Koszyk 0
Opis:
Wspomnienia nas definiują. Wyobraź więc sobie, że tracisz je za każdym razem, kiedy zapadasz w sen. Zapominasz, jak się nazywasz, kim jesteś. Nie pamiętasz wydarzeń z przeszłości, nie rozpoznajesz ludzi, których kochasz - wszystko to znika w ciągu jednej nocy. A jedyna osoba, której ufasz, być może mówi ci jedynie połowę prawdy... Powieść nagrodzona Galaxy National Book Award oraz Crime Writers' Asscociation John Creasey New Blood ... Prawa sprzedane do 42 krajów Christine budzi się co rano w obcym łóżku u boku obcego mężczyzny. W lustrze widzi twarz nieznajomej kobiety, dużo starszej od niej. I co rano się dowiaduje, że to jej twarz, jej mąż, jej łóżko. Że przed dwudziestu laty na skutek wypadku straciła zdolność zapamiętywania. Co rano przeżywa wstrząs, co rano musi się z nim godzić. Jej życie wydaje się tragicznie proste. Powoli jednak okazuje się, że ta prostota jest pozorna. Że Christine ma swojego neurologa, o którym nie wie jej mąż, że prowadzi pamiętnik, dzięki któremu może częściowo zapełnić luki w pamięci. Kobietę zaczyna niepokoić jej całkowita zależność od męża. Okazuje się, że ma jakieś inne wspomnienia niż te, które co rano pieczołowicie mąż odtwarza. Christine zaczyna stawiać nowe pytania - jak wyglądał jej wypadek, dlaczego nie mają dzieci, co się stało z jej przyjaciółką? Im bardziej się zbliża do prawdy, tym bardziej niewiarygodna ona się staje. Powstała także znakomita ekranizacja z plejadą gwiazd, min. Nicole Kidman i Colinem Firthem. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • S.J. Watson
  • 2014
  • 2
  • 408
  • 196
  • 123
  • 978-83-7508-999-8
  • 9788375089998
  • ZBLIN

Recenzje czytelników

jedna z najlepszych

Ocena:
Autor:
Data:
Książka "Zanim zasnę " jest jedna z najlepszych w swoim gatunku jakie czytałam.Pochłonęła mnie w zupełności.Wciągająca fabuła-temat jeszcze niezbyt wyeksploatowany,znakomita kreacja bohaterów. Naprawdę nie sposób się przyczepić do czegokolwiek w tej pozycji.POLECAM! REWELACJA!
Czy ta recenzja była przydatna?

Genialny thriller psychologiczny.

Ocena:
Autor:
Data:
"Zanim zasnę" to historia Christine Lucas, która w wyniku wypadku traci pamięć. Pewnego dnia Christine budzi się w obcym domu, w obcym łóżku, obok obcego mężczyzny. Przerażona zdaje sobie sprawę, że nie wie gdzie jest, kim jest ani co robi w łóżku z tym mężczyzną. Przeraża ją nawet jej wygląd, bo ostatnie co pamięta to czasy gdy była młodą, 20-kilkuletnią kobietą.

Christine dowiaduje się, że każdego dnia kiedy zapada w sen jej mózg wymazuje wszystko co wydarzyło się tego dnia ... Jej pamięć jest w stanie objąć tylko ostatnie 24 godziny z jej życia. Co sprawia, że każdego dnia budzi się tak samo zagubiona jak dnia poprzedniego. Życie Christine jest takie samo dnia dzisiejszego i następnego i następnego. Ale czy na pewno? Czy jej mąż - teoretycznie jedyna osoba, której może zaufać - mówi jej całą prawdę? Czy Christine może ufać lekarzowi, z którym spotyka się bez wiedzy swojego męża? Czy wypadek, któremu uległa kilkanaście lat temu rzeczywiście był tylko nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności czy może cała historia ma drugie dno? S.J.Watson stworzył genialny thriller psychologiczny, który będzie Was trzymał w napięciu aż do samego końca, a rozwiązanie całej zagadki totalnie Was zaskoczy. Historia tak prawdziwa, że aż przerażająca.

Historia podzielona jest na 3 części - "Dzisiaj" - które należy traktować jako swego rodzaju wprowadzenie, pierwszy zarys - kto jest kim i o co tu tak naprawdę chodzi. Dowiadujemy się również o najbliższych planach Christine i jej męża. Część druga zatytułowana "Dziennik Christine Lucas" - rozwija wszystkie wątki, które pojawiły się na pierwszych kartach tejże opowieści. To w tym miejscu zapoznajemy się bliżej z Christine, dowiadujemy się o jej rozterkach, obawach, a także o tym jak wygląda każdy jej dzień. Ta część jest retrospekcją. Autor wyjaśnia nam jaka była droga do wydarzeń przedstawionych na samym początku książki. Ostatnia część to powrót do teraźniejszości, tytuł "Dzisiaj" ewidentnie sugeruje nam, że oto zaraz dowiemy się jaki jest dalszy ciąg wydarzeń, jak toczy się życie Christine obecnie i jak do tego wszystkiego doszło.

Bardzo ważną częścią całej opowieści jest dziennik, który prowadzi Christine, a który pomaga jej w ogarnięciu tej trudnej sytuacji. To właśnie te zapiski są kluczowe dla zrozumienia całej historii. Dzięki nim poznajemy uczucia i emocje Christine z pierwszej ręki, bo to ona jest narratorem tej opowieści.

S.J.Watson zadbał o każdy najdrobniejszy szczegół. Stworzył świetny thriller naładowany po brzegi wątkami psychologicznymi. Postać Christine jest przemyślana w najdrobniejszych szczegółach, a emocje jakie jej towarzyszą są nakreślone w sposób, który sprawia, że momentalnie jesteśmy w stanie utożsamić się z główną bohaterką, wejść niejako w jej sytuację, zrozumieć jej rozterki. Obraz Christine, jaki naszkicował w "Zanim zasnę" Watson, jest prawdziwy i wiarygodny. To wszystko sprawia, że historia wciąga nas błyskawicznie, a chęć poznania dalszych losów Christine i odkrycia mrocznych zakamarków jej umysłu powoduje, że pochłaniamy kolejne zdania z prędkością światła. Jeśli zamierzacie zabrać się za tą książkę to radzę zarezerwować sobie sobotnie popołudnie - w innym wypadku możecie być niewiarygodnie zmęczeni następnego dnia w pracy, bo nie będziecie w stanie oderwać się od historii Christine Lucas dopóki nie poznacie zakończenia.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena