Koszyk 0
Opis:
 Wszystko zaczyna się od pewnego snu. Wojtek spotyka małą dziewczynkę, która wręcza mu klepsydrę i mówi: „Musisz ją uratować, zanim piasek przestanie się sypać. W przeciwnym razie ona umrze”. Po przebudzeniu Wojtek odkrywa, że znajduje się w szpitalu. Nie pamięta kim jest ani jak się tam znalazł. Z pomocą przyjaciół próbuje na nowo odtworzyć dwadzieś ... cia lat swojego życia, ale jego wysiłki przynoszą marne rezultaty. Na dodatek wokół Wojtka zaczynają dziać się coraz dziwniejsze rzeczy… Kiedy chłopak jest przekonany, że jego życie nie może się już bardziej skomplikować, poznaje Milenę – dziewczynę, której grozi śmiertelne niebezpieczeństwo… Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Martyna Senator
  • 2016
  • 176
  • 210
  • 135
  • 978837835-489-5
  • 9788378354895
  • ZD7OQ

Recenzje czytelników

Genialne!

Ocena:
Autor:
Data:
Recenzja pochodzi z bloga: turkusowa-sowa.blogspot.com

Główny bohater - Wojtek budzi się w szpitalu, nie pamiętając dlaczego się tam znalazł ani jak wcześniej wyglądało jego życie. Odwiedzają go przyjaciele, którzy usilnie starają się przypomnieć mu kim jest oraz jak dotychczas żył. Niestety mimo usilnych starań, kluczenia po miejskich uliczkach i oglądania dawnych fotografii, nie udaje mu się przywołać czegokolwiek z przeszłości. We śnie oraz kilkukrotnie na jawie ... Wojtek spotyka małą dziewczynkę, która mówi mu: "Musisz ją uratować, zanim piasek [w klepsydrze] przestanie się sypać. W przeciwnym razie ona umrze." Zastanawiając się nad sensem słów, z których nic nie rozumie oraz dowiadując się, iż nikt oprócz niego nie widzi dziewczynki, chłopak zaczyna myśleć, iż zwariował.

Pewnego dnia w nietypowych okolicznościach, Wojtek spotyka piękną rudowłosą dziewczynę. Para zbliża się do siebie i zaczyna sobie zwierzać. Zaczynają się dziać dziwne rzeczy, a dziewczynie grozi wielkie niebezpieczeństwo. Wojtek zakochuje się w Milenie i pomaga jej w opresji. Niestety czas działa na niekorzyść tych dwojga - Wojtek musi rozwikłać zagadkę i uratować Milenę zanim naprawdę będzie za późno. Czy mu się to uda?


Ta książka to totalny rollercoaster emocjonalny! Niesamowita i niebanalna historia pokazująca, iż miłość nie zna granic i nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Czytałam tę pozycję z zapartym tchem i nie mogę uwierzyć, że to już koniec. Książka bardzo wciąga i przypomina mi trochę Incepcję - sen we śnie, snem poganiany. Do końca tak naprawdę nie wiadomo co się dzieje, o co chodzi, kto i dlaczego kogoś ściga, przed kim trzeba uciekać, skąd wzięli się ci ludzie, co to za dziewczynka, przed czym Wojtek ma ratować Milenę. Te wszystkie pytania oraz wiele wiele innych snuło mi się po głowie w trakcie lektury. Oczywiście żeby poznać na nie odpowiedź, przeczytałam ją w błyskawicznym tempie! I powiem Wam, że naprawdę żałuję, iż książka była taka krótka.

Martyna Senator pokazała niesamowitą klasę, talent i swoją genialną twórczość w "Zanim zgasną gwiazdy". Dawno nie czytałam tak zawiłej, interesującej i wciągającej historii jak ta. Szczerze powiedziawszy nie spodziewałam się, że w Polsce mogą się pojawiać tego typu powieści. Nie jest to typowe romansidło, bo poprzeplatane jest elementami fantastyki, pojawiają się tu duchy i anioły. Polecam szczerze jako wakacyjną lekturę - nie zawiedziecie się! :) Wielkie gratulacje i ukłony w stronę autorki!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Zanim zgasną gwiazdy

Ocena:
Autor:
Data:
Amnezja, brak przeszłości, brak perspektyw na przyszłość bez tożsamości. Wojtek wybudza się ze śpiączki po dziwnym śnie, z którego nic nie rozumie. Jasnowłosa dziewczynka z kotem, klepsydra, czas, by kogoś uratować- wszystko wydaje mu się być fikcją, jaka wytworzył wymęczony organizm. Znajomi całą winę zwalają na uraz, lekarz na halucynacje po lekach. Prawda jednak jest zupełnie inne. Nikt nie spodziewa się nadciagającej wojny. Nawet Milena, studentka przepełniona rozczarowaniem ... smutkiem i żalem. To właśnie ją stawia los na drodze chłopaka, by pomogła mu odkryć prawdę. I to właśnie próba uśmiercenia jej, której podejmują się nieznani ludzie budzi jego wspomnienia, każące stanąć do walki z siłami ciemności.

"Zanim zgasną gwiazdy" jest piękną opowieścią, przepełnioną miłością i oddaniem. Akcja rozgrywa się w swoim tempie, nadając całej książce tajemniczości, ale i nie rozleniwia. Retrospekcje wprowadzone w połowie szokują. To wszystko sprawia, że książkę czyta się w napięciu, choć niestety bardzo szybko. Milena i Wojtek to bohaterowie, którzy widać, że są dla siebie swtorzeni. Pokochałam ich od pierwszych stron i na długo zostaną w mojej pamięci. "Są jak kawałki układanki, które znalazły swoje połówki". Jestem tak wstrząśnięta całą lekturą, że ciężko mi o niej pisać. Autorka nadszarpnęła moje uczucia, rozbudziła serce i poruszyła tak bardzo, że czytałam i płakałam. Zakończenie pozostawiło gorzki posmak smutku, chęć dopowiedzenia innego końca. Myślę, iż często będę zmieniała kolejność wydarzeń, tak jak proponowała Milena. Będę kończyć w momencie, które nie zaserwuje mi kwaśnych łez rozpaczy i rozczarowania.Książkę polecam wszystkim! Jest mądrą opowieścią, dającą wskazówki jak żyć, kiedy los płata nam okrutne figle. Jak iść do przodu po stracie, jak odnaleźć nadzieję pośród zmartwień, smutku i samotności, jak walczyć Jak znaleźć swojego anioła stróża. Już mogę zapewnić, że będzie to moja ulubiona baśń...bo tak, tak będę ją traktować. Jak baśń z uniwersalnym przekazem, dającym wiarę w lepsze życie.

Recenzja znajduje się również na www.zksiazkadolozka.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena