Koszyk 0
Opis:
"Zanim będę kierowcą" to seria książeczek edukacyjnych, zapoznających dzieci z podstawowymi pojęciami z zakresu wiedzy o ruchu drogowym. Ciekawie opracowane ćwiczenia to m.in. labirynty, plątaninki, historyjki obrazkowe oraz rysunki do kolorowania. Na każdej stronie znajdziecie ponadto mnóstwo ciekawostek i ważnych informacji. Naukę uatrakcyjnią kolorowe naklejki ze znakami drogowymi, samochodami i innymi elementami, które na co dzień można zobaczyć na każdej ulicy.
 • Skrzat
 • miękka
Mniej Więcej
 • Dorota Krassowska
 • 2013
 • 16
 • 285
 • 200
 • 978-83-7437-838-3
 • 9788374378383
 • ZAVQT
 • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Ocena:
Autor:
Data:
UWAGA: RECENZJA ZBIORCZA CZĘŚCI 1-2 ĆWICZEŃ.

O tym, że na ulicy bywa niebezpiecznie, chyba nikomu mówić nie trzeba. Dlatego m.in tak ważna jest znajomość podstawowych pojęć z zakresu ruchu drogowego. My, rodzice, jesteśmy odpowiedzialni za nasze dzieci i ich bezpieczeństwo. Dlatego też już od najmłodszych lat powinniśmy uczyć je jak należy zachowywać się na ulicy i na co zwracać szczególną uwagę. Jak do tego podejść? Mówi się, że najlepsza jest nauka poprzez zabawę ... I tu z pomocą przychodzą ćwiczenia z serii "Zanim zostanę kierowcą", których autorką jest Dorota Krassowska, doświadczona nauczycielka wychowania przedszkolnego. Chciałabym Wam zaprezentować dwie części wspomnianych wyżej ćwiczeń.

Co znajdziemy w książeczkach? W każdej z nich wytłumaczone zostały podstawowe pojęcia związane z ruchem drogowym. Dzieci dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy m.in o kierunkach ruchu, pojazdach i znakach drogowych. Nauczą się, w jaki sposób powinno poruszać się po ulicy, na co zwracać uwagę, a czego absolutnie nie wolno robić, gdyż grozi to niebezpieczeństwem. A wszystko to zostało przekazane w sposób prosty i łatwy do zrozumienia, za pomocą krótkich tekstów zawierających najważniejsze informacje związane z danym zagadnieniem. Jednakże największą radość sprawią dzieciom przygotowane dla nich zadania, które w sposób praktyczny uczą nasze pociechy tego, o czym w danym momencie przeczytały. Do dyspozycji mają rysunki do kolorowania, labirynty, historyjki obrazkowe i różnego rodzaju plątaninki. Dodatkowym urozmaiceniem są dołączone kolorowe naklejki, które należy wklejać w odpowiednich miejscach zgodnie ze wskazówkami.

Ćwiczenia z miejsca spodobały się mojej córce. Jak tylko je zobaczyła, od razu chciała zacząć wykonywać z moją pomocą wszystkie zawarte w nich zadania. Było przy tym śmiechu co nie miara. Jestem pewna, że oprócz tego, że świetnie się bawiła, zapamiętała sporo informacji, które pozwolą jej zachować bezpieczeństwo na ulicy. Ćwiczenia "Zanim zostanę kierowcą" Doroty Krassowskiej polecam zatem wszystkim rodzicom i ich dzieciom.

Moja ocena: 5/6
recenzja z mojej strony: http://magicznyswiatksiazki.pl/zanim-bede-kierowca-cz-1-2-dorota-krassowska-recenzja-317/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena