Koszyk 0
Opis:
 „Wybudowałem tak piękne zamki , że ich ruiny mi wystarczą”   Jules Renard Książka zawiera 380 opisów zamków, 470 kolorowych zdjęć, 15 map z lokalizacją obiektów i współrzędne GPS przy każdym opisie obiektu. Zamki, warownie, twierdze - niemi świadkowie ponadtysiącletniej historii państwa polskiego. Siedziby królewskie, książęce ... biskupie oraz rycerskie to perły architektury gotyckiej i renesansowej. Często leżą na niedostępnych wzgórzach lub też na nizinnych równinach, wśród bagien i rzek. Niejednokrotnie zrujnowane, a mimo to nadal zachwycające swoją dostojnością i intrygujące legendami… Autor książki zaprasza w podróż szlakiem warowni i zamków Polski. W przewodniku znajdziesz opisy niemal 300 takich budowli – nie tylko tych powszechnie znanych i odwiedzanych, jak Wawel czy Malbork, ale także tych leżących z dala od turystycznych uczęszczanych tras i czekających na to, by odkryć ich uroki. Podziel pasję autora i wyruszaj, aby poznać te obiekty, które są naszą dumą. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • RM
 • miękka
Mniej Więcej
 • Maciej Węgrzyn
 • 2016
 • 3
 • 224
 • 210
 • 148
 • 978837773-540-4
 • 9788377735404
 • ZD9TB

Recenzje czytelników

Zamki w Polsce

Ocena:
Autor:
Data:
Książek podróżniczych mam mało, raczej można znaleźć jakieś encyklopedie wygrane w szkolnych konkursach. Niemniej, bardzo lubię zwiedzać zamki, więc z chęcią sięgnęłam po książkę Macieja Węgrzyna, przedstawiającą polskie twierdze.

Pozycja podzielona jest województwami, co znacznie ułatwia odnalezienie interesującego nas obiektu. Niemal o każdym zamku można przeczytać takie fakty, jak informacje praktyczne, wstęp i atrakcje, warto zobaczyć, rys historyczny i ciekawostki ... Bardzo podoba mi się opis budowli. Nieco żałuję, że nie ma podanych godzin otwarcia, jednak rozumiem, że one się zmieniają.

W książce jest opisanych prawie 200 zamków. Oprócz tego na końcu każdego województwa w paru linijkach są opisane niektóre zamki, którym nie poświecono więcej uwagi w danym rozdziale. Na żywo widziałam jakąś część budowli, w życiu pewnie nie uda mi się zobaczyć wszystkich, jednak zdecydowana większość przykuła moją uwagę. Jeśli jesteście zainteresowani zamkami, polecam też karty do gry Zamki Polski, z obliczami innych warowni.

,,Zamki w Polsce. Przewodnik turystyczny" Macieja Węgrzyna to bardzo ładnie wydana publikacja podróżnicza nie tylko dla tych, którzy lubią zwiedzać, ale także spodoba się tym, którzy lubią poznawać ciekawostki i oglądać w książkach ładne rzeczy. Publikacja ma mnóstwo fotografii (ponad 450), więc naprawdę warto się w nią zaopatrzyć.

Moja ocena: 5,5,/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena