neurochirurgii,i pięciorgiem dzieci.„Fascynujący i mądry thriller. Wstrząsająca opowieść o matce, któraobsesyjnie szuka zaginionej córki i odkrywa, że nie znała jej takdobrze, jak myślała”. „THE GUARDIAN”„Emocjonalna, poruszająca opowieść o tym, o tym, czy naprawdędobrze znamy tych, których kochamy najbardziej”. „THE SUN”„Skondensowana, gęsta, zmuszająca do myślenia”. „Sunday Mirror”„Mocno zwinięta sprężyna podejrzeń i suspensu prowadzi do zdumiewającegozakończenia”. „MAIL ON SUNDAY” Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Jane Shemilt
 • 2016
 • 1
 • 352
 • 130
 • 205
 • 978-83-241-5699-3
 • 9788324156993
 • ZD6CX

Recenzje czytelników

www.recenzjeknigoholiczki.blogspot.com

Ocena:
Autor:
Data:
Często sięgam po powieści sensacyjne czy thrillery znajdujące się w ofercie Wydawnictwa Amber. Muszę przyznać, że wiele z nich jest naprawdę godnych polecenia (na przykład te napisane przez Sebastiana Fitzka czy Johna Katzenbacha). "Zanim zniknęła" od dziś również będę zaliczać do tej grupy.
Już sama okładka przykuwa wzrok. Gdy zagłębimy się w akcję- trudno będzie powrócić do świata realnego. Nadrzędnym celem stanie się rozwiązanie zagadki.
Książka pisana jest z perspektywy matki ... która musi zmierzyć się z emocjami, problemami, jakie pojawiają się po zniknięciu córki.
Naomi jest nastolatką, która przed mamą nie ma tajemnic. Jej pasją jest teatr. Pewnego dnia znika... Rodzice Naomi poruszają niebo i ziemię by odnaleźć córkę.
W toku śledztwa na światło dzienne wychodzi wiele rzeczy. Okazuje się, że można nie znać osoby, z którą dzieliło się życie przez wiele lat oraz, że rodzice nie znają swoich dzieci, nic nie wiedzą o ich sprawach (choć na pierwszy rzut oka wydaje się inaczej).
Powieść pokazuje, jak łatwo można ulec manipulacji, stworzyć fałszywy obraz sytuacji.
"Zanim zniknęła" to relacja odbywająca się w różnych płaszczyznach czasowych: z wydarzeń przed zniknięciem, w dniu zaginięcia i kilka dni po oraz dziejące się rok po tym traumatycznym przeżyciu, które spotkało rodzinę.
Będę szczera- nie lubię gdy czas akcji zmienia się ciągle, jednak w przypadku tej powieści wcale mi to nie przeszkadzało.
Polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena